Jump to content
Mümin

Mazda, Yeni Rotary Motor Tabanlı Hibrit Üzerinde Çalışıyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mümin

Mazda'nın Teknik Araştırma Merkezi başkanlığından bildirildiğine göre, yeni bir döner (rotary/Wankel) motor tabanlı elektrikli güç aktarma organının geliştirilmesi için çalışılıyor.

Mazda, yeni döner motor tabanlı hibrit üzerinde çalışıyor

 

Avustralya basınına röportaj veren Mitsuo Hitomi, "Yeni nesil döner motorun geliştirilmesine hala devam ediyoruz" dedi. Hitomi sisteme sürüş mesafesini uzatan bir teknoloji de ekleneceğini ve yeni bir spor otomobilde kullanılabileceğini belirtti. Mazda'nın patronu Masamichi Kogai'nin de onayladığı gibi şirket, motor teknolojisi ile gerçek bir atılım yapmak ve döner motorların piyasaya muhtemel geri dönüşünden faydalanmak istiyor. Hitomi, "Döner motoru şu andaki geleneksel motor emisyonlarına göre geliştiremeyiz" dedi ancak, apex contaları ve yakıt tüketimi gibi tipik döner motor meselelerini geliştirmeye odaklanacaklarını belirtti.

 

2016-MazdaRXVision-03.jpg

 

Yeni bir elektrikli sürüş sisteminin bir parçası olacak döner motorla ilgili bir Mazda yetkilisinden açıklama ikinci kez geliyor. Geçtiğimiz Mart ayında Mazda'nın Ar-Ge şefi Matsuhiro Tanaka, "Döner motorla performans ve ekonomiyi aynı anda başarmak mümkün. Bu motor standart devirlerde çok kararlı ve sessiz, bu nedenle ciddi potansiyeli var." demişti.

 

Eğer Mazda döner motoru geri getirirse, devir bandının belirli bir noktasında sürekli dönerek pil takımına güç vermek için bir jeneratör görevi görecek. Ancak, bu teknolojinin hala emisyon sorunları var. Mazda görünüşe göre döner motoru yeterince temiz yapmak için çeşitli teknolojileri test ediyor. Hitomi, "İdeal koşulları sağlamak için çeşitli emisyon sistemlerini araştırıyoruz" dedi.

Mazda-RX-Vision-05.jpg

Yeni döner motor teknolojisi Mazda'nın 100. kuruluş yıldönümünü kutlayacağı 2020 yılında gelebilir. 

Kaynak 


Tüm haberi görüntüle

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Ömer626

Egzoz emisyonuna takılıp ülkemize gelememesinden korkuyorum:-

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Fotifoti
10.09.2017 at 08:14, Ömer626 :

Egzoz emisyonuna takılıp ülkemize gelememesinden korkuyorum:-

Gelmezse ben ona giderim :) 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
SweepeR
‎10‎.‎09‎.‎2017 at 08:14, Ömer626 :

Egzoz emisyonuna takılıp ülkemize gelememesinden korkuyorum:-

O yüzden hybrid yapmaya çalışıyorlar :) Ayrıca bütün motorların tüketimleri ve emisyonları düşürülüren mazda da mutlaka bir çaresini bulur diye düşünüyorum. Hatta rx8 e de uygun bir motor çıkartırlarsa süper olur

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
zoptrik

i8 tarzı bir araç düşünülüyor sanırım. Yine tutulmaz da ikinci elini alırız tek ümidimiz bu :D Sıfırı bu vergilerle can yakar :D 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...