Jump to content
yeppaandela

Android Auto Navigasyon ve İnce Ayarlar

Tavsiye Edilen Mesajlar

Alhaner

Kusura bakmayın en baştan başlamak gibi olacak:(

Servisten orjınal parçaları almadan tweak ler ıle android auto yu mazda aıo uygulaması ile yukleyıp ardından AA programını tele yuleyıp kablo ile bağlamak yeterli mi?android telide root larsak çalışıyor değil mi?ve ayrıca tweak ıle AA yulersek ekran yansıtmada yapabiliyor muyuz?

android teli root lamak tek bır seçenek ile mi mumkundur?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cenk501923

Benim araçta android auto da navigasyonu açınca sürekli ters gidiyor araç bildiğin 180 derece ters gösteriyor çözümünü bilen var mı acaba nasıl düzeltebilirim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
56 dakika önce, cenk501923 :

Benim araçta android auto da navigasyonu açınca sürekli ters gidiyor araç bildiğin 180 derece ters gösteriyor çözümünü bilen var mı acaba nasıl düzeltebilirim 

nasıl yani?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan

Ekrandaki araç ikonu ters istikameti gösteriyor sanırım.

Bir tür kalibrasyonsuzluk mu acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

şuradan sık sık güncellemeleri takip etmek lazım.

https://android-auto.tr.uptodown.com/android

bazen sacmalayabiliyor. ben mesela hep gece modunda kullanıyordum, simdi de haritalar ayarlarda gece modunda ama gündüz modunda gösteriyor anlayamadım. ilk bi iki saniye gece gösterip gündüze geciyor. 

bu arada markaların baskı yapıp android auto'yu resmi olarak türkiye'ye getirmesi lazım. bu da ayrı rezalet. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cenk501923
20 saat önce, Katil Balina :

nasıl yani?

Şimdi gideceğim yeri yazıyorum rotayı gösteriyor sıkıntı yok ama araç ilerlemeye başladığı zaman araç sanki ters istikamette gidiyor gibi gözüküyor ve sürekli şuradan gidin buradan gidin gibisinden haritayı değiştirip rota hesaplamaya çalışıyor söyle düşünün düz yolda giderken sanki araç karşı şeritten gidiyor gibi oluyor aslında aynı rota üzerinde gidiyor Android autoyu hem telefondan hem de cmu dan yeniledim hatta telefonu değiştirdim ama yine aynı değişen birsey olmadı kendi navigasyonu ile giderken Bi sikinti olmuyor ama android auto yu açınca bu şekilde oluyor varsa bunun kalibrasyonu nerden yapılır telefonda sıkıntı yok normal çalışıyor Google haritalar 

19 saat önce, Devrim Babacan :

Ekrandaki araç ikonu ters istikameti gösteriyor sanırım.

Bir tür kalibrasyonsuzluk mu acaba?

Büyük ihtimalle ama nerden yapılır bulamadım 

Bir de burda ****, widged ekranı gözükmüyor cmu ekranına **** bildirimi geliyor ama uygulama ekranında gözükmüyor malesef bununda çözümünü bulamadım ☹️347010242_Screenshot_20191211-200740_AndroidAuto.thumb.jpg.6215bab666b645ae69186fcab6a3ad3d.jpg

Screenshot_20191211-200750_Android Auto.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SoulCUTTER
21 saat önce, cenk501923 :

joystick üzerindeki tuşa bir kez bastığınızda düzelmesi lazım ama sürekli bu şekilde açılıyor ise onun sebebini bilmiyorum ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cenk501923
2 saat önce, SoulCUTTER :

joystick üzerindeki tuşa bir kez bastığınızda düzelmesi lazım ama sürekli bu şekilde açılıyor ise onun sebebini bilmiyorum ...

Sürekli oluyor bu ortalama falan bastığımda da oluyor bu şekil ama joystick üzerinde kurcalayim biraz belki vardır Bir çözümü 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ÜmitMazda

Bu arada wireless üzerinden kablosuz bir şekilde abdroid auto kullanılabiliyor. Ben denedim ama çok verimli değil çok hata veriyor ve bazen çok kasıyor. Bluetooth üzerinden denemedim hiç. Benim de bir sorum var. Spotify listelerimi açtığımda bütün şarkılar yüklenmiyor. Listede alt sıralarda olan bir şarkı çaldıkça diğerleri geliyor. Kontrol etmedim atıyorum 20 şarkı yükledi listede en alt şarlıyı çalınca bir 20 tane daha yüklüyor öyle ölye alt sıralara inebiliyorsun. Çözümü var mı? Birde aa mirror olayını yapamadım yapabilen var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• ufukcaliskan
      Yazan: ufukcaliskan
      2014 soul paket aracımıza multimedia ekran taktırmak istiyoruz yardımcı olabilecek varmı 
    • Nebuchednezzar
      Yazan: Nebuchednezzar
      Selam arkadaşlar,
      Konu başlığında da söylediğim gibi FW v59.00.502 ve daha yüksek sürümlerde CMU kilitlenmesi ve tweak yüklenememe probleminin çözümü hakkında bilgi alabilirmiyim. ID7  recovery scripts ile problem çözülüyormu. Şu an 56 sürümündeyim. 59 a yükseltmek için izlemem gereken adımları anlatabilirmisiniz. Ayrıca 59 a yükseltince navigasyon da sorun yaşarmıyım?Teşekkürler.
    • mrtslk
      Yazan: mrtslk
      Merhaba arkadaşlar.
      Kısa süre önce yaşadığım problemi ve uzun uğraşlar sonucu bulduğum çözümü sizlerle paylaşmak istedim.
      3. Nesil araçlarda bulunan MZD Connect infotainment sistem için malum pahalı navigasyon kartı sebebiyle birçok kişi gibi bende araca kendim navigasyon yükledim. gayet güzel çalıştı da. Ancak bu işlem esnasında sistemde değiştirilen "jci-linux_imx6_volans-release" isimli dosyanın orijinal halini geri yüklemeden sistemi güncellerseniz yeni sistemde navigasyon hackleme işini tekrar yapamıyorsunuz. bende bu hatayı yaptım. Üstelik bununla da kalmayıp sistemi downgrade yaparak eski versiyona dönüp orijinal dosyayı atabileceğimi düşündüm. Fakat bunu yaparken sistem hata verdi ve ekran tekrar açılmamak üzere kapandı. kutup başı sökme takma, sigorta değişimi vs. hiçbirşey işe yaramadı. ekranda hiçbir hareket yoktu ve sadece radyoda son seçili kanal çalıyordu. Kanal değiştirilemiyor sadece ses kısıp açabiliyordum.
      Aracı yetkili Mazda servisine götürdüm. Onarılamayacağını ve değişmesi gerektiğini söylediler ve kdv dahil 4.500 tl istediler. Tabi değiştirmedim. Uzun uğraşlar sonucu sorunun failsafe dosyası yüklenemediği için sistemin kendini başlatamadığı olduğunu tespit ettim. downgrade esnasında silinen eski failsafe yerine yenisi yüklenememişti ve failsafe olmadan reinstall yüklenemediğinden sistem kilit olmuştu. Çözüm ya 4.500 tl ye değiştirmek yada CMU'ya müdahale ederek failsafe dasyasının saklandığı SPI-NOR içeriğini manuel olarak düzeltmekti. Bunun için https://yms.livejournal.com/3007282.html adresinde paylaşılan konudan faydalandım.
      Öncelikle ekranı ve arkasında bulunan CMU'yu söktüm. Üzerinde bulunan SPI-NOR içeriğine erişmek için CH341A kartı ile bir adet 16 bacaklı mandal kullanarak bilgisayara bağladım. Yukarıdaki linkte bilgilerini bulabilirsiniz.
      https://imgyukle.com/i/SjJmY (Resim-1: CMU içindeki kart ve SPI-NOR)

https://imgyukle.com/i/SjRAP (Resim-2: CH341A)

https://imgyukle.com/i/SjSl6  (Resim-3: 16 Bacaklı mandal ile SPI bağlantısı)

https://imgyukle.com/i/SjE2N (Resim-4: Bilgisayara tam bağlantı)

İnternetten elde ettiğim failsafe dosyasını bir hexaeditör  programı ile açtım.( dosyalar şifreli olduğu için açmak epey zor oldu. Neyse ki şifresini internete bulduğum bir hayırseverden aldım:)) Önümde birçok dosya ve CMU içeriğinde Hexadecimal kodlu büyük bir dosya vardı. http://www.2x4logic.com/jci-failsafe.html adresinde de SPI-NOR içeriğinde hangi adreste hangi bilginin yazılı olduğu aşağıdaki tablo ile belirtilmiş. 
      The memory is segmented as follows:
      official partition name offset prior to v31 offset after v31 bootstrap 0x000000 0x000000 boot-select 0x010000 0x010000 ibc1 0x020000 0x020000 ibc2 0x040000 0x040000 nv-config 0x060000 0x060000 config 0x070000 0x070000 jci-boot-diag n/a 0x0D0000 fail-safe 0x0E0000 0x0E0000 update 0x7E0000 0x7E0000 Görüldüğü üzere sadece Fail-safe dosyasının yazılı olduğu adres aralığını düzeltmem gerekiyordu. ancak ben tüm adres gruplarını kontrol ettim. ilgili bölümlerin tamamı içini açacağınız failsafe dosyası içerisinden çıkacak.
      Sonuç olarak yorucu ve günler süren mesai sonucu sistemimi geri getirmeyi başardım. tabi bu sadece sistemi açmamı sağladı.
      https://imgyukle.com/i/SjCix  (Resim-5: sistemin tecrübe anı)

Hala Failsafe dosyası yüklü değildi. Eğer yüklemeden kapatsaydım tekrar açılmayacaktı ve en başa dönecektim. usb ile güncelleme esnasında yaptığımız failsafe yükleme kısmını uygulayarak olayı noktalamış oldum.
      https://imgyukle.com/i/SjxRp (Resim-6: Ve SONUÇ)

Sonuç 4500 tl cebimde kaldı ve sistemim eskisinden farksızdı. Konuyu biraz yüzeysel anlatmış olabilirim. Detaylara ileride daha geniş bir zamanımda değineceğim.  En doğrusu en başında çalışan sisteme hiç dokunmamak:) cok kolay bozulabiliyor:)  

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...