Jump to content
yeppaandela

Android Auto Navigasyon ve İnce Ayarlar

Tavsiye Edilen Mesajlar

yeppaandela

arkadaşlar bugün karıştırarak ve ekranı dondurma pahasına android auto yu yükledim.  Artı olarak ekran döngüsünden tutunda mute de pause olayına, ekranda çıkan uyarı yazılarına kapatmaya kadar herşeyi başardım bravo bana:) aşama aşama anlatıcam sorularınızı da alabilirim. 2017 makyajlı kasa ve 59.xx sürümde de geçerli...

birincisi şu videoyu izliyoruz.

ikincisi bunuda izliyoruz aşamaları takip ediyoruz 

Türkiyede android auto aktif degil 2. videonun yardımıyla indiriyor ve kuruyoruz. Burda telefonun 32/64 bit mi olduğu önemli. Apk yı ilk önce bilgisayara atıp sonra telefona atıyoruz. 32/64 bit mi hangisi oldugunu antutu benchmark yardımıyla da bulabilirsiniz sonra telefona atıp kuruyorsunuz.

https://www.android.com/auto/ apk dosyası

sonra önceden fat32 formatladıgımız  flash diske bu adresten http://mytechliving.com/automotive/android-auto/ indirdiğimiz ve 1. videoda anlatılan şekilde dosyaları atıp arabaya gidiyoruz 1. usb  ye takıp beklioruz. 120sn gibi sonra ok ve ok hangi özelliği istiyorsanız yüklüyorsunuz. Kendisi restart atıyor sabırlıca bekleyin.  

iş bitip restart atınca usb yi çıkarıyoruz ve telefonun kablosunu takıyoruz. Bu aşamada telefona kabloyu takmıyor android auto uygulamasının telefonumuzdaki aşamalarını kabul ediyoruz onun yönlendirmesiyle telefonumuza kabloyu takıyoruz. 

Sonra gelsin navigasyon gelsin aramalar öneriler ekran döngüsü yazıların gitmesi speedmeter  ses kapatınca pause olması vs . yemişim 1900 tl lik navigasyonu google maps güncel oldukça telefonunuzda ömür boyu kullanım.

Not: lg g3 cihazımda olmadı s6 edge cihazımda oldu fotoları yükleyecem 

Adsız.jpg

buda video player ama flashtan mı telefondan mı nerden göstermem gerek bulamadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ediz07
18.09.2017 at 00:09, yeppaandela :

arkadaşlar bugün karıştırarak ve ekranı dondurma pahasına android auto yu yükledim.  Artı olarak ekran döngüsünden tutunda mute de pause olayına, ekranda çıkan uyarı yazılarına kapatmaya kadar herşeyi başardım bravo bana:) aşama aşama anlatıcam sorularınızı da alabilirim. 2017 makyajlı kasa ve 59.xx sürümde de geçerli...

Türkiyede android auto aktif degil 2. videonun yardımıyla indiriyor ve kuruyoruz. Burda telefonun 32/64 bit mi olduğu önemli. Apk yı ilk önce bilgisayara atıp sonra telefona atıyoruz. 32/64 bit mi hangisi oldugunu antutu benchmark yardımıyla da bulabilirsiniz sonra telefona atıp kuruyorsunuz.

sonra önceden fat32 formatladıgımız  flash diske bu adresten http://mytechliving.com/automotive/android-auto/ indirdiğimiz ve 1. videoda anlatılan şekilde dosyaları atıp arabaya gidiyoruz 1. usb  ye takıp beklioruz. 120sn gibi sonra ok ve ok hangi özelliği istiyorsanız yüklüyorsunuz. Kendisi restart atıyor sabırlıca bekleyin.  

iş bitip restart atınca usb yi çıkarıyoruz ve telefonun kablosunu takıyoruz. Bu aşamada telefona kabloyu takmıyor android auto uygulamasının telefonumuzdaki aşamalarını kabul ediyoruz onun yönlendirmesiyle telefonumuza kabloyu takıyoruz. 

Sonra gelsin navigasyon gelsin aramalar öneriler ekran döngüsü yazıların gitmesi speedmeter  ses kapatınca pause olması vs . yemişim 1900 tl lik navigasyonu google maps güncel oldukça telefonunuzda ömür boyu kullanım.

buda video player ama flashtan mı telefondan mı nerden göstermem gerek bulamadım.

hocam hayirli olsun. ben genelde here programini kullaniyorum telefonda ama mazdanin navigasyonu denemek icin crackli versiyonunu kurdum kullaniyorum ama adres aramada cadde sokak girmeyi pek kullanisli bulmuyorum. google da telefonla kullanirken yon bulma bazen cok zor oluyor ve onu da sevmiyorum. cast screen olayiyla baya ugrastim(cep telefonu ekranini direk araba ekranina verme) bir turlu yapamadim telefon dondu zorlayinca sadece bir telle yapmadim 3 telefonla ugrastim sonuc ayni. bunu yapmak istersen yapabilirsen ya da yapan varsa bir yol gosterirse sevinirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

bi cesaret etsem ben de bulaşacam ama zerre anlamıyorum bu işlerden

bravo tebrikler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
10 dakika önce, ediz07 :

hocam hayirli olsun. ben genelde here programini kullaniyorum telefonda ama mazdanin navigasyonu denemek icin crackli versiyonunu kurdum kullaniyorum ama adres aramada cadde sokak girmeyi pek kullanisli bulmuyorum. google da telefonla kullanirken yon bulma bazen cok zor oluyor ve onu da sevmiyorum. cast screen olayiyla baya ugrastim(cep telefonu ekranini direk araba ekranina verme) bir turlu yapamadim telefon dondu zorlayinca sadece bir telle yapmadim 3 telefonla ugrastim sonuc ayni. bunu yapmak istersen yapabilirsen ya da yapan varsa bir yol gosterirse sevinirim

Ediz hocam direk bu konuda anlatılanları yap bence. Android auto daha kullanışlı sanki. Zaten telefonu navigasyon için bağlarsın.

yeppandela hocam ellerine emeğine sağlık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
5 saat önce, Burak :

Sadece 59.xx sürümde geçerli demişsin, 2017 den alt modellerde bu sürüm yüklenebiliyor mu @yeppaandela bir fikrin var mı ?

Geçerli abi. Sendeki sürüm için de geçerli android auto ve listelenen bütün tweakler. 59.xx sürümü makyajlı ya da makyajsız bütün araçlara yüklenebiliyor. Makyajlı versiyonlar 59 sürümünün altına inemiyor. Makyajla gelen bir çok özellik için 59 sürümü şart.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
burakdu

Bu uygulamada bir bug vardı. Bluetoothla telefon görüşmesinde sorun yaşanıyordu. Onu çözmüşler mi? Sırf o yüzden android auto yu silmiştim tekrar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu

Bluetooth problemi bende de oldu. Bağlantı sağlanıyor fakat telefon görüşmesini açınca direkt ahizeye geçiyor. Ayrıca telefonu usb'den bağlayınca android hatası veriyor. Zamanım olmadı ama bende android auto'yu kaldıracağım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
1 saat önce, burakdu :

Bu uygulamada bir bug vardı. Bluetoothla telefon görüşmesinde sorun yaşanıyordu. Onu çözmüşler mi? Sırf o yüzden android auto yu silmiştim tekrar.

44 dakika önce, Seriatsu :

Bluetooth problemi bende de oldu. Bağlantı sağlanıyor fakat telefon görüşmesini açınca direkt ahizeye geçiyor. Ayrıca telefonu usb'den bağlayınca android hatası veriyor. Zamanım olmadı ama bende android auto'yu kaldıracağım 

Bu bluetooth bug ını geçen gün çözdüler sanıyorum. Video ispanyolca ama gösteriyor burada adam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yeppaandela
19.09.2017 at 23:32, Burak :

Sadece 59.xx sürümde geçerli demişsin, 2017 den alt modellerde bu sürüm yüklenebiliyor mu @yeppaandela bir fikrin var mı ?

benim araç makyajlı kasa 59.xx le geldi digerlerine olur mu bilmiyorum ama bence olması lazım.

19.09.2017 at 21:42, Mutlu Tekir :

Ediz hocam direk bu konuda anlatılanları yap bence. Android auto daha kullanışlı sanki. Zaten telefonu navigasyon için bağlarsın.

yeppandela hocam ellerine emeğine sağlık.

hepimizin paylaşım ve bilgi alışverişi yaptığı bir platform bir katkım olduysa ne mutlu bana

19.09.2017 at 21:32, ediz07 :

hocam hayirli olsun. ben genelde here programini kullaniyorum telefonda ama mazdanin navigasyonu denemek icin crackli versiyonunu kurdum kullaniyorum ama adres aramada cadde sokak girmeyi pek kullanisli bulmuyorum. google da telefonla kullanirken yon bulma bazen cok zor oluyor ve onu da sevmiyorum. cast screen olayiyla baya ugrastim(cep telefonu ekranini direk araba ekranina verme) bir turlu yapamadim telefon dondu zorlayinca sadece bir telle yapmadim 3 telefonla ugrastim sonuc ayni. bunu yapmak istersen yapabilirsen ya da y

Şunu söylebilirim o kadar karıştırmak istemiyorum daha 3binde kuzu android tam anlamıyla yaparsam ve yaparsak bişeye gerek kalacağını düşünmüyorum. çok pratik whatsuptan konum atan arkadaşın konumu açıp yola devam yani çok kullanışlı. Ama bir kaç sorunum hala var ve pek zamanım yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yeppaandela

beyler video nasıl yükleyebilirim bilgi verebilir misiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
9 saat önce, yeppaandela :

beyler video nasıl yükleyebilirim bilgi verebilir misiniz

Daha önce bunu detaylı bir şekilde anlatmıştım. Paylaştığım konuda bulabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yeppaandela

Beyler android autoyu başlatmak için aracımızdaki usb leri kullanıyoruz bi ara çakmaklıga taktığım şarj cihazı yüzünden neden olmuyor diye çıldırmıştım. geri viteste sorun yok aracı geri vitese takınca devreden çıkıyor müzik dinlemek için android play müzikten yardım alıyoruz ama 2. usb taktıgımız usb den navigasyon açıkken müzik nasıl dinleriz bilemiyorum çözmem gereken bir konun biri de bu.  araç müziği ve telefon müziklerimiz farklı olabiliyor sonuçta, en güzel tarafı apple daki siri gibi komutları türkçe algılaması ve arama yapması çok iyi ama patch yuklemek gerek bluetooth için 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Efn

arkadaşlar kolay gelsin ben mzd aıo yu pc ye yükledim 2.7.0. telefonum samsnug s6 edge buna da android auto yu yükledim. mzd aıo dan gerekli tweak leri usb ye attım (bu arada usb fat 32 olarak biçimlendirdim) aracıma usb yi takıp 2 dakika bekliyorum fakat hiç bir hareketlilik yok yardımlarınızı bekliyorum.

cmu version 56.000.502

iyi akşamlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Efn
18.09.2017 at 00:09, yeppaandela :

Adsız.jpg

Günaydın kardeş ilk video ve 2.video da olan herşeyi yaptım  benim mzd aıo 2.7.0 sadece androit auto yu tweak olarak attım usb ye (usb fat 32 yaptım) araca takıp 2 dakikayı bırak 5 dakika bekledim yüklemiyor ben bir yerde yanlışlık yapıyorum ama nerede bulamadım aracım 2015 power  modeli.

Yardımlarını bekliyorum. Şimdi den Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Medi76
02.11.2017 at 09:13, Efn :

Günaydın kardeş ilk video ve 2.video da olan herşeyi yaptım  benim mzd aıo 2.7.0 sadece androit auto yu tweak olarak attım usb ye (usb fat 32 yaptım) araca takıp 2 dakikayı bırak 5 dakika bekledim yüklemiyor ben bir yerde yanlışlık yapıyorum ama nerede bulamadım aracım 2015 power  modeli.

Yardımlarını bekliyorum. Şimdi den Teşekkürler.

Yükleme yapamadıysanız yardımcı olabilirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Efn

Günaydın kardeş benim cmu sürüm 59.00.502 yani mazda nın tuzağına düşenlerdenim.

O yüzden bu sürüm olduğu sürece ben android autoyu yüklemem mümkün olmayacak.

İlgin için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• mrtslk
      Yazan: mrtslk
      Merhaba arkadaşlar.
      Kısa süre önce yaşadığım problemi ve uzun uğraşlar sonucu bulduğum çözümü sizlerle paylaşmak istedim.
      3. Nesil araçlarda bulunan MZD Connect infotainment sistem için malum pahalı navigasyon kartı sebebiyle birçok kişi gibi bende araca kendim navigasyon yükledim. gayet güzel çalıştı da. Ancak bu işlem esnasında sistemde değiştirilen "jci-linux_imx6_volans-release" isimli dosyanın orijinal halini geri yüklemeden sistemi güncellerseniz yeni sistemde navigasyon hackleme işini tekrar yapamıyorsunuz. bende bu hatayı yaptım. Üstelik bununla da kalmayıp sistemi downgrade yaparak eski versiyona dönüp orijinal dosyayı atabileceğimi düşündüm. Fakat bunu yaparken sistem hata verdi ve ekran tekrar açılmamak üzere kapandı. kutup başı sökme takma, sigorta değişimi vs. hiçbirşey işe yaramadı. ekranda hiçbir hareket yoktu ve sadece radyoda son seçili kanal çalıyordu. Kanal değiştirilemiyor sadece ses kısıp açabiliyordum.
      Aracı yetkili Mazda servisine götürdüm. Onarılamayacağını ve değişmesi gerektiğini söylediler ve kdv dahil 4.500 tl istediler. Tabi değiştirmedim. Uzun uğraşlar sonucu sorunun failsafe dosyası yüklenemediği için sistemin kendini başlatamadığı olduğunu tespit ettim. downgrade esnasında silinen eski failsafe yerine yenisi yüklenememişti ve failsafe olmadan reinstall yüklenemediğinden sistem kilit olmuştu. Çözüm ya 4.500 tl ye değiştirmek yada CMU'ya müdahale ederek failsafe dasyasının saklandığı SPI-NOR içeriğini manuel olarak düzeltmekti. Bunun için https://yms.livejournal.com/3007282.html adresinde paylaşılan konudan faydalandım.
      Öncelikle ekranı ve arkasında bulunan CMU'yu söktüm. Üzerinde bulunan SPI-NOR içeriğine erişmek için CH341A kartı ile bir adet 16 bacaklı mandal kullanarak bilgisayara bağladım. Yukarıdaki linkte bilgilerini bulabilirsiniz.
      https://imgyukle.com/i/SjJmY (Resim-1: CMU içindeki kart ve SPI-NOR)

https://imgyukle.com/i/SjRAP (Resim-2: CH341A)

https://imgyukle.com/i/SjSl6  (Resim-3: 16 Bacaklı mandal ile SPI bağlantısı)

https://imgyukle.com/i/SjE2N (Resim-4: Bilgisayara tam bağlantı)

İnternetten elde ettiğim failsafe dosyasını bir hexaeditör  programı ile açtım.( dosyalar şifreli olduğu için açmak epey zor oldu. Neyse ki şifresini internete bulduğum bir hayırseverden aldım:)) Önümde birçok dosya ve CMU içeriğinde Hexadecimal kodlu büyük bir dosya vardı. http://www.2x4logic.com/jci-failsafe.html adresinde de SPI-NOR içeriğinde hangi adreste hangi bilginin yazılı olduğu aşağıdaki tablo ile belirtilmiş. 
      The memory is segmented as follows:
      official partition name offset prior to v31 offset after v31 bootstrap 0x000000 0x000000 boot-select 0x010000 0x010000 ibc1 0x020000 0x020000 ibc2 0x040000 0x040000 nv-config 0x060000 0x060000 config 0x070000 0x070000 jci-boot-diag n/a 0x0D0000 fail-safe 0x0E0000 0x0E0000 update 0x7E0000 0x7E0000 Görüldüğü üzere sadece Fail-safe dosyasının yazılı olduğu adres aralığını düzeltmem gerekiyordu. ancak ben tüm adres gruplarını kontrol ettim. ilgili bölümlerin tamamı içini açacağınız failsafe dosyası içerisinden çıkacak.
      Sonuç olarak yorucu ve günler süren mesai sonucu sistemimi geri getirmeyi başardım. tabi bu sadece sistemi açmamı sağladı.
      https://imgyukle.com/i/SjCix  (Resim-5: sistemin tecrübe anı)

Hala Failsafe dosyası yüklü değildi. Eğer yüklemeden kapatsaydım tekrar açılmayacaktı ve en başa dönecektim. usb ile güncelleme esnasında yaptığımız failsafe yükleme kısmını uygulayarak olayı noktalamış oldum.
      https://imgyukle.com/i/SjxRp (Resim-6: Ve SONUÇ)

Sonuç 4500 tl cebimde kaldı ve sistemim eskisinden farksızdı. Konuyu biraz yüzeysel anlatmış olabilirim. Detaylara ileride daha geniş bir zamanımda değineceğim.  En doğrusu en başında çalışan sisteme hiç dokunmamak:) cok kolay bozulabiliyor:)  
    • Mustafa Yılmaz
      Yazan: Mustafa Yılmaz
      Mazda için kullandığımız Android Auto uygulaması için Wifi desteği sunulmuş. Fakat AIO tweaks uygulaması aracılığı ile yükleme şimdilik yapılmıyor ve bu yöntemle Mazda Connect e yüklü Android Auto uygulamasının kaldırılması gerekiyor.
      Şu an uygulama Mazda Connect sistemine yazılımsal yükleme yapmadan USB bellek üzerinden çalışıyor. (Bu nedenle sistem biraz yavaş çalışıyor.) Ama bunun yakın bir zamanda halledileceğini düşünüyorum. 
      Video anlatımı aşağıdadır. 
      Bu haliyle bile bizler için güzel bir gelişme ?
      Bilgi ve dosyalar için:
      https://mzdonline.wordpress.com/2018/04/27/autorun-headunit-wireless/
    • MsquL
      Yazan: MsquL
      Araçlarımıza bir kaç dokunuş yaptık
      - Video oynatıcı
      - Navigasyon yüklendi
      - Speedometer yüklendi
      - Smart view yüklendi
      - Seyir halindeyken ekran dokunmatiği aktifleştirildi
      Yakışıklı oldu yau

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.