Jump to content
yeppaandela

Android Auto Navigasyon ve İnce Ayarlar

Tavsiye Edilen Mesajlar

ÜmitMazda
4 saat önce, Katil Balina :

her 15 günde bir kontrol etmek lazım android auto sürümünü. nefis çalışırken bir güncellemeyle saçmalayıp sonrasında yine düzelebiliyor. ayda bir iki güncelleme geliyor ufak ufak. 

Hepsini denedim ama olmuyor. Sorum bence android 10 da. Telefona reset atsam belki düzelir ama hiç sevmiyorum telefon sıfırlama işini

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara

Bu Android Autoda 2,5 senedir (son 1,5 senesi orjinal kit ile) sorun yaşamayan tek kişi benim sanıyorum. Oneplus 5T kullanıyorum telefon olarak. Android 9 sürümü en başından beri. AA nın bütün güncelleme sürümlerini de yükledim. Şimdiye kadar sadece 1 ya da 2 kere Android Auto geri vitese taktığımda devreden çıktı o kadar. Haricinde ne donma, ne bağlanmama, ne de bir kopma sorunu yaşamadım. 1-2 dolarlık ucuz aliexpress kabloları kullanıyorum üstelik hep. Andorid 10 ile ilgili kullanan insanlar bir sürü sıkıntı yaşadıkları için denemedim bile. Bu arada telefonum rootlu ama son 5-6 aydır rootlu şekilde kullanıyorum. 

AA versiyonu bende de 5.3.501644

Araç CMU versiyonu da  70.00.021

Bu da telefon bilgisi:

Screenshot_20200626-212013.thumb.jpg.eead7d32bbdf91cd2fba48cb65a603cd.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback

@BurakHocam araçtaki android auto uygulamasını kaldırıp tekrar kurdunuz mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
54 dakika önce, Leanback :

@BurakHocam araçtaki android auto uygulamasını kaldırıp tekrar kurdunuz mu?

Yok onu denemedim. Bugün de onu deneyeyim. Güncelleme geldiyse onu da halletmiş olurum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback
6 dakika önce, Burak :

Yok onu denemedim. Bugün de onu deneyeyim. Güncelleme geldiyse onu da halletmiş olurum.

Kaldırırken yine Aio uygulaması ile kalkması gerekiyor, uygulamayı baştan yazar gibi kırmızı işaretleyerek remove seçin, Usb'ye yazıp araca takın öyle kaldırın. Sonra kurarken de baştan kurar gibi olmalı. Aio uygulamasını güncellemeyi unutmayın kurmadan önce, hâlâ 2.8.5 sürümü gözüküyor. 

Android autoyu da aynı şekilde telefondan silip baştan kurun, kurduktan sonra telefonun pil tasarrufu moduna giderek bütün tasarrufları iptal edin, kısıtlama olmasın. İzinleri de aynı şekilde tam verin. Denerken de iki farklı Type c kablo kullanın derim, kablo hatası varsa ortaya çıkar. Bu şekilde çok büyük ihtimalle çözülmesi lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
28 dakika önce, Leanback :

Kaldırırken yine Aio uygulaması ile kalkması gerekiyor, uygulamayı baştan yazar gibi kırmızı işaretleyerek remove seçin, Usb'ye yazıp araca takın öyle kaldırın. Sonra kurarken de baştan kurar gibi olmalı. Aio uygulamasını güncellemeyi unutmayın kurmadan önce, hâlâ 2.8.5 sürümü gözüküyor. 

Android autoyu da aynı şekilde telefondan silip baştan kurun, kurduktan sonra telefonun pil tasarrufu moduna giderek bütün tasarrufları iptal edin, kısıtlama olmasın. İzinleri de aynı şekilde tam verin. Denerken de iki farklı Type c kablo kullanın derim, kablo hatası varsa ortaya çıkar. Bu şekilde çok büyük ihtimalle çözülmesi lazım.

Bilgiler için teşekkürler. Şimdi kontrol ettim 2.8.6 da çıkmış Nisan'da

Bendeki 2.8.4.1. Araçtakini kaldırırken bilgisayarda kurulu olan 2.8.4.1 ile kaldırıp sonra bilgisayarı 2.8.6 ya yükseltip araca da onu kurayım diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara

Bu sürüm numaraları aio a ait. Bu numaraların yeni olmasi android autoda güncelleme olduğu anlamına gelmez bilginiz olsun. Birçok tweak in biraraya gelmesinden oluşuyor bildiğiniz üzere aio. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback
23 dakika önce, Burak :

Aklıma bir şey takıldı @Leanback @Tarahumara

2.8.4.1 kurulu araca 2.8.6 AIO kurulum USB sini taksak kendisi güncellemez mi ?

Arabaya 2.8.4.1 kurulu değil de, siz 2.8.4.1 kurulu bilgisayar üzerinde yaptığınız android autoyu kullanıyorsunuz. Yapılacak garanti işlem, Usb'ye AIO üzerinden android auto kutucuğunu kırmızı yapıp (yani kaldırarak) bir compilation yapıp, arabaya takıp android autoyu araçtan kaldırmak,

2020-06-27_13-39-06.thumb.jpg.36ecddcc9f3ff6a3ee46dc3a1a97296c.jpg

Daha sonra AIO'yu 2.8.6'ya güncelleyip, bu kez android auto'yu yeşil yaparak Usb üzerine compilation oluşturup, araca takıp temiz kurulum yapmak. Temiz kurulumdan sonra telefondaki android auto uygulamasının da sıfırdan kurulum güncel, tüm izinleri verilmiş ve uygulama pil tasarruf özelliklerinin kapalı olması lazım. Gmaps ve varsa sportify'a da tüm izinleri verin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
1 saat önce, Tarahumara :

Bu sürüm numaraları aio a ait. Bu numaraların yeni olmasi android autoda güncelleme olduğu anlamına gelmez bilginiz olsun. Birçok tweak in biraraya gelmesinden oluşuyor bildiğiniz üzere aio. 

Biliyorum Ömer, ikisi birbirinden bağımsız şeyler. Sadece meraj ettim 😉

@Leanback aynen dediğin gibi yapıyordum. Uninstall için USB hazır. Şimdi onu indirip AA yı kaldıracağım sonra gelip AIO yu güncelleyip yeni sürümü USB ye atıp o şekilde tekrar kuracağım.

Detaylı bilgi için teşekkürler 👍

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

MZD AIO 2.8.6 içinden Android Auto  v1.13 çıkıyor (Problem yaşadığım versiyon v1.11 miş) . Bunu kurdum, üzerine Android Auto - Google Maps, Media & Messaging 5.4.502264-release (arm64-v8a) kurdum ve sorunsuz açıldı 👍

Tepkisi de hızlı görünüyor. İnşallah yolda da iyi performans verir ve kopma yapmaz. Destekleriniz için teşekkürler 😉 @Leanback @Tarahumara

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ÜmitMazda
2 saat önce, Burak :

MZD AIO 2.8.6 içinden Android Auto  v1.13 çıkıyor (Problem yaşadığım versiyon v1.11 miş) . Bunu kurdum, üzerine Android Auto - Google Maps, Media & Messaging 5.4.502264-release (arm64-v8a) kurdum ve sorunsuz açıldı 👍

Tepkisi de hızlı görünüyor. İnşallah yolda da iyi performans verir ve kopma yapmaz. Destekleriniz için teşekkürler 😉 @Leanback @Tarahumara

Bende sizin yazdıklarınız görerek bir umut dedim ve android autoyu kaldırarak tekrar kurdum ve şuan için sorunsuz gibi duruyor. 👍

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
1 dakika önce, ÜmitMazda :

Bende sizin yazdıklarınız görerek bir umut dedim ve android autoyu kaldırarak tekrar kurdum ve şuan için sorunsuz gibi duruyor. 👍

Bir umut doğdu içimize, inşallah kalıcı olur 😂

birebir aynı sürümlerde miyiz MZD AIO ( ve dolayısıyla MZD Connect için Android Auto)  ve Telefon için Anroid Auto'da

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ÜmitMazda

Evet herşey en güncel halde şuan bende. Ama şimdi farkettim Android auto uygulamaları içinde whatsap görmemiştim. Uzun süredir kullanamadığım için AA kendimden şüphe ettim acaba uygulamalarda Whatsappp yok muydu diye AA için. Yarın tekrar kontrol edeceğim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
41 dakika önce, ÜmitMazda :

Evet herşey en güncel halde şuan bende. Ama şimdi farkettim Android auto uygulamaları içinde whatsap görmemiştim. Uzun süredir kullanamadığım için AA kendimden şüphe ettim acaba uygulamalarda Whatsappp yok muydu diye AA için. Yarın tekrar kontrol edeceğim

Whats App AA uyumlu değil bildiğim kadarı ile. Sadece bildirimleri görünüyor (ve sanırım gelen mesajı okuyo. Emin değilim )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu

uzun zamandır bende sorunsuz kullanıyorum. 

telefonu bağladığınız kablo çok önemli. güçlü hızlı şarj edebilen bir kablo kullanıyorum. direkt açıyor.

örneğin telefonun orijinal bilgisayar bağlantı kablosu çalıştırmıyor. AA telefonda açılıyor fakat oto ekrana gelmiyor. 

o yüzden kablo önemli.

27.06.2020 at 21:55, ÜmitMazda :

27.06.2020 at 22:34, Burak :

Whats App AA uyumlu değil bildiğim kadarı ile. Sadece bildirimleri görünüyor (ve sanırım gelen mesajı okuyo. Emin değilim )

whats app çalıyor. gelen bildirimi sesli okuyor. ama ne dediği anlaşılmıyor.  😀 

IMG-20200629-WA0005.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Bugün kurulumdan sonra ilk defa bir süreliğine kullandım arabayı. Şimdilik oldukça stabil göründü. Haritalar, Spotify, arama, hepsini kullandım ve sorun çıkartmadı. Bir süre sonra daha uzun kullanma şansım olacak. O zaman yine yorumlarımı yazarım.

@Seriatsu acaba **** sesli arama gelirse ne yapıyor ? 😂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu
27 dakika önce, Burak :

acaba **** sesli arama gelirse ne yapıyor ? 😂

Whats app sesli arama mı, normal telefon konuşması mı?

şimdi denedim whats app sesli aram ve normal telefon araması sorunsuz çalışıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
m.furkan

Android auto ve apple car play kitini yakın zamanda yetkili serviste kurduran varsa hangi serviste ve ne kadar kurdurduğu bilgisini paylaşabilir mi acaba ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Burak
      Yazan: Burak
      Sıklıkla kullandığınız, Android Auto ile uyumlu favori uygulamalarınızı buradan paylaşabilirsiniz arkadaşlar. Böylelikle  yeni veya gelişen uygulamalardan birbirimizi haberdar edebiliriz.
    • Alhaner
      Yazan: Alhaner
      Merhaba
      Ekrana hiçbir darbe, nem vs yokken ekteki gibi durum oluştu. Dışardan tırnak girmiyor hiçbir pürüz vs de ele gelmiyor içerden bu nasıl oluştu veya bunu nasıl temizletebilirim?? 

• cagdas123
      Yazan: cagdas123
      Merhaba Arkadaşlar. Önümüzdeki günlerde mazda3 aracımın ön hız kadranlarının o kısmı yani dashboard kısmını dijital lcd ekran ile değiştirmek ve son model araçlardaki tema tasarımlarını yerleştirmek üzere bir çalışmam var. İşlem safhalarını tamamladıkça görseller alarak sizinle paylaşmak istiyorum. Bakalım ne kadar başarılı olabileceğim yada sonuç nasıl olacak göreceğiz.

• ufukcaliskan
      Yazan: ufukcaliskan
      2014 soul paket aracımıza multimedia ekran taktırmak istiyoruz yardımcı olabilecek varmı 

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...