Jump to content

3.Nesil Mazda 3 - Audi A3 1.4 TSİ Karşılaştırma

demirtugalp
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aslında önemli bi konuya değinildi. Araç alırken ben de dikkat ettim. Bazı modeller şirket araçları olarak çokça kullanılıyor. Golf ve a3 şirket arabası olarak çok var. Leon şirket arabası yoka ama onun da kullanıcısı zibidi oluyor biraz :) araç alırken türkiye’de kullanıcısına kesinlikle bakmak lazım. Başka konuda bahsetmiştim. Zenginden almak lazım aracı :) mazda kullanıcısı hem daha bilinçli, bilgili hem de aracını piyasa şartlarına göre değil, severek aldığı için daha titiz kullanıyor. İkinci elde aldanma ihtimali diğerlerinden daha düşük. 

1 saat önce, Mutlu Tekir :

4 ileri olmasından ötürü hantallığıdır. 6 ileri koysalardı şu 105hp lik motorla bile güzel olur, rahatsız etmezdi.

Bundan ağzı niye yansın ya hu :) sıkıntı çıkardı dese, ne burada ne facebookta şanzıman arızası görmüyoruz şükür. 6 değil de ben 5’e de razıydım. 120 ile giderken 3200 devir yüksek oluyor gerçekten. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Başlangıçtan itibaren kabaca bir göz attım konuya piyasadaki algılar ile kullanım sonrası tecrübeler çok fark ediyor.2016 A 3 tdi dsg ikame araç olarak kullandım1 hafta. 1 yıla yakın bir arkadaşım kullanmıştı beğenmiyorum demişti uyuzluk etme ne güzel araba işte demiştim,kullanınca anladım yol hissini hiç alamadım mazdadan sonra... A 3 hiç hissetmeden yüksek devirlere ve hızlara çıkabiliyor ancak sanki araba savrulacakmış hissi uyandırıyor gazdan ayağımı çektiriyor,mazda3 te sert virajlara normaldan hızlı bile girseniz veya yolda hızlı gitsenizde güvensizlik hissettirmiyor,ön paneldeki kırmızı ışıklandırma felaket çok aşırı kaçmış,aynalardaki sinyaller gece gözünün içine çakıyor sanki insanın rahatsız etti,görüş açıları ve yola hakim olma hissini hiç alamadım araçta . Unutmadan ekliyeyim eşim bile şikayet etti ne bu dedi dip dibe kaldık çok yakın iki koltuk arası çalıştığım kurumda 10 küsür yaşında A 6 var ona birşey diyemem maşallahı var ancak A 3 ler maalesef ki piyasa filo aracı tarzı kalmış belki abartıyorsun diyenler olabilir ancak egea nın abisi gibi bişey olmuş yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, tansu87 :

Bl kasasa otomatik şanzımandan neden ağzınız yandı?

arkadaş ne aldı acaba :)

Sonraki mesajlarda arkadaşlardan bazıları bahsetmiş, yanlış anlaşılmasın kesinlikle mekanik problem değil kastettiğim. 4 ileri otomatik şanzıman oldukça hantal olduğundan LPG taktırmadan kullanmak ciddi bir hesap işine dönüyordu her arabaya binişte, 11 lt ortalama tüketimi yakan bilir 😄 Yoksa taş gibi şanzımanı var mesajda da yazdığım gibi mazda 3 tercih etmemin ikinci sebebi beni mekanik olarak üzmeyeceğini biliyor olmam. İlk sebep tamamen duygusal 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, tansu87 :

Aslında önemli bi konuya değinildi. Araç alırken ben de dikkat ettim. Bazı modeller şirket araçları olarak çokça kullanılıyor. Golf ve a3 şirket arabası olarak çok var. Leon şirket arabası yoka ama onun da kullanıcısı zibidi oluyor biraz :) araç alırken türkiye’de kullanıcısına kesinlikle bakmak lazım. Başka konuda bahsetmiştim. Zenginden almak lazım aracı :) mazda kullanıcısı hem daha bilinçli, bilgili hem de aracını piyasa şartlarına göre değil, severek aldığı için daha titiz kullanıyor. İkinci elde aldanma ihtimali diğerlerinden daha düşük. 

Bundan ağzı niye yansın ya hu :) sıkıntı çıkardı dese, ne burada ne facebookta şanzıman arızası görmüyoruz şükür. 6 değil de ben 5’e de razıydım. 120 ile giderken 3200 devir yüksek oluyor gerçekten. 

Ağız yanmasını performans isteyen bilir. :D Bazen kara keçime kıyıp bmw 120i ye mi geçsem diye düşünmüyor değilim. :D

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Mutlu Tekir :

Ağız yanmasını performans isteyen bilir. :D Bazen kara keçime kıyıp bmw 120i ye mi geçsem diye düşünmüyor değilim. :D

1 degıl de 3.20i yakısır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:D 520d ye de razıyım da fiyatı iyi. :D Bu arada aynen öyle bu işin sonu yok. 

Performans ve motor sesi harici, sessiz lastikle mazda 3üm mutlu ediyor açıkçası. Değerini bilelim araçlarımızın. Skyactiv mazda 6 lar da çok iyi yalnız evladiyelik araç.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sahibinden’de takılırken yan masadaki arkadaşın gazıyla “onu alacağına” yönlendirmesi gibi konu en son s500’e falan gelecek sandım :)  ama 2005 model 735 long’lar 70-80 bin civarı. Servisteki abi aklıma geliyor. 100 binim olsun clio alırım diyordu :) 

4C6315A5-5915-4682-A0A1-575C91BA3AD3.jpeg

6 saat önce, Mutlu Tekir :

:D 520d ye de razıyım da fiyatı iyi. :D Bu arada aynen öyle bu işin sonu yok. 

Performans ve motor sesi harici, sessiz lastikle mazda 3üm mutlu ediyor açıkçası. Değerini bilelim araçlarımızın. Skyactiv mazda 6 lar da çok iyi yalnız evladiyelik araç.

2016 sonrası ses izolasyonu g vectoring ve geliştirilmiş elektronik sürüş uyarı destekleri ile alınası ve 10-15 yıl kullanılası araç. 7 yaşına düşsün o zaman kendisiyle daha samimi olacağız :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Omur_Karaman :

O konsol tasarımına sahip oldukça, isterse her konuda diğer araçları sollasın yine de audi almam.

BU arada 3 aracın da önden görünüşünü itici bulan sadece ben mi varım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Lupara :

O konsol tasarımına sahip oldukça, isterse her konuda diğer araçları sollasın yine de audi almam.

BU arada 3 aracın da önden görünüşünü itici bulan sadece ben mi varım.

BMW'de bir domuzluk var evet

download.jpg.41ee1f09034f0373c87f88e46745bf48.jpg

Audi ile Mazda yakışıklı bence, özellikle Mazda :) 

A3'e de bindiniz mi bilmiyorum ama göründüğü gibi değildir, kabin çok ama çok kaliteli. Sadece konsol plastiği ve veya işçilik değil, tabandaki halıdan, düğmelerin çıkardığı klik sesine, ışıklandırma kalitesine kadar. Hele ki o havalandırma ızgaralarının tek parça işlemeli alüminyum malzemesi ve çevirmeli açıp kapanma sesine, yağ gibi çevirme hissine kasan adamın bir tür fetişizmden müzdarip olduğunu düşünüyorum.

1 serisinin de önden çekişli modeli tanıtılmak üzere. Bu Rwd modellerden az kaldı, son ruhunu satmamış 1 serisi için bayilerde birkaç araç var ve özellikle benzinlileri çok iyi fiyatlara veriyorlar.

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Leanback :

BMW'de bir domuzluk var evet

download.jpg.41ee1f09034f0373c87f88e46745bf48.jpg

Audi ile Mazda yakışıklı bence, özellikle Mazda :) 

A3'e de bindiniz mi bilmiyorum ama göründüğü gibi değildir, kabin çok ama çok kaliteli. Sadece konsol plastiği ve veya işçilik değil, tabandaki halıdan, düğmelerin çıkardığı klik sesine, ışıklandırma kalitesine kadar. Hele ki o havalandırma ızgaralarının tek parça işlemeli alüminyum malzemesi ve çevirmeli açıp kapanma sesine, yağ gibi çevirme hissine kasan adamın bir tür fetişizmden müzdarip olduğunu düşünüyorum.

1 serisinin de önden çekişli modeli tanıtılmak üzere. Bu Rwd modellerden az kaldı, son ruhunu satmamış 1 serisi için bayilerde birkaç araç var ve özellikle benzinlileri çok iyi fiyatlara veriyorlar.

Arkadasimda 2013 model bir a3, baska bir arkadasimda da 2012 polo vardi. Onlarin araclarinda bahsettiginiz tarzda bir malzeme kalitesi gozlemlemedim. Farkli modellerini bilemiyorum  

Ki ben de normalde konsol, koltuk kumasi ve dugmelerle sevisen biriyimdir :) Dokunma hissi benim icin cok onemli. Maalesef mevcut aracim o kinuda basarisiz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...