Jump to content
İlhan

Mazda'nın Amerika Pazarı İçin Yeni Suvu

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan

Mazda, Amerika Birleşik Devletleri pazarındaki varlığını sağlamlaştırmak için ülkeye özel, yeni bir crossover modeli üretmeyi planlıyor. Japon firmanın CEO'su Masamichi Kogai'nin Automotive News'a verdiği röportajda yaptığı açıklamaya göre 2021'de üretime hazır olacak bu model, Mazda'nın Toyota ile ortak kuracağı tesiste imal edilecek.

2016 Mazda CX-4

Kogai, yeni SUV modelinin CX-3, CX-5 ve CX-9'dan oluşan yelpazeyi yaralamadan çok satmayı başaracak bir otomobil olacağına inanıyor. Mazda, üretimin ilk yıllarında yeni tesisin 150,000 adet olacak toplam kapasitesinin tümünü yeni crossover'a ayırmayı planlıyor.

"Beklentilerimiz büyük. Bu, Amerika'daki operasyonumuzu büyütme kararımızın temsilidir."

Kogai, yeni SUV'un "tamamen farklı bir çeşit" olacağının altını çizdi. Şimdilik yeni SUV'un kimliği belli değil fakat bahsi geçen aracın CX-5 ile CX-9 arasına konumlanan ve 2012'de üretimi durdurulan CX-7'nin yerini alması bekleniyor. Çin pazarına sürülen CX-4 ve Japonya'ya özel CX-8'de izlenen yol, muhtemelen A.B.D.'ye özgü crossover'da da izlenecektir. 

Şu anda Mazda'nın Amerika satışlarının %57'si SUV modellerinden oluşuyor. Kogai, bu rakamı %60'a çekmek istediklerini belirtti. 2016 yılında Japon üreticinin en çok satan SUV modeli CX-5'in yakaladığı adet 112,235 idi. Türkiye'de en çok satan Mazda ise yine bir SUV - 581 adet ile CX-3. Markanın ülkemizdeki SUV satış oranı ise %47.1 civarında.

2017 Mazda CX-5 üretimi

Automotive News'a göre yeni SUV modeli Mazda'nın A.B.D. pazarında planladığı atılımın sadece küçük bir parçası. Japon marka, senelik satış adedini 300 bine, pazar payını ise %1.7'den %2 seviyelerine çıkarmak istiyor.

Kaynak: Automotive News & Motor1


Tüm haberi görüntüle

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Kırcı

4 rakamını uğursuz diye kullanmıyorlar biliyordum :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
alpulusoglu

Aman turkiyeyi sallamayin aman servis agini genisletmeyin ah mazda ah

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
serkan306
16.04.2018 at 14:32, alpulusoglu :

Aman turkiyeyi sallamayin aman servis agini genisletmeyin ah mazda ah

Bence bu millete müstehak. Genişletse ne olacak satış patlaması mı yaşayacak?

Gerçi istemem de, herkeste olmasın, o ayrıcalık bizde olsun :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...