Jump to content

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. Taksit Ödemesi İçin Son Gün 31 Temmuz

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Araç sahiplerinin her yıl ödemek durumunda olduğu Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV ) ikinci taksitinin ödeme tarihi geldi. İlk taksiti Ocak ayında yatırılan MTV’nin ikinci taksit ödemelerinin, 1 - 31 Temmuz tarihleri arasında yapılması gerekiyor.

01.01.2018 TARİHİ SONRASI TESCİL OLAN, OTOMOBİL,KAPTIKAÇTI, ARAZİ TAŞITLARI VB. ARAÇLAR

MTV-2018EE.jpg

01.01.2018 TARİHİ ÖNCESİ TESCİL OLAN VE OTOMOBİL,KAPTIKAÇTI, ARAZİ TAŞITLARI VB DIŞINDAKİ ARAÇLAR

MTV-2018-OTO.jpg

MTV-2018-dgr.jpg

Tutarlar, yıllık ödenecek tutardır.

1. Taksit Ocak Ayı sonuna kadar, 2.Taksit Temmuz ayı sonuna kadar ödenebilir.

NOT : Aracınızın yıllık Motorlu Taşıt Vergi tutarı, aracınızın kasko değerinin %5′ ini aşıyorsa sigorta acentelerinden temin edeceğiniz formu vergi dairenize teslim ederek bir alt kategoriden ödeme yapabilirsiniz.

•  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bana 485 lira gelmiş. devlet baba cebimizden bi 500 kaat kıpslayacak. hadi buna neyse de arabanın bu ayın, yani temmuz 16'da muayenesi var. bunu ödemeden muayeneye girebiliyor muyuz yoksa borç olarak mı görünüyor ve muayene yapılamıyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Katil Balina :

bana 485 lira gelmiş. devlet baba cebimizden bi 500 kaat kıpslayacak. hadi buna neyse de arabanın bu ayın, yani temmuz 16'da muayenesi var. bunu ödemeden muayeneye girebiliyor muyuz yoksa borç olarak mı görünüyor ve muayene yapılamıyor mu?

Borcun vadesi gelmediği için bir sorun-engel teşkil etmez. Vadesi geçen borçlarda takılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, İlhan :

Borcun vadesi gelmediği için bir sorun-engel teşkil etmez. Vadesi geçen borçlarda takılıyor.

güzel haber, teşekkurler:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

33 dakika önce, Çağlar Bayur :

1-30 temmuz arası muayene öncesi randevu alırken mtv yatmış olması gerekir, noterde satış için de geçerli

hocam borç olunca randevu alınamıyor diye biliyorum. randevu aldım bişey demedi yok görünüyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muayenede sıkıntı çıkmaz. Sizin randevu mtv son günü değilse tabi. En azından ben öyle biliyorum. Son ödeme tarihi geçmiş ise muayeneden geçmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, vethekim :

Muayenede sıkıntı çıkmaz. Sizin randevu mtv son günü değilse tabi. En azından ben öyle biliyorum. Son ödeme tarihi geçmiş ise muayeneden geçmiyor.

hocam temmuz 16 benim muayene tarihi. son ödeme tarihi galiba ayın son günü. bakalım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, vethekim :

Sıkıntı çıkarsa gib.gov.tr üzerinden online yatırabilirsin. 

+ Mobil internet bankacılığından 1 dakika içinde ödenebiliyor. Bonus Card kullanıcıları bonus Flaşh uygulaması ile de ödeyebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

temmuz pulu ödemeden muayeneye girdim sorun olmadı. zaten muayene randevusu alabiliyorsanız muayene oluyor demektir.

bu arada iki kusurla geçti. biri cam filmi soradan takılmış diye diğeri far ayarı. bu arada ön camda da renksiz cam filmi var bir sorun olmadı. ikincisi kısa far huzmesi bozuk mu ne öle bir sey. power donanımda fabrikasyon ne geliyorsa o. nasil bozulmuş bilmiyorum ama sanırım araçların yüzde yüzüne aynı şeyi diyorlardır. ben daha far ayari düzgün denilen otomobil görmedim.

geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, vethekim :

Far ayarlarına baktırın isterseniz. Tüv geçtimde bazen fabrikasyon bozuk ayarla gelebiliyor...

en son serviste ayarlanmıştı hocam. içerden de ayarlama düğmesi yok.  şahsen gayetlen memnunum. şehir dışı gece sürüşlerinde olması gerektigi gibi bence. tabi kıstaslar nelerdir neye göre bakiyorlar bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...