Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Titreme

Katil Balina
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

56 dakika önce, Leanback :

@Samsunspor Bu tip şüpheler en kolay başka bir Mazda 3 ile yan yana deneyerek giderilir. Servise gidin ve özellikle bunu isteyin, orada vardır benzer bir araç. Sizinkinden farklı bir titreme varsa, servisteki usta da gözüyle görmüş olur sorunu, normal diyerek geçemezler.

Bizim direksiyonlar EPAS full elektrikli, hidrolik değil. Motora binen bir parazit yük yok hidrolik gibi, bu yüzden hiç titrememesi lazım teoride. Hidroliklerde olur, devir düşer, araç da direksiyon da hafif bir tirer.

Hocam tesekkurler cevabiniz icin. Haklisiniz ancak ben bir kere gittim ve normal dediler ya daha guvenip arac vermem ellerine. Anlamiyorlar sorundan demek ki olur olmadik parcalari degistircekler belli ki. Ondan da endiseliyim acikcasi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Samsunspor :

Hocam tesekkurler cevabiniz icin. Haklisiniz ancak ben bir kere gittim ve normal dediler ya daha guvenip arac vermem ellerine. Anlamiyorlar sorundan demek ki olur olmadik parcalari degistircekler belli ki. Ondan da endiseliyim acikcasi

İyi de titreşim normal olabilir belki, bazı insan hassas olur bu tip detaylara, bazısı motor yansa anlamaz. Belki araçta sorun yoktur hassas olan sizsinizdir. Sorunu da başka Mazda 3 ile denemeden teyit edemezsiniz. Mazda özel servisine gidin gösterin o zaman, Rem otomotiv, Bey otomotiv bilindik özel servisler Ankarada. Sorun olduğuna emin olunca yetkili servise daha rahat gidersiniz garanti işlemleri için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Leanback :

İyi de titreşim normal olabilir belki, bazı insan hassas olur bu tip detaylara, bazısı motor yansa anlamaz. Belki araçta sorun yoktur hassas olan sizsinizdir. Sorunu da başka Mazda 3 ile denemeden teyit edemezsiniz. Mazda özel servisine gidin gösterin o zaman, Rem otomotiv, Bey otomotiv bilindik özel servisler Ankarada. Sorun olduğuna emin olunca yetkili servise daha rahat gidersiniz garanti işlemleri için.

Bakin bu daha iyi bir oneriymis. Baska bir ustanin gormesi daha etkili olabilir dediginiz gibi. 

Bana normal bir titremeymis gibi gelmedi en azindan 25 bin km ye kadar farkederdim diye dusunuyorum. Yag gibi akiyordu direksiyon

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...