Jump to content
Limpony

1. ve 2. Nesil Mazda 3 İçin Balata ve Disk Önerisi Ortak Konu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest colin

Arkadaşlar cmt günü motosikletle göztepe ye Tuncaların dükkana gittim (Gezmeye yer arıyorum :D ), ön-arka TRW marka balatayı 2 x 45 = 90 liraya aldım, eve geldim, balataları arabanın bagaja koydum, bugünde eşim, arabayı servise götürdü, işçiliğe 40 lira aldılar (tel.da anlaşmıştım :) ).

Yani, toplamda ön-arka fren balatası işini 130 liraya halletmiş oldum. :)

Not : Tunca ya da, Engin ede yardımları için teşekkürler. :)

Özhan Abim hayırlı olsun balatalar konusunda şüpen olmasın ötme yapmıyor içini rahat tut 1 yıldır benim arabada takılı ses filan yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Superas

Özhan Abim hayırlı olsun balatalar konusunda şüpen olmasın ötme yapmıyor içini rahat tut 1 yıldır benim arabada takılı ses filan yok

Kefili sen olduktan sonra, şüphem yok kardeşim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest mustafa_g

hayırlı olsun Özhan güle güle kullan. Allah acı fren yapmak zorunda kalmaktan korusun hepimizi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abo3621

Evet balataların fiyatları çok pahalı serviste. Bu TRW marka taktıranlar hala memnun mu acaba? 10 aydan fazla olmuş taktırdıkları..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Superas

Evet balataların fiyatları çok pahalı serviste. Bu TRW marka taktıranlar hala memnun mu acaba? 10 aydan fazla olmuş taktırdıkları..

Bende herhangi bi problem yok, çok memnunum. Zaten sanırım bu konuda bahsedilmiştir, trw balatalar focus ve volvo s40 tada kullanılıyor ne sorun olacak, problem olsa hadi focusu geçtimde volvo kullanmaz. :):D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
redrock

Bende herhangi bi problem yok, çok memnunum. Zaten sanırım bu konuda bahsedilmiştir, trw balatalar focus ve volvo s40 tada kullanılıyor ne sorun olacak, problem olsa hadi focusu geçtimde volvo kullanmaz. :):D

abi volvo yu çinliler almış diyolar doğrumu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

.. trw balatalar focus ve volvo s40 tada kullanılıyor ne sorun olacak, problem olsa hadi focusu geçtimde volvo kullanmaz. :):D

Bunu Evo ve Şahsuvaroğlu'na sormak lazım ama tahmin ediyorum Volvo da aynı balatanın fiyatı Ford ve Mazda ya nazaran daha pahalıdır..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mazdamx-5

volvo ve mazdanın sahibi ford tur.Çinle alakası yok diye biliyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest mustafa_g

volvo ve mazdanın sahibi ford tur.Çinle alakası yok diye biliyorum

Çİn'le alakası olmayan kimse kalmadı, çalıştığım faprikayı bile bu sarı benizliler bastı. Tek iyi tarafları, onlar geldiğinden beri yemekhane etrafında takılan kedilerin tamamı yok oldu :D :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Volvo yu bilmem ama Ford'un Mazda nın sahibi olmadığını kesin biliyorum. Eskiden %33 hissesi vardı ama yönetimde ağırlığı yoktu, şimdi hisse oranı %13 e düşmüşken sahibi demek yanlış olur.

Bir de okuduğum kadarı ile artık bu hisse değişiminden sonra iki şirket işbirlikteliklere hiç sıcak bakmıyormuş. Aralarında bir güvensizlik oluşmuş ve gizli bilgilere erişimleri kısıtlanmış..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selman

Evet ben de okudum benzer şeyler, eski dostlar düşman oldu, iyi de oldu Ford kendisiyle beraber Mazda'yı da batırmasın...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abo3621

Peki bu TRW'leri Ankara'da nereden alabiliriz bilen var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Superas

Peki bu TRW'leri Ankara'da nereden alabiliriz bilen var mı?

Birçok yedek parçacıda satılan bir balata, rahatlıkla bulabilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
muratarslan27

mrb arkadaşalr benim öğrenmek istediğim mazda 3 için orjinal balata ve diskleri nasıl temin edebileceğim veya aynı kalitede olanları yakın zamanda değişmem gerekiyor balataları  gerekirse diskleride değişeceğim bununla ilgili yardımcı olursanız sevınırım hangi markayı kullanayım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest uyumsuzelement

orjinalleri servislerde bulursun ancak onun dışında yan sanayi istersen parçacılar seçenek sunarlar sana bolca :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest frenci

sitede balatalar ve diskler mevcut. MAZDA 3 fren sistemi zaten orijinal olarak da ATE tarafından üretiliyor. kolay gelsin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SalihÇakmakçı

Aynı sitede ön, arka balata takımı ve hidrolik yağı hediyeli olarak 179 TL diyor. Bana uygun geldi fiyat. Şimdi ben bu ürünü alsam acaba burada taktıktan sonra adaptasyon falan bir şey gerekiyor mu arkadaşlar? Mazda 3'lerin balataları fişli mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Murat b

Aynı sitede ön, arka balata takımı ve hidrolik yağı hediyeli olarak 179 TL diyor. Bana uygun geldi fiyat. Şimdi ben bu ürünü alsam acaba burada taktıktan sonra adaptasyon falan bir şey gerekiyor mu arkadaşlar? Mazda 3'lerin balataları fişli mi?

Benim E-Mail junk kısmına  reklamı gelmiş.Bana fiyat uygun geldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...