Jump to content
Lupara

2. Nesil Mazda 3 Camların Sarsıntılı İnip Çıkması

Tavsiye Edilen Mesajlar

Lupara

Forumda ilgili konu bulamadım. Yen konu açtım mecburen.

Benim arabamda cam açma düğmesine bastığımda camlar sarsıntılı bir şekilde iniyor/çıkıyor. Acaba neden olabilir?

Mekanizmadan kaynaklanan bir sorun mu yoksa genel bir durum mu acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Kalitesizlikten kaynaklanan bir sorun. Hatta cam kapanıp da hafif zorlandığı o son anda döşemenin araç içine doğru hareket ettiğini görebilirsiniz. Kullanılan malzemelerden çalmışlar. Yapacak birşey yok.

Takılarak açılıp kapanması ise eğer sorun camın girdiği fitillerin içini önce ıslak mendille bir güzel temizleyin, sonra da bakım sütü ile silin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hafizz93

Arkadasımda mazda 323 var ondada bu sorun vardı slikon spreyi ile cözmüstü ama sanada o yardımcı olur mu acaba 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
13 saat önce, Lupara :

Forumda ilgili konu bulamadım. Yen konu açtım mecburen.

Benim arabamda cam açma düğmesine bastığımda camlar sarsıntılı bir şekilde iniyor/çıkıyor. Acaba neden olabilir?

Mekanizmadan kaynaklanan bir sorun mu yoksa genel bir durum mu acaba?

maalesef düzeltilemeyecek bir sorun :) kapılar tasarlanırken camın alacağı konum düşünülmemiş, o eğim yüzünden sanki bir yerden kurtulur gibi açılıyor camlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
1 saat önce, Mehmet Özdemir :

maalesef düzeltilemeyecek bir sorun :) kapılar tasarlanırken camın alacağı konum düşünülmemiş, o eğim yüzünden sanki bir yerden kurtulur gibi açılıyor camlar.

Bu Mazdaya ne diyeyim ben. 

O kadar ozellik koyuyorsun, o kadar saglam alttakim yapiyorsun, o kadar sorunsuz elektronik aksam yapiyorsun, bir cami yumusak indiremiyorsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
8 dakika önce, Lupara :

Bu Mazdaya ne diyeyim ben. 

O kadar ozellik koyuyorsun, o kadar saglam alttakim yapiyorsun, o kadar sorunsuz elektronik aksam yapiyorsun, bir cami yumusak indiremiyorsun. 

öyle değiştiremeyecekleri bir tasarım hatası yapmışlar ki 1 makyaj, 2 güncelleme almasına rağmen düzelmedi. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...