Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Kaliper Piminden Gelen Ses

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

1 dakika önce, Servet :

Yağın metal yüzeyde tutunması isteniyor ise würth hhs2000 kullanılacak. Silikon bazlı ve yapışkan özelliği var. Milin etrafında boşluk kurtarır ise de daralan makanon geçirip ısıtılarak da çözüm alınır. 

Kurtarmaz maalesef. :( Yani tarif edebileceğim bir şey değil ama el ile basıldığında bile belli bir basınçla giriyor yuvasına.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman vibrasyon yapmamalı. Sanırım orada aslında başka yer tıkıtrı yapıyor ve mile vuruyor sesi. Canlı görsem tam yorum yaparım çözümü ile ilgili 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Servet :

O zaman vibrasyon yapmamalı. Sanırım orada aslında başka yer tıkıtrı yapıyor ve mile vuruyor sesi. Canlı görsem tam yorum yaparım çözümü ile ilgili 

10K  km sonra benim guzunun balataları değişecek, o zaman çağırayım. Takriben 1 sene sürer ama haberin olsun 😂

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Servet :

Ver Ufuk kullansın. 10 km sonra balatadan eser kalmaz ✈️

Direk ön takım ismi üstünde önden gider balata ne ki ? 😂

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

36 dakika önce, Servet :

canlı canlı ses dinleteyim o zaman :) 

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, Burak :

@Seriatsu senin araçta ses cidden fazlaymış. Diğer aracı da nereden buldun hemen 😆

Abi valla taş döşenmiş yolda giderken utanıyorum. Dışardan duyanlar ön takımı dağıtmış demiştir. 

Diğer araç komşunun aracı. Yeni bakım yapıldı diskler değişti. Onda ses yok tabi. Benim ki Burhan Öçal sahnesi gibi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22.10.2019 at 18:29, Katil Balina :

bugun ustaya tekrar uğradım ve özellikle sol tarafa tekrar işlem yapıldı. sorun % 90 oranında çözülmüş durumda. eskiden on defa ses duyuyorsam şimdi bir defa duyuyorum ki ziyadesiyle yeter. şimdi arabayi kullanmak gerçekten keyifli olmaya basladı. 

usta oring denilen çözümü de bildiğini ama onun en fazl iki balata değişimine kadar dayandığını söyledi. polimer ile çok daha uzun süre sorunsuz kullanabilecekmişim.

bu arada işlem pime yapılan bir sey degil pimin girdiği yere yapılıyor. japon arabalarında bilinen bir sorunmuş.

Polimerlerin aşınmaya karşı dayanımları, o-ring lerin ham maddesi olan kauçuk türevlerinden daha yüksek olduğundan bence isabetli bir malzeme seçimi olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Seriatsu :

Abi valla taş döşenmiş yolda giderken utanıyorum. Dışardan duyanlar ön takımı dağıtmış demiştir. 

Diğer araç komşunun aracı. Yeni bakım yapıldı diskler değişti. Onda ses yok tabi. Benim ki Burhan Öçal sahnesi gibi :)

Gece gece aklıma geldi, senin yüzünden gittim tekeri yumrukladım 🤜 🤛 😂

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

42 dakika önce, Burak :

Gece gece aklıma geldi, senin yüzünden gittim tekeri yumrukladım 🤜 🤛 😂

Sonuç ? Ringler işe yaramış mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24.10.2019 at 15:53, Seriatsu :

canlı canlı ses dinleteyim o zaman :) 

Aynısı kaynımda da var 😅 Geçen ben de bi vurayım lastiklere dedim, ön tekerlerin videodakilerden aşağı kalır yanı yok. Cumartesi akü değişimi için servise gittim, sağolsunlar lifte alıp bakttılar, birşeyler yaptılar ama akşamına eski haline döndü. Yetkili servis olduğu için yapılacaklar kısıtlı. Kendi göbek bağımı kendim keseceğim herhalde...

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21.10.2019 at 16:11, Radioactive :

Merhaba 

Bu sorun ve ses benim yaşadığım şeyle aynı mı acaba. Aşağıdaki detaylara göre yorum yapar mısınız?

Balatalar bakım zamanına daha var denilerek rastgele bir yerde  değiştirildi. Arka kampanalar temizlendi. 

O andan itibaren arabada bir ses olmaya başladı. Sanki sandalyeyi bir yerlere sürtüyorsun gibi. 

Servise götürdüm diskler iyi durumda değil denildi. Diskler tornalandı ve balatalar kalitesiz olduğu için yenisi ile değiştirildi. Fakat ses kesilmedi. Çoğunlukla geri vitese takıldığı zaman ayağımı frenden çekiyorum araba ivmelenene kadar bu ses geliyor, sonra kesiliyor.  Bazen düşük hızlarda frene basınca da geliyor. Sanki hem ön hem arkadan geliyor. 

Deneme yapmak için el freni çekili iken hafif gaza basıp arabayı hareketlendirince de geliyor. Nedir çözemedik bir türlü. Fikri olan var mı? 

bendeki bi sorun bu başlıktaki kaliper sesinden farklı bir şey sanırım. Doğru mudur?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Radioactive :

bendeki bi sorun bu başlıktaki kaliper sesinden farklı bir şey sanırım. Doğru mudur?

Kaliper sesi değil evet. Balata disk arası yaşanan bir hadise gibi duruyor sizin problem, el freni daha iyi tutsun diye ayarı ile oynanmış olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, AreY :

Kaliper sesi değil evet. Balata disk arası yaşanan bir hadise gibi duruyor sizin problem, el freni daha iyi tutsun diye ayarı ile oynanmış olabilir mi ?

el freni ayari ile oynandi evet. eskiden rahat cekiliyordu ama yukarda tutuyordu. simdi vok sıkı ve cok asagida tutuyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30.10.2019 at 13:36, Radioactive :

el freni ayari ile oynandi evet. eskiden rahat cekiliyordu ama yukarda tutuyordu. simdi vok sıkı ve cok asagida tutuyor

El freni ayarını kontrol ettirmeniz faydalı olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı sorun bende de oldu servis gerekli müdahaleyi yaptı ama sorun devam ediyor bahsedilen uygulamayı servise gösterelim bakalım ne diyecekler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...