Jump to content

Mazda 3 Mirai mi 90.yıl mı ?

Brkm

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar, Mazda 3 alma niyetine girdim ve uzun süredir arıyorum. Mirai ve 90.yıl donanım olarak çok hoşuma gidiyor. Sizce hangi donanımı almak daha mantıklı tecrübeli arkadaşlar fikir verebilirse çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

90. yılda mevcut çoğu donanıma ve fazlasına mirai sahip diye biliyorum. Arka led stopları ve müthiş jantları saymazsak mirai'den herhangi bir üstünlüğü var mı 90. Yılın? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Mehmet Özdemir :

90. yılda mevcut çoğu donanıma ve fazlasına mirai sahip diye biliyorum. Arka led stopları ve müthiş jantları saymazsak mirai'den herhangi bir üstünlüğü var mı 90. Yılın? 

Miraiden farklı olarak bluetooth, spor tamponlar ve koltuklar var sanrım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her iki donanımın sayısı da az/sınırlı sayıda.

Dolayısı ile fiyat/performans olarak hangisi denk gelip, bulursanız onu kaçırmayın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, İlhan :

Dolayısı ile fiyat/performans olarak hangisi denk gelip, bulursanız onu kaçırmayın derim.

Evet özellikle aradığım temizlikte kafama yatan araç denk getirmek çok zor ve zaman alıyor.

3 dakika önce, İlhan :

Bir de makyajlı kasalarda (2012) yalıtım daha iyiymiş sanırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Brkm :

Evet özellikle aradığım temizlikte kafama yatan araç denk getirmek çok zor ve zaman alıyor.

Ve son olarak 90.Yıl ile Mirai arasındaki En temel Fark.

90.Yıl sadece Hb kasa.

Mirai hep Sedan gördüm hatırlıyorum, Hb kasası var mı yok mu çok net değil bende. Bu güne kadar karşıma çıkan ilanlar hep Sedandı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, İlhan :

Ve son olarak 90.Yıl ile Mirai arasındaki En temel Fark.

90.Yıl sadece Hb kasa.

Mirai hep Sedan gördüm hatırlıyorum, Hb kasası var mı yok mu çok net değil bende. Bu güne kadar karşıma çıkan ilanlar hep Sedandı...

Evet benim de gördüğüm kadarıyla mirai sedan 90.yıl ise hatchback.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mirai anahtarsız callısma var jant 17

90 da koltuklar spor koltuk gösterge ekranı farklı orta kolçak kızaklı ileri geri jant 17 farlar led

makyajlı ımpressıvede ekstra yalıtım olayı hıkaye bence aynı arac ıkısıde

Ben olsam 90 yıl arardım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, ozgur35 :

Mirai anahtarsız callısma var jant 17

90 da koltuklar spor koltuk gösterge ekranı farklı orta kolçak kızaklı ileri geri jant 17 farlar led

makyajlı ımpressıvede ekstra yalıtım olayı hıkaye bence aynı arac ıkısıde

Ben olsam 90 yıl arardım

Evet 90.yıl kadranı ve jantları çok şık duruyor. Sizde 90.yıl mı var acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Brkm :

Evet 90.yıl kadranı ve jantları çok şık duruyor. Sizde 90.yıl mı var acaba ?

Benimki de 2011 ama 90 yıl degıl

90 ıncı yıllar 2011 hep

Bence bu ıkısının de temızını bulamazsın zor denk gelır acılıyetın varsa bekleme hıc Düşük kmlı temız bı ımpressıve al Ama acıl degılse 3 5 ay takıp et denk gelır temız bı Mıraı veya 90 yıl

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, ozgur35 :

Benimki de 2011 ama 90 yıl degıl

90 ıncı yıllar 2011 hep

Bence bu ıkısının de temızını bulamazsın zor denk gelır acılıyetın varsa bekleme hıc Düşük kmlı temız bı ımpressıve al Ama acıl degılse 3 5 ay takıp et denk gelır temız bı Mıraı veya 90 yıl

Açıkçası pek bir aciliyetim yok fakat araç arama işi bir süre sonra sıkıcı bir hal alıyor geçenlerde ilanını attığım 90.yıl vardı temiz ve düşük km idi fakat en son 78 bin civarına bırakıyordu. Bizim bütçeyi de biraz aştığı için karar verememiştik satılıyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Brkm :

Açıkçası pek bir aciliyetim yok fakat araç arama işi bir süre sonra sıkıcı bir hal alıyor geçenlerde ilanını attığım 90.yıl vardı temiz ve düşük km idi fakat en son 78 bin civarına bırakıyordu. Bizim bütçeyi de biraz aştığı için karar verememiştik satılıyormuş.

Gerek yok ya Mıraı 90 yıla felan Bence tertemız bı ımpressıve bul Güzel bı BM kasa jantı al tak bi de eıcbah yay takarsın. Araç Mıraıden de güzel 90 yıldan da olur

Bm kasa 18 ınç jantı bizim bl kasaya efsane oluyor

şlş.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 ve 2012 model Mazda 3 impressive kullandım. Hâlâ da 2012 model Mazda 3 ile yola devam. Bence yalıtım anlamında fark var en azından bana öyle hissettirdi. Bence makyajlının göstergesi daha şık. Hakeza ön tamponu da daha güzel. 

@serkan306 ile aracı alacağım zamanlar istişare etmiştik. Etiketliyorum, gördüğünde katkıda bulunacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, abcsefa :

2010 ve 2012 model Mazda 3 impressive kullandım. Hâlâ da 2012 model Mazda 3 ile yola devam. Bence yalıtım anlamında fark var en azından bana öyle hissettirdi. Bence makyajlının göstergesi daha şık. Hakeza ön tamponu da daha güzel. 

@serkan306 ile aracı alacağım zamanlar istişare etmiştik. Etiketliyorum, gördüğünde katkıda bulunacaktır.

Abi lastıkler cok etkılıyor. Kullandığın araçların 2010 ve 2012 ının lastıklerı neydı. Çünkü arkadasta 2010 heçbek var lastıklerı primacy 4 benım araç da hecbek lastık goodyear efg performans. İkimiz de geçen sene degıstık lastıklerı yıpranma oranları aynı. Aynı gün ıkı aracı da test ettık otobanda barız ses farkı var. Prımacy 4 aşırı sessız arac daha premıunyum gıbı gıdıyor yolda akıyor resmen Ama ıslak zemın veya vıraj kabılıetlerını denemedık sadece sese baktık. Yanı makyajsız ıkı arac aynı model aynı kasa hecbek aynı ıklım sartları aynı yol aynı saaatlerde test edıldı Barız fark var Lastık cok önemlı. Aslında aynı marka lastıgı olan ve  aynı oranda lastıklerı yıpranmış  olan bir 2010 bi 2012 bulup test etmek lazım bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğru diyorsun aslında. Bu da bir etken. Lastikler aynı değildi o yüzden dediğin şartlarda mukayese etmek daha adil gözüküyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mirai her zaman bulunmuyor, ben Mirai'yi aldığım zaman da Impressive ile fiyat aralığı çok fazla değildi. Şu sıralar Mirai fiyatlarında suni, şişirme fiyatlar var. 90. yıl güzel detaylara ve bence Mirai'den güzel jantlara da sahip ama arada yıl olarak model farkı ve sonradan eklenmesi zor ve maliyetli iki özelliği var ki bence süperler. AFS'li xenon ve anahtarsız giriş çok kullanışlı ve alışınca zor vazgeçilen özellikler. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

• Yeni Oluştur...