Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Sol Ön Taraftan Gelen Ses

Katil Balina
 Paylaş

Çözüme git Katil Balina tarafından çözüldü,

Tavsiye Edilen Mesajlar

8 dakika önce, ozgur35 :

Bu ses, camurluğa vuruyorlardı cekıçle düzelıyordu. O mu

değil hocam, oradaki tıklıyor, bu tıngırdıyor. 

mazda tek başına senfoni orkestrası maşallah, telliler, (tıngırdamalar) vurmalılar (tıkırdamalar) üflemeliler (rüzgar sesi):))

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Katil Balina :

değil hocam, oradaki tıklıyor, bu tıngırdıyor. 

mazda tek başına senfoni orkestrası maşallah, telliler, (tıngırdamalar) vurmalılar (tıkırdamalar) üflemeliler (rüzgar sesi):))

Her daldan çalıyor :D V40 ben de bakmıstım bı ara abi Bagajı acaıp küçük yükseklıgı cok alcak dar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, ozgur35 :

Her daldan çalıyor :D V40 ben de bakmıstım bı ara abi Bagajı acaıp küçük yükseklıgı cok alcak dar

o yüzden vazgeçtim hocam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

solundan tıngırdayan ağlama duvarı günlüklerinin son günü.  

herter'e ve @dr_azoom  asalet hocama ilgi ve alakaları dolayısıyla gerçekten çok teşekkürler. şu an hakikaten şuna da baksalardı iyiydi ama bakmadılar türünden aklımda  tek bir şüphe yokken   daha fazla arabasız kalmamak icin en sona kalan motor kulakları değişimini/denemesini erteledik. ben de onlar da sıkıldı zaten bu işten. 

arkadaşı yeni sahibine doğru yollayacaz ama fiyat koyma konusunda malum piyasa dolayısıyla kararsızım ve fikirlere açığım. mevcut durumda şişirilmiş fiyattan araba satıp şişirilmiş fiyattan araba alacaz ki bu çok anlamlı bir sey değil aslında.

neyse efenim araba  2015 power, 84 binde (vay be yılda 25 bin km kullanmışım) kazası yok, ön tampon kediyi çıkarmaya çalışan  köpek tarafından ısırıldığı için boyalı, (zaten forumda yapılan hemen her seyin konusu  mevcut.) baska boya değişen  kaza vs yoktur. 

ekstradan serviste takılmış android auto/apple carplay. llumar cam filmi, ön cam pp60 arkalar atr 35, orjinal bagaj havuzu, komple sinyallere içine dışına aparatları ile birlikte led uygulama, ön arka ayak aydınlatma,  kumandadan  cam  açma kapama aparatı. tek tuşla otomatik camlar vs. makyajsız kasada bana göre ince kalan direksoyona, el freni ve vites körüğüne gerçek deri kaplama, (bu hakkaten keyfe keder denilen şey:))  arka bagajdan ön koltuk altlarına kadar bitüself ses yalıtımı, pedallara ve eşiklere skyactiv alüminyum uygulamalar cam kromajları, sis farıı şeysi kırık kırpık calışan geri hörüş kamerası ve bir sürü ıvır zıvır

aslında saydıklarım rüküş gibi gelse de totalde hiçbiri geri dönülmez sırıtan seyler değil. hatta sadece ilgilisinin belki fark edeceği ve  istemezse çıkaracaği türden küçük şeyler. 

araba 2015 11. ayda trafiğe çıkmış, 2020 11. aya kadar garantisi devam ediyor. (bu hususta bir ihtilaf var gibi ama durum servisinizle alakalı, benim daha geçenlerde gergi bilyası vs garantiden değişti mesela)

biraz takip edip fiyat konusunu belirledikten sonra ilanı koyup paylaşırım

köpek ısırığı şu sekilde kayda geçmis; (bu arada arac power ama power sense diye çıkıyor, kaskom bu yüzden mi yüksek acaba?)

Screenshot_20200206_113009_com.google.android.apps.messaging.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Katil Balina :

arkadaşı yeni sahibine doğru yollayacaz 

Hayırlısı olsun. Eğer mevcut aracı satıp yerine yeni araç alacak olsaydınız işiniz kolay olacaktı. Alacağınız ikinci el aracın kusursuz olacağını beklemek hayal kırıklığına sebep olabilir. Ayrıca aracının kusursuz olduğunu düşünen bir çok araç sahibi için satmayı planladıkları satış fiyatları da  oldukça kusursuz olacaktır. Yeni seçiminizde işi aceleye getirmeyin derim. Bilirsiniz, mörfi bu tip havaları sever:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, Arabalar :

Hayırlısı olsun. Eğer mevcut aracı satıp yerine yeni araç alacak olsaydınız işiniz kolay olacaktı. Alacağınız ikinci el aracın kusursuz olacağını beklemek hayal kırıklığına sebep olabilir. Ayrıca aracının kusursuz olduğunu düşünen bir çok araç sahibi için satmayı planladıkları satış fiyatları da  oldukça kusursuz olacaktır. Yeni seçiminizde işi aceleye getirmeyin derim. Bilirsiniz, mörfi bu tip havaları sever:)

Aceleye de getirmezse yeni aracın fiyatları uçuyor bu sefer de. :) Önyargısız, öncelikleri belirleyip araçları denemek gerekli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Arabalar :

haklısınız hocam. bir yığın ekstra uyguladığım, kazası olmayan servis bakımlı her şeyini bildiğim aracı verip yerine ne idiüğü belirsiz bir şey almak aslında risk. mörfi şimdi elini ovuşturuyodur ama yapacak bir sey yok. bayağı bi yeni kasa mondeo baktım 1.6 dizel titanium bakıyorum ama onların da otomatiği yok. hanım manuel kullanamıyor, daha doğrusu zorlasa kullanır da net bir şekilde arabanın satılmasını istemiyor:) 2.0'lara da o kadar vergi vermek istemiyorum. citroen  (DS) ds5 de güzel bir alternatif, tek bir modele indirebilirsem istediğim arabayı o zaman alması da kolaylaşacaktır. kısfmet:)

54 dakika önce, Mutlu Tekir :

Aceleye de getirmezse yeni aracın fiyatları uçuyor bu sefer de. :) Önyargısız, öncelikleri belirleyip araçları denemek gerekli. 

aramayı tek model ve hatta donanıma indirince  bulması da kolay oluyor hocam. mevcut mazda 3'ü aldığımda power ve power sense olmak üzere iki donanıma kadar indirmiştim, cumartesi aksam düşen ilanı görüp arayıp anlaşıp pazartesi sabahtan almıştım. bu sefer de büyük ihtimalle ds5 olabilir alacağım araba ama önce bunu satmam gerek. bi de çok az var, bakalım artık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Arabalar :

Ds güzel bir alternatif. Mazda dan sonra , bastımı gaza gider de gider:)

Gider de viraji döner mi acaba 🤣

Bi insan bi aractan ne ister ?

Genis ic hacim ve bagaj

Performans

Konfor

Yakit ekonomisi = Honda CRV dtec  🤣🤣🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

46 dakika önce, Arabalar :

Ds güzel bir alternatif. Mazda dan sonra , bastımı gaza gider de gider:)

biraz da biz gidelim hocam:)

41 dakika önce, ozgur35 :

Gider de viraji döner mi acaba 🤣

Bi insan bi aractan ne ister ?

Genis ic hacim ve bagaj

Performans

Konfor

Yakit ekonomisi = Honda CRV dtec  🤣🤣🤣

hocam ben de DS5'i alırsam gelip her başlığın altına yazacam;

geniş iç hacim yayla,

D sınıfı konfor uçan halı, 

performans roket,

yakıt desen koklamıyor bile, hacı yağı gibi çamurluklarına sürüyor diyecem:)))) 

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

@Katil Balina

Merhaba, bu sesin sebebinin kaliper oldugunu sanıyordum 2 yıldır, yapılan işlemlerle hiç değişiklik olmadı zaten. 

Sattınız mı yada çözümü buldunuz mu meraktayım. 

Marş biter bitmez oluşan ses Kesinlikle aynı ses, tümsek çukurda 10 20 kmh hızda belirgin oluyor. 

ve benimde ufak Bir iz yüzünden ön tampon boya gördü, söküldü takıldı.  Acaba oradan bir yerden mi? Marşta duymuyorum Ama. 

sanırım sökme takmadan önce bu ses yoktu. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Dogank :

@Katil Balina

Merhaba, bu sesin sebebinin kaliper oldugunu sanıyordum 2 yıldır, yapılan işlemlerle hiç değişiklik olmadı zaten. 

Sattınız mı yada çözümü buldunuz mu meraktayım. 

Marş biter bitmez oluşan ses Kesinlikle aynı ses, tümsek çukurda 10 20 kmh hızda belirgin oluyor. 

ve benimde ufak Bir iz yüzünden ön tampon boya gördü, söküldü takıldı.  Acaba oradan bir yerden mi? Marşta duymuyorum Ama. 

sanırım sökme takmadan önce bu ses yoktu. 

aracı satmktan vazgeçtim çözüm de bulamadım. sesin ne zamandan beri geldiğini bilmiyorum. benim araçta boya vs yok tamponu köpek yemişti tampon boyandı ama oncesinde de vardı. sesin kaliperle bir ilgisi yok. kaliperden de ses kronik olarak geliyor ama onu da kaliper pimine  oring ya polimer yaparak hallediyorlar ben onu hallettim. 

bu ses ki sizde de varsa eğer dediğiniz gibi belli bir hızdayken duyuluyor. bunca yıllık takibimde sesin motorun sallanmasıyla ilgili olduğuna eminim. belli bir toleransa kadar ses gelmiyor ama bozuk yolda  belli bir siddette sağlı sollu sallandığnda geliyor. motor stop ederken ya da calıştırılırken geliyor.

benim yapmadığım bir işlem gitmediğim usta kalmadığı için vazgeçtim. yakında bir ustaya geniş bir zamanında bırakacam, dolaşıp dolaşıp bulmaya calışacak. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

bugun 90 bin bakımını ankara herter'de yaptırdım. bugüne kadar 4 defa ön balata değismemize rağmen arka balatalar hiç değişmemişti. bugün usta arkaların da değişmesi gerektiğini söyledi tamam dedik değiştik. daha önce bu ses için ben de dahil ustalarla ya sanki arkadan da geliyor gibi diyorduk ama çok da ihtimal vermiyorduk.  balata değişimi sonrası çalıştırırken sesi duymadım. yol boyunca da duymadım. bi iki yerde zorladım falan ama ses kesilmiş gibi? önden geldiğine hemen herkesin ikna olduğu ses sol arka  balatalardan geliyor olabilir mi.

eğer böyle devam ederse kendisini arka kamera alarak ödüllendirmeyi düşünüyorum:)

bu arada ayni sesi duyan arkadaşların geçmişinde arka balata değişiminin durumu nedir?

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Katil Balina :

bugun 90 bin bakımını ankara herter'de yaptırdım. bugüne kadar 4 defa ön balata değismemize rağmen arka balatalar hiç değişmemişti. bugün usta arkaların da değişmesi gerektiğini söyledi tamam dedik değiştik. daha önce bu ses için ben de dahil ustalarla ya sanki arkadan da geliyor gibi diyorduk ama çok da ihtimal vermiyorduk.  balata değişimi sonrası çalıştırırken sesi duymadım. yol boyunca da duymadım. bi iki yerde zorladım falan ama ses kesilmiş gibi? önden geldiğine hemen herkesin ikna olduğu ses sol arka  balatalardan geliyor olabilir mi.

eğer böyle devam ederse kendisini arka kamera alarak ödüllendirmeyi düşünüyorum:)

bu arada ayni sesi duyan arkadaşların geçmişinde arka balata değişiminin durumu nedir?

Ses yanki yapmis demekki abi 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Katil Balina :

Arka balatalarda oynamasını engelleyen yay bulunuyor muydu abi? Gerçi orjinal balatada bu yayın olmaması imkansız. Ben de bir kez değiştiğimde arkadan balata oynama sesi geliyordu, ama fren yapınca kesiliyordu. Bosch yan sanayi ürünleri o zaman bıraktım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Mutlu Tekir :

Arka balatalarda oynamasını engelleyen yay bulunuyor muydu abi? Gerçi orjinal balatada bu yayın olmaması imkansız. Ben de bir kez değiştiğimde arkadan balata oynama sesi geliyordu, ama fren yapınca kesiliyordu. Bosch yan sanayi ürünleri o zaman bıraktım.

hic bilmiyorum hocam. sesin kesilmesi saikiyle yapmadık ama tesadüfen kesildi. simdi birkac kez daha denedim calistirirken ki bideosunu koymuştum, ses yok. simdi bir arkadaşa uğrayıp bir tura çıkıp kesinlestiricem. 

1 saat önce, ozgur35 :

Ses yanki yapmis demekki abi 

olabilir, en azindan bölgesini bulursak tam olarak çözebiliriz  bi de aracı ykadıktan sonra daha belirginleşiyordu. bu da kir pas gidince daha da belirginlestiği anlamına gelebilir, bakalim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Katil Balina :

hic bilmiyorum hocam. sesin kesilmesi saikiyle yapmadık ama tesadüfen kesildi. simdi birkac kez daha denedim calistirirken ki bideosunu koymuştum, ses yok. simdi bir arkadaşa uğrayıp bir tura çıkıp kesinlestiricem. 

olabilir, en azindan bölgesini bulursak tam olarak çözebiliriz  bi de aracı ykadıktan sonra daha belirginleşiyordu. bu da kir pas gidince daha da belirginlestiği anlamına gelebilir, bakalim.

Abi balatadansa az kalsın satiyordun, gereksiz yere 😃

• Haha 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...