Jump to content
oosuny

Mazda CX-3 Kapanıp Açılırken Aynadan Gelen Ses

Tavsiye Edilen Mesajlar

oosuny
Oluşturuldu: (düzenlendi)

Merhabalar aynalar kapanip acilirken gelen ses normalmidir acaba?

oosuny tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet

Biraz sesli çalışıyor. Toz vs girmesi zor ancak dişli grubu bi yağlamak iyi olacaktır. Diğer taraf nasıl?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oosuny
2 saat önce, Servet :

Biraz sesli çalışıyor. Toz vs girmesi zor ancak dişli grubu bi yağlamak iyi olacaktır. Diğer taraf nasıl?

Diger tarafta ayni sekilde sesli calisiyor. Kapaklari cikarmak basitmi acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

Benim dd ayni mazda 3 Bi daha izledim Ayni degilmis bunun yaglanmasi lazim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ediz07
9 saat önce, oosuny :

Merhabalar aynalar kapanip acilirken gelen ses normalmidir acaba?

benim aracında sesi buna benzer

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehalper

Aynı ses benim aracımda da var. Nasıl yağlanır nasıl kapakları açılır onu bilemiyorum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cavit09

Aynı ses sadece sol taraftaki ayna kapanırken aniden ortaya çıktı arıza yaptığını sanmıştım aracı yıkayınca ses kalmadı. İki gündür ses yok umarım bir daha çıkmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cavit09

Sol ayna kapanırken tekrar ses yapmaya başladı. Aracı yıkayınca kesilmişti fakat bu sessizlik 3 gün sürdü ve ses yine ortaya çıktı. Servise gittiğimde soracağım bakalım ne diyecekler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
17 dakika önce, Cavit09 :

Sol ayna kapanırken tekrar ses yapmaya başladı. Aracı yıkayınca kesilmişti fakat bu sessizlik 3 gün sürdü ve ses yine ortaya çıktı. Servise gittiğimde soracağım bakalım ne diyecekler.

Muhtemelen su geldi ve ses kesildi, kuruyunca tekrar başladı.

Mazda3 ün aynası videodaki ama çok farklı olduğunu sanmıyorum. Tabii cesaret edebilirseniz 😀

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

@ibrasoft ayna motorunu aralayıp içine sıvı gres sıkmıştı. Ses epey azaldı demişti. Ben de denedim ama beceremedim ve zorlamadım. Tecrübesiz biri kurabilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
18 dakika önce, tansu87 :

@ibrasoft ayna motorunu aralayıp içine sıvı gres sıkmıştı. Ses epey azaldı demişti. Ben de denedim ama beceremedim ve zorlamadım. Tecrübesiz biri kurabilir. 

Evet, zaten adam defalarca uyarıyor. Hatta videonun en sonuna bir kere daha eklemiş. 

Motor tam olarak nerede ? 3:37 da içinden kablolar çıkan yerde mi ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
21 dakika önce, Burak :

Evet, zaten adam defalarca uyarıyor. Hatta videonun en sonuna bir kere daha eklemiş. 

Evet ama o kısım üst tarafı. Yatayda alt üst kapak gibi kapatılmış. arkadan ve önden 3-5 tane sert tırnağı var. Öndekileri biraz aralayabildim ama arkadakine ulaşamadım. O yüzden zorlamadım ben. 

27 dakika önce, Burak :

Bi de ayna kapağını hassas açmak lazım. Aralandığı yerden pıt pıt minik boyalı parçalar atabilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...