Jump to content

Mazda 6 almak isteyen arkadaşlar ısparta şarkikarağaç'ta bulunan arabayı görmeye gitmesinler.

doganayomer
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

6 seneden beri kullanmış olduğum M3 bk kasa mazda mı ilana koyar koymaz sattım, Mazda 6 arayışına girdim sarı sitede bir tane buldum adamın anlattığına göre aracı almak için yola çıktım. eğer ilanlarda denk gelirseniz sizde hayal kırıklığına uğramayın diye buraya yazma gereği hissettim. Araç ile ilgili çok eksik bilgi var ve telefonda sorduklarıma verdiği cevaplar ile arabanın hiç bir alakası yok, tavan hariç komple boyalı, boya işçiliği rezalet, motor takozları, şanzıman takozları değişecek, katalitik konvertör hatası veriyor, aks keçeleri yırtık, aynalar çalışmıyor kapanma açma sadece sol taraf, ayna yönlendirme çalışmıyor sol arka cam çalışmıyor, arka park sensörler resmen sakızla yapıştırıp boyamışlar ön sensör eksik  kaportası ile ilgili  bir kaç foto ekliyorum. 1 günlük mesaim çöpe gitti buradan okuyan arkadaşlar olursa ona göre hareket etsinler.

WhatsApp Görsel 2023-03-23 saat 13.36.53.jpg

WhatsApp Görsel 2023-03-23 saat 13.36.55.jpg

WhatsApp Görsel 2023-03-23 saat 13.36.56.jpg

WhatsApp Görsel 2023-03-23 saat 13.36.57.jpg

WhatsApp Görsel 2023-03-23 saat 13.36.58.jpg

WhatsApp Görsel 2023-03-23 saat 13.36.59.jpg

WhatsApp Görsel 2023-03-23 saat 13.36.60.jpg

InkedWhatsApp Görsel 2023-03-23 saat 13.36.54.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne insanlar var. Arabanın neyi var neyi yok söylemek lazım. Mazda kullanıcıları arasında böyle bir kullanıcı olacağını sanmazdım. Fiyat makul değil miydi bari?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam ben aracımı satarken her şeyi yazdım alacak arkadaş ekspere soktu dediğimin dışında birşey çıkmadı helalleştik satışı verdik, mazda 6 nın fiyatı piyasa ile aynı çok az indirim yapıyor şehir dışından gelince almak zorunda kalacağımı düşündü sanırım almıyorum diyince fiyat düşürdü ama yine de almadım o araca vereceğim her kuruşa üzülürdüm, ankarada da bazı mazdalar için bakmaya gittim  satıcılar artık dürüst değil yine eksikleri söylemiyorlar sanırım anlamayacağımızı düşünüyorlar. aramaya devam hakkımızda en iyisi olur inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı durum benim başıma da gelmişti. 48 Plaka İstanbul'da satışta olan 2011 Model Mazda 6 Sport için bende tüm günümü heba etmiştim. Araç önden darbe almış, ön takımlar sıkıntılı, kaput tarafında plastik kaynaklar, aracın kapıları sanki rulo fırça ile boyanmış o kadar kötü işçilik, farlar tırnakları kırık, vs.vs... Bir de bunu yapan Kadıköy'de permium araçlar satan bir galeri. Abi bizde sahibini yıllardır tanıyoruz bizden sürekli lüks araçlar alır. Güven ilişkisi ile bizde ekspertiz yapmadık...

Yersen....

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam size de çok geçmiş olsun maddiyat bir kenara zaman boşa gidiyor cidden can sıkıntısı yaşamak ta ekstrası oluyor şunu fark ettim dürüst satıcı çok az kalmış, adamlara bende mazda sattım diyorum anlamayacağımı düşünüyorlar sanırım, arka stoplara siyah silikon çekmiş bagaj havuzu paslanmış su alıyor diyorum yok diyor, göğüs erimiş yapıştırmış olmamış, sunroof düğmeleri kırık, yapışır onlar diyor parçası var mı diyorum yok diyor, odb2 cihazı ile geçmiş hata kodlarına bakıyorum sen al satçısın diyor bende beni bu hale sizin gibi satıcılar getirdi dedim. sinir harbinden bıktım başka marka araba bakacağım. ama forumda olmaktan vazgeçmeyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, doganayomer :

Hocam size de çok geçmiş olsun maddiyat bir kenara zaman boşa gidiyor cidden can sıkıntısı yaşamak ta ekstrası oluyor şunu fark ettim dürüst satıcı çok az kalmış, adamlara bende mazda sattım diyorum anlamayacağımı düşünüyorlar sanırım, arka stoplara siyah silikon çekmiş bagaj havuzu paslanmış su alıyor diyorum yok diyor, göğüs erimiş yapıştırmış olmamış, sunroof düğmeleri kırık, yapışır onlar diyor parçası var mı diyorum yok diyor, odb2 cihazı ile geçmiş hata kodlarına bakıyorum sen al satçısın diyor bende beni bu hale sizin gibi satıcılar getirdi dedim. sinir harbinden bıktım başka marka araba bakacağım. ama forumda olmaktan vazgeçmeyeceğim.

Eski Mazda'lar ele ayağa düştü maalesef sözüm meclisten dışarı. Yoksa daha güncel modellerde kullanıcı kitlesi gerçekten çok kaliteli markanın.

Ancak başka marka baksanız da ahlâklı satıcı bulmak çok zor. Üzüm üzüme baka baka karardı, herkes araba alma satma işine girince galerici üçkağıtçılığı herkesin normu oldu çıktı. Onu bunu ufak tefeği saklamadan araba satılmaz, satılsa kâr bırakmaz gibi bir anlayış peydah oldu.

Çok tutulan markalarda Toyota müşterisi bir nebze olsun daha iyidir. Mülayim bir satıcıya denk gelme ihtimaliniz daha fazla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

toyotalarda öyle hocam 2 parça lokal boya diyor auris için, telefonda sıkıştırınca tavan hariç boyalı diyor, bu arada 2020 f kasa opel corsa aldım, araç 147 km de eşimin iş arkadaşı arabayı sıfır almış trafik korkusunu yenemediği için sadece bir kez bakıma götürmüş sıfır araba gibi corsayı aldık. segment olarak küçük ama hanım ile çocuk kreş iş arası gideceği için çok takılmadım ben motorsiklet ile işimi görmeye devam ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...