Jump to content

Subap Ayarı ve Gelen Şıkırtı Hakkında (90-94)

ahmetbakan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 1 ay sonra ...
  • Yanıt 72
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Selman

3

• clashasan

5

• Mustafa.

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

94 323 hb aracımdan subab vurunrtu sesi geliyor özellikle rölantide dizelimsi ses çıkarıyor. tamircime götürdüm oda subab ördeklerinin subablara vuran kısımları aşınmıştır onlar  değişirse tısıltısıl olur dedi izmirde o parçaları nerden bulurum.  16 subab olduna göre bu ördekler tek tekmi takım halinde mi satılır. veya onarılması mümkünmüdür?bir de fiat bilgisi olanlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

tüm mazdaseverler selam. kardeşime 1 ay önce 1993 323 sedan düz vites aldık.arac gayet bakımlı vetemiz. fakat ne yaptıysak subab sesin kesilmiyor. periyodik bakımı yeni yapıldı.yağı,filtreleri,bujileri,vb yenilendi.subab horozları,yayları,subabları açılıp kontrol edilip subab ayarı yapıldı.amayinede subab sesi tamamen yokolmadı.motorun kompresyonu falanda ölçüldü gayet sağlıklı. ama bu subab sesi kafamıza takıldı bendede 1994 hb 323 var kilometresi daha yüksek olmasına rağmen pürüzsüz çalışıyor motrda subab sesi hiç yok. yardımlarınızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

91 323 sedan aracım rölantideyken şık..şık... sesine benzer bir ses yapıyor,gaz verince kesiyor.sibop ayarından olabilirmi ,sibop ayarı nasıl yapılıyor.Bazı ustalar bu araçlara sibop ayarı yapılmaz pulları var diyor doğrumu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabaya yakında sibop ayarı yapıldımı?gelen ses içerdeki zincirin sesi bence...gaz verince yada motor ısınınca kesilir rolantide yada motor soğukken ses gelir.istanbuldaysan bi adem ustaya götür arabayı selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araba lpgli Selman abi boştayken rölantide yapıyor ,viteste düşük devirde yapmıyor ,çekişi iyi silindir kapak contası değişmişti sibop ayarı yapıldımı bilgim yok.Bu arabalarda zincir yokki kayış var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sübap ayarı yapılmaz diye birşey yok, sübap ayarı da yapılır avans ayarı da yapılır.

Senin problemin de büyük ihtimalle bu ayarların yapılınca normale döner.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu araçlarda zincir yok kayış var.sübap ayarıda yapılıyor motor sıcakken 30filer girecek şekilde olacak.birde avans ayarı ve karbüratör ayarını yaparsanız sesin gideceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sübap ayarı yapılmaz diye birşey yok, sübap ayarı da yapılır avans ayarı da yapılır.

Senin problemin de büyük ihtimalle bu ayarların yapılınca normale döner.

abi sana bişey danısacağım ben üst kağapı değiştirdim eski kapatka subap ayarı yapılıyordu yeni aldığım kapakta otomatik ayar yapıyor. bu yeni kapakta çekiş biraz düşük gibi geliyor bana anlamadım orjinali gibi elle ayar yapılandanda bulamadım üst kapağı değiştirmek zorundaydık aldım taktık
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi sana bişey danısacağım ben üst kağapı değiştirdim eski kapatka subap ayarı yapılıyordu yeni aldığım kapakta otomatik ayar yapıyor. bu yeni kapakta çekiş biraz düşük gibi geliyor bana anlamadım orjinali gibi elle ayar yapılandanda bulamadım üst kapağı değiştirmek zorundaydık aldım taktık

Kapak değil de subap piyanolarından olabilir mi? Ben de değiştirmiştim onları. Lantis'in piyanosunu koymuştum. Yağ basıncıyla çalışıyor ve senin ayar yapmana gerek yok. Sanırım ondan takıldı arabana. İlk çalıştırmada yağ gelene kadar ses yapabilir ama yağlama sağlanınca sesi keserdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kapak değil de subap piyanolarından olabilir mi? Ben de değiştirmiştim onları. Lantis'in piyanosunu koymuştum. Yağ basıncıyla çalışıyor ve senin ayar yapmana gerek yok. Sanırım ondan takıldı arabana. İlk çalıştırmada yağ gelene kadar ses yapabilir ama yağlama sağlanınca sesi keserdi.

evet yağ ile calısıyor ondan :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yıldırım'ın dediği gibidir.

Avans ayarına bir baktır, avans körüğü patlaksa o yüzden de çekiş düşüklüğü yaşayabilirsin.

önce bi yeni buji takıp ondan sonra deniyeceğim avasn körüğünede hemen baktırıyorum. tesekkürler
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş araç lpg demi yapıyo onu bi bilgin olsun benimde şıkır şıkır geliyodu bide baktım ki lpg gaz enjektörleri ölmüş değiştirnce geçti bilgine...

91 modellerin büyük çoğunluğu karbüratörlü, olmayanlar ise (ki bunlarda sadece HB kasa olarak getirildi) tek nokta injeksiyonludur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet yağ ile calısıyor ondan :D

Motor çalışmaya başlayınca yağ pompası aktif hale gelir. Bu piyanoların içini gördünmü bilmiyorum ama stop edildiğinde yağ süzüldüğü için yağsız kalırlar ve çalışınca ilk başta kuru olduğu için ses yapar. Piyanoların içindeki kanallar yağla dolunca sesi keser. Yağ pompasından gelen basınçlı yağ ile kendini ayarlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...