Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Xenon Far Uygulaması

fdurmaz_05
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tamamdır. Karar verdim ben bu Osram Night Breaker Unlimited'tan alıp deneyeceğim. Ürün ve yoldaki görüş fotoğraflarını sizlerle paylaşacağım. Kullanacak diğer arkadaşlara da yardımcı olur umarım.

Türkiye'de satışı var mı ? Varsa fiyat bilgisi mevcut mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiyede satışı var tabii ki; başka web sitesi linki vermek sıkıntı mı bilmiyorum ama, hepsiburada.com'da 148,90TL gittigidiyordaki bir satıcıda 60 TL

Türkiye'ye bu ürüngelmemiş ama bunun da teknik özellik olarak bi numarası yok :) Sadece altın uç ve konnektörü var.

http://www.osram.com/osram_com/news-and-knowledge/automotive-special/night-breaker-plus-limited-edition/index.jsp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ürün linki aşağıda; Dediğine göre standart halojenlere göre %110 daha fazla ışık, 40m daha uzun görüş, %20 daha beyaz vs.. özellikleri varmış.

http://www.osram.com/osram_com/products/lamps/vehicle-and-bicycle-lighting/cars/halogen-headlight-lamps-for-cars/night-breaker-unlimited/index.jsp?productId=

Night breaker plus ise; %90 daha fazla ışık, 35mt.'ye kadar daha uzun görüş, %10 daha beyaz olarak belirtilmiş.

Link gönderdim ama konu çok hit oldu sabah sabah :D  siz bu konuyu atladınız heralde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Link gönderdim ama konu çok hit oldu sabah sabah :D  siz bu konuyu atladınız heralde.

Onu gördüm, Türkiye'de Unlimited satış varsa onun linki var mı diye sormuştum :D Sabah sabah popüler yaptık konuyu  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bi taraftan çalışıp bi taraftan foruma yazınca onu algıyalamadım :D çok pardon !! :)

Benim sepetimdeki ürün de bu : http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/osram-night-breaker-unlimited-12v-h7-55w-ampul-191481313

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Xenon konusunu İlhan abinin yağmurlu havalarda performansı çok kötü demesi üzerine ben de vazgeçmiştim. Ama açık havalardaki görüntüsü mükemmel ötesi, içim gitmiyor değil.

Öte yandan performans halojen ampuller belirli bir iyileşme sağlıyor ama kesinlikle xenon kadar değil, ama standart halojenle arasındaki farkı az çok anlayabilirsiniz kullandığınızda. Ben yarisimde h4 philips xtreme vision kullanmıştım. Aradaki fark çok belirgin değildi ama memnun kalmıştım. Bir miktar iyileştirmişti. Philips xtreme vision ın ömrü ise standartlara çok yakındı, 1 sene boyunca bir sıkıntı çıkartmadı, sonra da aracı sattım.

Xenon alınacaksa da philips alınması taraftarıyım.

Bu arada bizim mazda 3 lerde gündüz selektör yapınca da kısalar yanıyor mu? Eğer yanıyorsa takılacak xenon ampullerin ömürlerini yer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zenonlarda asıl güçlü ışığı veren farın içindeki krom rengi gibi olan plaka far yandığı müddetçe o plaka kararmaya başlıyor ve ışığın şiddeti azalıyor eğer far camı sökülebilecek gibiyse sorun yok plaka değişir yada temizlenir far camı presli sökülemez durumda ise farı komple değiştirmek gerekir eski aracımın farın tanesi 2 yıl önce 1.750 tl idi bence zenon yapmak yerine güçlü sarı ışık olsun mesela 100 w gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Acelem var, hızlı yazıyorum. Xenon farın yasal olması için 3 gereklilik var.

1-) Xenon Mercek: Halojen mercek değil, xenon mercek. 
2-) Far yıkama
3-) Otomatik (manuel değil) far yükseklik ayarı. Arka dingilde sensör olur, otomatik yükseklik ayarlar.

Çok araştırdım ettim, gerek yok bence. Özellikle 3. şıktakini uygulamak zor. 1'i uygulamadan photon vs. marka H serisi Xenon kit alırsanız karşınızdakini ve kendinizi kör edersiniz.

İlla beyaz ışık istiyorsanız Osram Diamond Vision mu ne var, aynı kafada Philips ve Bosch'un ampülleri de var ancak özellikle kış şartlarında çok kötü performanslılar ve kısa ömürlü ampüller.

Osram Nightbreaker normal ampüle göre bir tık daha beyaz ama sarı yine de. Performanslı ampüller olarak geçer bunlar, ben uzun ve kısada kullanıyorum memnunum. Aynı kafada Bosch ve philips'in de ampülleri var. Ömrü uzun tutmak için marş basarken farların kapalı olması iyidir, elveda far sensörü yani :)

Daha uzun uzun yazdığım bir mesajım vardı başka başlıkta, mesajlarımdan arayıp bulabilirsiniz.

Bir de Ankara'da Özen ticaret var, baya uygun fiyatlı satıyordu NightBreaker'ları. GG, N11 falandan çok daha uyguna almıştım, internetten de sipariş alıyorlar.

mersinden_ersin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

unlimited en uygun n11 de var 2. nesiller için h11 bende bayadır düşünüyorum alsammı almasammı diye ama yağmur olayı yüzünden çekiniyorum bazı yerlerde yağmur perpormansı iyi değil diye okudum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4300 K xenon varken osram falan hikaye. Zamanında kullanıp xenona geçtim. Yağmurlu hava da resmen 'farlar kapalı mı lan' moduna giriyorsun. Unlimitedi çok övüyorlar ama kuru havada :) Xenonda 6000 (beyaz) -8000 (mavi-beyaz)-10000 (mavi) yükseldikçe lümen değeri düşüyor aydınlatma azalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...