Jump to content
Burak

Mazda 6 Hakkında Bilmek İstedikleriniz. Ne Kadar Yakar ? Artıları, Eksileri

Tavsiye Edilen Mesajlar

M.E.G
20 dakika önce, tansu87 :

gj kasa için makyajın 2017'de geldiğini yazmışsınız ama ben 2015-2016-2017 arasında fark göremedim arkadaşlar. 2018'de fark bariz belli. hangi kasada tam olarak makyaj geldi, ben mi yanılıyorum?

bir de kullanıcı tecrübelerine dayanarak makyajlı kasada ses yalıtımı çok değişmiş diyen arkadaşlar var. bu da 2017 mi 2018 mi kafam karıştı.

edit: ses izolasyonu bazı elektronik sistemler sanırım 2017'de yenilenmiş. ama ben hala makyaj kısmını çözemedim :(

2017 lerde lamine cam, g vectoring sistem v.b ufak tefek makyaj geçirdi. Direksiyonuna dikkatli bakarsanız anlarsınız makyajlıyı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
5 dakika önce, M.E.G :

2017 lerde lamine cam, g vectoring sistem v.b ufak tefek makyaj geçirdi. Direksiyonuna dikkatli bakarsanız anlarsınız makyajlıyı.

gördüm ama kafam karıştı. internette led ekranın konsola gömülü olduğu bir model daha var. onu hiç görmedim mesela.

o zaman şunu diyebilir miyiz? ses yalıtımı 2017'den önce kötüydü. çünkü burada araç sahipleri de 120'den sonra aynı şeyleri söylemiş. 2017'de model ve üstünde iyileştirme nasıl oldu? camlarda, sac ve davlumbaz kısımlarında da geliştirme oldu mu?

toplu bir bilgi yok, o yüzden soruyorum. 2. çocuk olacak kısmetse. gücüm yeterse d segment bakıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G
16 dakika önce, tansu87 :

gördüm ama kafam karıştı. internette led ekranın konsola gömülü olduğu bir model daha var. onu hiç görmedim mesela.

o zaman şunu diyebilir miyiz? ses yalıtımı 2017'den önce kötüydü. çünkü burada araç sahipleri de 120'den sonra aynı şeyleri söylemiş. 2017'de model ve üstünde iyileştirme nasıl oldu? camlarda, sac ve davlumbaz kısımlarında da geliştirme oldu mu?

toplu bir bilgi yok, o yüzden soruyorum. 2. çocuk olacak kısmetse. gücüm yeterse d segment bakıyorum.

2015 modeli bende vardı. 4000 devirden sonra çok sesli bir araç. Spor olarak güzel fakat aile ile uzun yolda rahatsız edici olabilir. 

2017 modeller izolasyon olarak geliştirilmiş. Ben sürmedim fakat benim aracımı ve 2017 makyajlıyı @Zealot kullandı. Daha net bilgi verebilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Mesela 2018 mazda 6 broşürde sis farı yok. Normal farların içinde. Ama biz de satılan 2018’de sis farı var. Mazda 6 ile ilgili net şeyleri bulamıyorum maalesef. Neyse birAz daha araştırayım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

İlki 2012-2016 mayıs kasa kodu GJ

ikinci makyajlanmış 2016 haziran - günümüz kasa kodu GL

GL kasa 70 noktadan ses yalıtımı iyileştirilmiş be lamine camlar kullanılmış, g vectoring ve geliştirilmiş elektronik sistemleriyle ön plana çıkıyor. İç aksamda direksiyon dahil birkaç şey de makyajlanmış

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
42 dakika önce, tansu87 :

İlki 2012-2016 mayıs kasa kodu GJ

ikinci makyajlanmış 2016 haziran - günümüz kasa kodu GL

GL kasa 70 noktadan ses yalıtımı iyileştirilmiş be lamine camlar kullanılmış, g vectoring ve geliştirilmiş elektronik sistemleriyle ön plana çıkıyor. İç aksamda direksiyon dahil birkaç şey de makyajlanmış

GK ya nolmuş?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
18 dakika önce, Mutlu Tekir :

GK ya nolmuş?

Wikipedia ingilizce sitesinde yazan bu. Ama fransızcada şöyle ayırmış. Kod ismi vermemiş  

1- 2012-2015

2- 2015-2017

3- 2017-günümüz. 

2. Dediği geçiş galiba. Gk o olabilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
1 saat önce, tansu87 :

Wikipedia ingilizce sitesinde yazan bu. Ama fransızcada şöyle ayırmış. Kod ismi vermemiş  

1- 2012-2015

2- 2015-2017

3- 2017-günümüz. 

2. Dediği geçiş galiba. Gk o olabilir. 

Büyük ihtimalle. 2015de iç değişti çünkü. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.