Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Silecek Değişimi Yardım

nutcracker
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

22 dakika önce, Drumble :

mutlu bey teşekkür ederim. Az önce sipariş verdim. Acaba montajı nasıl oluyor bunların daha önce hiç yapmadım da?

Bu konuda 3.sayfada ortak bir video ile paylaşmıştım. İlgili mesajı paylaşıyorum.

İşlem basit bir işlem zaten merak etmeyin..Videoya bile gerek yok aslında. Söken siz olacağınız için takmanız kolay olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, Mutlu Tekir :

47 dakika önce, İlhan :

Bu konuda 3.sayfada ortak bir video ile paylaşmıştım. İlgili mesajı paylaşıyorum.

İşlem basit bir işlem zaten merak etmeyin..Videoya bile gerek yok aslında. Söken siz olacağınız için takmanız kolay olur.

würth videosunu inceledim ancak orda hep lastiği değiştiriyorlar. Benim hb'den sipariş verdiğimin üzerinde kasası da var. Ben kasayla mı değiştiricem yoksa lastiğimi değiştiricem ? 

•  
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Drumble :

mutlu bey teşekkür ederim. Az önce sipariş verdim. Acaba montajı nasıl oluyor bunların daha önce hiç yapmadım da?

Silecek kolu ile beraber değiştireceksiniz, Sadece lastik değişimi de yapılabilir ama biraz fazla uğraştırıcı. Youtube dan da videolar görebilirsiniz silecek değişimini çok basit bir işlem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

36 dakika önce, Mutlu Tekir :

Silecek kolu ile beraber değiştireceksiniz, Sadece lastik değişimi de yapılabilir ama biraz fazla uğraştırıcı. Youtube dan da videolar görebilirsiniz silecek değişimini çok basit bir işlem.

+1

Bende daha düşük maliyetli oluyor diye bu güne kadar kol değil, sadece silecek lastiği aldım. Biraz zahmetli gibi gözükse de, bir kereden sonra alışıyor insan.

Lastiği silecek kolunun kızağından çekerek çıkardıktan sonra, içindeki metal ince levhayı çıkarıp, yeni sileceğin içine takıyorsun. Sonra da lastiği kızağa yerleştirdikten sonra işlem tamamdır. 25-30 liraya işlem tamamdır..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26.09.2016 at 16:14, Drumble :

link verebilirmisiniz? hangisinden aldıysanız aynısını alayım eco yazınca farklı ebatlar fiyatlar falan var bilemedim hangisi...

bu bosch eco eski tipmiş. şimdi genelde muz tipi silecekler mevcut. bu econun lasitikleri muz la uyumlumudur? söküp muza takabilirmiyim? zira görüntü çok eski tip geldi gözüme beğenmedim. olmucaksa da iade etmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Drumble :

bu bosch eco eski tipmiş. şimdi genelde muz tipi silecekler mevcut. bu econun lasitikleri muz la uyumlumudur? söküp muza takabilirmiyim? zira görüntü çok eski tip geldi gözüme beğenmedim. olmucaksa da iade etmeyi düşünüyorum.

Eski tipin avantajı ön cama basması daha iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30.09.2016 at 22:22, Mutlu Tekir :

Eski tipin avantajı ön cama basması daha iyi.

hocam silecekleri iade ettim. mazda 2 ci nesile uygun değil. özelikle 48 cm olanın dış tarafı cama basmıyor havada duruyordu. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...
18 dakika önce, zenozenalis :

Sizin seçtikleriniz için yukarıdaki mesajlarda eski tip denilip, muz tipi yenilerinin çıktığı söyleniyor. Bosch Aero Twin tavsiye ediliyor yine yukarıda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yetkili servisten alın hiç uğraşmayın, ben 110 tl çok diye 20 tl ye silecek aldım ohh yırttık 90 tl cebimde kaldı, aldığım sileceği 1 sene kullansam yeter dedim, 30 gün sonra ötmeye, 40 gün sonra silecek camda zıplamaya başladı. 50. günde çöpe attım, gittim orjinal aldım. Sonra orjinale 110 çok derken toplamda 130 tl ödemiş olduk. Basit olduğunu düşündüğünüz parçalar için bile orjinale şaşmamak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, Mustafa Y. :

Yetkili servisten alın hiç uğraşmayın, ben 110 tl çok diye 20 tl ye silecek aldım ohh yırttık 90 tl cebimde kaldı, aldığım sileceği 1 sene kullansam yeter dedim, 30 gün sonra ötmeye, 40 gün sonra silecek camda zıplamaya başladı. 50. günde çöpe attım, gittim orjinal aldım. Sonra orjinale 110 çok derken toplamda 130 tl ödemiş olduk. Basit olduğunu düşündüğünüz parçalar için bile orjinale şaşmamak lazım.

Servisten alacaksanız silecek süpürgesi ile birlikte almanıza gerek yok. Sadece silecek lastiğini alarak neredeyse yarı yarıya mal edebiliyorsunuz. Silecek lastiği zaten kızaklı şekilde söküp takabiliyorsunuz. Eski lastiğin içindeki çelik profili yenisinin içine takarak kolayca montajı yapılabiliyor. Bu durumla ilgili bir konuda detaylı açıklama yapmıştım. Ve hatta sanki videosu bile vardı..

Bu arada Bosch silecek süpürgeleri de kalitelidir. Yeterki araca uygun bir silecek seçimi olsun. Neticede silecek lastiğinide Mazda üretmiyor, dışarıdan X / Y bir firmaya ürettiriyor.

Not: 135 bin km de olan aracımın bu güne kadar silecek lastiklerini hep servisten aldım. Sadece lastiğini satın aldığım için ekonomik fiyatlara hallettim hep.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

geçen yıl aliexpress te bizim orjinal(mitsuba) sileceklere uygun silecek lastiği buldum.

aşağı yukarı 10 aydır kullanıyorum. henüz bir bozulma yok. 

http://s.click.aliexpress.com/e/2tCvBqC?

diğer silecek lastikleri 6mm yada 8 mm genişliğinde

mitsuba silecekler 10mm genişlikte lastik kullanıyor.

aliexpress te mitsuba ya uygun başka silecek lastiği satan firma bulamadığım için sizlerle paylaşmak istedim.

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...
1.06.2018 at 16:35, biradethakan :

geçen yıl aliexpress te bizim orjinal(mitsuba) sileceklere uygun silecek lastiği buldum.

aşağı yukarı 10 aydır kullanıyorum. henüz bir bozulma yok. 

http://s.click.aliexpress.com/e/2tCvBqC?

diğer silecek lastikleri 6mm yada 8 mm genişliğinde

mitsuba silecekler 10mm genişlikte lastik kullanıyor.

aliexpress te mitsuba ya uygun başka silecek lastiği satan firma bulamadığım için sizlerle paylaşmak istedim.

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Memnun musunuz hâlâ, tavsiye eder misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, abcsefa :

Memnun musunuz hâlâ, tavsiye eder misiniz?

Memnunum hala ama dolar yükseldikten sonra çok bi artısı kalmadı.

6 saat önce, tansu87 :

Rbw hibrit al gitsin. Uğraşma. Kusursuz siliyor. 20-30 lira bir şey. 

Bu tavsiye mantıklı geliyor. Tabi tercih sizin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23.12.2018 at 04:21, tansu87 :

Rbw hibrit al gitsin. Uğraşma. Kusursuz siliyor. 20-30 lira bir şey. 

https://m.n11.com/rbw-hybrid-tip-aparatli-silecek-600mm-rbw92824-P280344507?gclid=Cj0KCQiA05zhBRCMARIsACKDWjcfam-PT_eXh7B0z25KwmFV7R90ABsPdL8lVoTmfb_Uqb6WVOUe9CoaArW9EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

bu ürün bl kasa MaZda 3 lere uygun mudur? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• msuleme
      Yazan: msuleme
      Merhaba arkadaşlar, 
      Bizim araçlarda silecek deposu için seviye sensörü yok mu? Bir önceki aracında (mazda 3 impressive) seviye düşükse uyarı çıkıyordu, bunda çıkmıyor, normal mi? 
    • BurhanBatat
      Yazan: BurhanBatat
      Bizim ön siliceklerin ebatlarını bilen varmı acaba silecek alıcamda yeni artık...
    • thearchitect
      Yazan: thearchitect
      Merhaba,yeni mazda 3 sahiplerine bir sorum olacak,siz de silecek sesinden rahatsiz misiniz?yalniz bahsettigim ses ozellikle surucu tarafindaki silecek en dik konuma geldiginde cikan ses..

• Yeni Oluştur...