Jump to content
SWeeT6six6

Türkiye'de Dizel Modeli Olmayan Japon Kalmadı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Burak

Konu düşük hacimli dizellere gelmediği için o konuda yorum yapmak istemem ama mantıksal olarak onlarında bu süreçte üretilmesi gerekir.  Sonuçta dizel motor seçenekleri olmak zorunda..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kado

Arkadaşlar,

Bugün Bora Bey ile tanıştım. Birçok konuda konuşma fırsatımız oldu. Sağolsun kendisi bize karşı çok ilgili ve yakından takip ettiğini belirtti. En kısa sürede de bir toplantıya katılıp sizlerle tanışma isteğini dile getirdi.

Konudan konuya atlarken özellikle bu dizel farkını sormamı istediğiniz için dile getirdim şu şekilde açıkladı ;

"Mazda benzinli motoru Ford'a oranla oldukça ucuza üretiyor. Mazda diyelimki 7 ye üretiyorsa Ford 10 a üretiyor. Ford Dizeli PSA dan alıyor ve 15 e satıyor. Böylelikle aradaki fark 5 görünüyor ama biz kendi dizelimizi henüz üretmediğimiz ve direk PSA dan da alamadığımız için Ford dan satın alıyor ve nisbeten pahalıya mal ediyoruz. Böylelikle rakiplere oranla benzinli - dizel farkı daha fazla oluyor" dedi.

Ayrıca yol haritasını sorduğumda Kadir ve benim tahmin ettiğimiz gibi yeni motorların yolda olduğunu. Bildiğiniz gibi öncelikle 2.2 dizel , sonra 2.0 benzinli ve sonra da 1.6 ve 1.3 benzinli motorların üretileceğini ve beklentileri karşılayacak şekilde güçlü olacağını söyledi. Tahminen 2011 - 2012 de güçlü 1.6 motorlar yollarda olacakmış ve bu motorların ciddi derecede yakıt tasarrufu sağlıyacağını söyledi.

Tahmin ediyorduk ama birinci ağızdan duymak sevindirici :)

o zaman ford mazda için komisyoncu gibi bir şey oluyor öyle mi ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SWeeT6six6

Bundan sonraki arabalarımız dizel olacaksa Ford Focus olsun o zaman. Haybeye kazık yemeyelim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhan

Kadir sen Mazda konusunda çoğumuzdan bilgili olduğunu biliyorum ve kabul ediyorum. Hatta seni dinlemeyip, tombak'ı 1-2 bin lira altına satıp 17-18e bir 3 almadığıma yanıyorum şu anda. Ancak, ilanlarda dünyadan haberi olmayıpta, sıfır fiyatını yazanları kriter almaman gerekmez mi? O ilanlardakilerin %30'u dünyadan bi haber. %30'u kasıtlı piyasayı yüksek tutmaya çalışanlar. %30'uda galericilerdir diye düşünüyorum.

Geri kalanlar zaten -yakalanabilirse- uygun olanlardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru

Kadir belki şu düşünceyi taşıyorlardır, Bu sene yeni kasa çıkardılar değişiklik olarak.Önümüzdeki 5 yıl boyunca muhtemelen bu kasa üretilecek, 5 yıl boyunca sadece makyaj yerine 2-3 yıl sonra motoru yenileyip satışa bu şekilde sunabilirler.Benim aklıma gelen bu yani

tefeci tefeci :)

Ben yeni mazda3ün makyajlı versiyonunda yeni motor bekliyorum... Mazda kim ne derse desin ciddi bir ivme kazandı, burada şaka ile karışık yerin dibine sokuyoruz o ayrı ama :) Mazda 3ler garip bir şekilde çok değerli. bir ara piyasa 19lara kadar çekilmesine rağmen şimdi 20 altını görmüyor asla! mazda6larda değer kazandı, 17-18e kilometresi 150ye gelen araçları aldı tanıdıklarımız, şimdi bulamıyorsunuz... mazda2 zaten allahlık bir durum, 1.3ler kalkrı, ortada kaldık, ötv geldi diye millet ortalığı yıktı, hatta burak abi ile bir forumda "bu araçlar daha değerli olur" dediğimizde bir kovmadıkları kaldı. Aynı kişiler şimdi teşekkür ediyor mu acaba RTE ve Mazdaya? etmeleri lazım çünkü sıfırından daha fazla fiyata satılıkta duruyor araçlar :)

Ben mazda ford ortaklığını, işini bilen (teknik olarak), temiz, güvenilir bir esnafla  parası olan, portföyü olan, işini bilen(para olarak), bi şekilde malını piyasa kaptıran cin bir pazarlamacı ortaklığına benzetiyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G

Güçlü 1.6 motor derken turbolu mu acep :D 1.6 Turbo 150 bg olsun birde 40 bin TL fiyatı olsun, daha ne olsun :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kado

Güçlü 1.6 motor derken turbolu mu acep :D 1.6 Turbo 150 bg olsun birde 40 bin TL fiyatı olsun, daha ne olsun :D :D

1.6 106 beygir olur o da neyine yetmiyor :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G

1.6 106 beygir olur o da neyine yetmiyor :D

woswoscu konuşmakta haklısın tabi :D Mazda bizi ne hallere düşürdü :D Manevi tazminat davası açacağım :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bülenterguvan

trafikte birsürü artiz mazdalı şirket şöförü düşünsenize :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Wukill

trafikte birsürü artiz mazdalı şirket şöförü düşünsenize :D

Nerde abi, geneli megane yada focus takılıyor :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bülenterguvan

Nerde abi, geneli megane yada focus takılıyor :D

Dizel diye tercih edilmiyolar mı işte sonuçta onu demek istedim dizel diye gider şirket arabası yaparlar mazdayı :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Wukill

Dizel diye tercih edilmiyolar mı işte sonuçta onu demek istedim dizel diye gider şirket arabası yaparlar mazdayı :D

mazda ilk satışlarda biraz kendini gösterebilirse eminim şirket aracı olarak dediğin gibi dizel m3 satılır hatta m6 ya dizel seçeneği gelirse şirketlerin onu daha çok tercih ediceğine eminim m6 daha oturaklı godamanlara göre :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G

Açıkcası ben fazla satılamsını istemiyorum.Megane gibi ortalık malı olmasın :D Bizim kasaları tam zamanında çektiler piyasadan :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

mazda ilk satışlarda biraz kendini gösterebilirse eminim şirket aracı olarak dediğin gibi dizel m3 satılır hatta m6 ya dizel seçeneği gelirse şirketlerin onu daha çok tercih ediceğine eminim m6 daha oturaklı godamanlara göre :D

Mazda6 nın gelmesi daha zor zira Mazda, Mazda6 larda artık sadece kendi ürettiği 2.2 dizel motoru kullanacak. Bu da Türkiye'deki vergi düzeninden dolayı fiyatının yüksek olması anlamına geliyor ki bu sebepten getirtmeyi düşünmüyorlardı en son görüştüğümde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bülenterguvan

Evet %15 fark yaklaşık 6-7 bin TL ye geliyor. Sırf dizel olsun diye verilir mi bu fark bilmiyorum ama zaten açıklamada çok satalım diye bir hedef görünmüyor. %2 pay hedeflenmiş.

Abi cumartesi günü bacanak gidip sormuş 10 bin TL fark varmış ya benzinli-dizel farkı bu nedir 6-7 bin olsa neyse diyo...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest uyumsuzelement

özetle Mazda da dizel işi yılan hikayesi, alacan benzinliyi taktıracan tüpü sonra durmak yok yola devam  herşey teğet geçecek :D :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bülenterguvan

özetle Mazda da dizel işi yılan hikayesi, alacan benzinliyi taktıracan tüpü sonra durmak yok yola devam  herşey teğet geçecek :D :D :D

Sen de takdırdın mı? LPG'yi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest uyumsuzelement

Sen de takdırdın mı? LPG'yi...

yok halen benzinli benim taka :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...