Jump to content
Guest axela

2.Nesil Mazda 3 İçin Hangi Motor Yağını Kullanmalıyız ?

Tavsiye Edilen Mesajlar

quiteguide

Bu quartz 9000 TR üretimi mi?

Bir de energy 9000 varmış, Türkiye de yok.🤔

IMG_20191110_191434.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
56 dakika önce, quiteguide :

Bu quartz 9000 TR üretimi mi?

Bir de energy 9000 varmış, Türkiye de yok.🤔

IMG_20191110_191434.jpg

Yanlış bilmiyorsam evet. İzmir’de üretim tesisi vardı en son. Ama şanzıman yağı ithaldi mesela. Az gittiği için heralde. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

Memnunsan sorun yok.

Energy 9000 5w40 olsaydı bir şans vermek isterdim, Motul yerine bizim insanımız kazansın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
Bir saat önce, quiteguide :

Memnunsan sorun yok.

Energy 9000 5w40 olsaydı bir şans vermek isterdim, Motul yerine bizim insanımız kazansın.

Quartz 5-40 ama a3 spec vermiş. Turbo ve direkt enjeksiyon demiş. Araç markalarına bakınca çok da japon üretimlerine yanaşmamışlar nedense. 

valla memnunum. Castrol, mobil, eneos koydum. En son total denedim. 80-100km hızdan sonra Akıcılık anlamında iyi geldi. Daha düşük vizkositeli. Belki de ondandır. Ama tercih sebebim de oydu. Çok marş az km yapıyorum. 

9CF55E48-3A80-4742-92A2-90D35EE1CE0A.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa
04.10.2019 at 12:41, ozgur35 :

eneos kulananlar yag eksıltmeden şikayetcı En ıyı CAstrol

Yetkili servis Castrol magnatec 5w30 C2 mi kullanıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
29 dakika önce, abcsefa :

Yetkili servis Castrol magnatec 5w30 C2 mi kullanıyor

Mobil kullanıyordu benim gittiğim. Ama servise göre değişir. 

@ozgur35 ben kullandım. Yarım litre belki. Ama 100’den sonra istekli gitmiyordu makine. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35
Bir saat önce, tansu87 :

Mobil kullanıyordu benim gittiğim. Ama servise göre değişir. 

@ozgur35 ben kullandım. Yarım litre belki. Ama 100’den sonra istekli gitmiyordu makine. 

Abi A5 yeterlı cok para verip C2 almaya gerek yok bızım motorlar zaten turbolu degıl C2 aldım ben ındırımdeydı Zaten kıtapcıkta da A5 dıyo

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa
01.10.2019 at 21:11, kml_77 :

Nedir hocam memnuniyet durumunuz? Bende de yağ eksiltme var . 5/40 düşünüyorum.

Şimdiye dek bir memnuniyetsizliğim olmadı.  En son ilk bakım yaptırdığım sıralar bakmıştım yağına  bir eksiltme yoktu. Yağ eksiltip eksiltmediğine müsait bir vakitte bakayım. Mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fatih4401

Merhaba arkadaşlar. Mazda 3 touring paket aracımda motor sıcakken araç off konumda 5 10 dk bekledikten sonra yağ kontrolü yaptım. Yağ çubuğunu silip tekrar çektiğimde çubukta bir damla bile yağ olmadığını gördüm. Aracı 1 hafta önce alıp toplamda 600km si uzun yol olmak üzere 900 km civarı yol yaptım. Aracı aldığımda satıcı yağ değişimine 5 6 bin km olduğunu söyleyince bakmamıştım seviyeye hiç. Sormak istediğim böyle bir durumda yağ ikaz ışığının yanması gerekmez mi? Yeni yağ sipariş ettim gelene kadar aracı kullanmamayı düşünüyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
30 dakika önce, fatih4401 :

Merhaba arkadaşlar. Mazda 3 touring paket aracımda motor sıcakken araç off konumda 5 10 dk bekledikten sonra yağ kontrolü yaptım. Yağ çubuğunu silip tekrar çektiğimde çubukta bir damla bile yağ olmadığını gördüm. Aracı 1 hafta önce alıp toplamda 600km si uzun yol olmak üzere 900 km civarı yol yaptım. Aracı aldığımda satıcı yağ değişimine 5 6 bin km olduğunu söyleyince bakmamıştım seviyeye hiç. Sormak istediğim böyle bir durumda yağ ikaz ışığının yanması gerekmez mi? Yeni yağ sipariş ettim gelene kadar aracı kullanmamayı düşünüyorum. 

Japonlar genel olarak akıllı değildir o kadar. Siz takip edeceksiniz. Kullanılan yyağ ne, km ne?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fatih4401
7 dakika önce, Mutlu Tekir :

Japonlar genel olarak akıllı değildir o kadar. Siz takip edeceksiniz. Kullanılan yyağ ne, km ne?

Yağı bilmiyorum, km 129k. Bu ışığı ne için koydular ki o zaman :) çubuğun alttaki kıvrımlı yerinde dahi yağ yok. Kimbilir kaç kmdir böyle. Yalnız motorun çalışması da gayet normal görünüyor. İlk marş, sessiz çalışma vs stabil gibi herşey. Hiçbir şey anlamadım ben bu işten. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
2 saat önce, fatih4401 :

Yağı bilmiyorum, km 129k. Bu ışığı ne için koydular ki o zaman :) çubuğun alttaki kıvrımlı yerinde dahi yağ yok. Kimbilir kaç kmdir böyle. Yalnız motorun çalışması da gayet normal görünüyor. İlk marş, sessiz çalışma vs stabil gibi herşey. Hiçbir şey anlamadım ben bu işten. 

5-40 motul yağ kullanın. hemen değiştirin derim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...