Jump to content

Otomatik Şanzımanı Manuel'e Çevirmek Hakkında (Practica - Familia - Lantis)

jeodezici_ercan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

sıfır ve orjinal parçalarla düz vitese çevrilmek istenirse tabiki çok pahalıya gelir. bir araba parası daha gider. çıkmacılardan alırsanız düz şanzıman 150-300 arası. bende otomatik kullanıyorum. otomatiğin rahatlığına diyecek yok. tadından yenmiyor ama gelelim ki km de 240 kr yakıtta fazla. rahat olduğu için 'yakarsa yaksın' diyorum. tek sorunum 3 ileri olması.

benim arabayı düze çevirmek için 1000 lira gerekiyordu. şanzıman haricinde bütün parçalar yeni olarak. şanzıman tamircisi 700 ü ancak bulur dedi. sonra türbin falan... üstelik düze çevirsem ayda 50 tl yakıt tasarrufu edecektim ve 20 ayda kendini amorti edecekti.

sonuç olarak karar sizin ama burada sorun tamirden çıkıp "rahatım mı, cebim mi ?" oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sıfır ve orjinal parçalarla düz vitese çevrilmek istenirse tabiki çok pahalıya gelir. bir araba parası daha gider. çıkmacılardan alırsanız düz şanzıman 150-300 arası. bende otomatik kullanıyorum. otomatiğin rahatlığına diyecek yok. tadından yenmiyor ama gelelim ki km de 240 kr yakıtta fazla. rahat olduğu için 'yakarsa yaksın' diyorum. tek sorunum 3 ileri olması.

benim arabayı düze çevirmek için 1000 lira gerekiyordu. şanzıman haricinde bütün parçalar yeni olarak. şanzıman tamircisi 700 ü ancak bulur dedi. sonra türbin falan... üstelik düze çevirsem ayda 50 tl yakıt tasarrufu edecektim ve 20 ayda kendini amorti edecekti.

sonuç olarak karar sizin ama burada sorun tamirden çıkıp "rahatım mı, cebim mi ?" oluyor

şimdi ben otomatik vitestende vazgeçmek istemiyorum. Gereçekten büyük rahatlık. Şu senin ustanın adresini ve telefonunu bir ara gönderirsen sevinirim. Benim tek sıkıntım erzurumda olmam. Bir fırsatını bulup gelip halledeceğim bir şekilde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bire benim arabam bu bahsettiğim bu sorunu olduğu halde uzun yolda 15-16 kuruş şehir içinde 20 kuruş yakıyor. Şimdi gelde sevme bu arabayı:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

323 hb ler 4 ileri değil miydi?

90-94 model fabrika çıkışı 4 ileri olanları var nadir de olsa.

daha sonradan şanzımanı dağılmış olup 4 ileri yapılanlarıda var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şimdi ben otomatik vitestende vazgeçmek istemiyorum. Gereçekten büyük rahatlık. Şu senin ustanın adresini ve telefonunu bir ara gönderirsen sevinirim. Benim tek sıkıntım erzurumda olmam. Bir fırsatını bulup gelip halledeceğim bir şekilde.

ben 1 yıl garantili olarak yaptırdım. bir kere yağ eksiltme sorunum oldu gittim düzelttiler. eskisi kadar iyi olmadı. bazen vuruntular oluyor. vitesi boşa aldığımda bazen geç dolduruyor. 10 sn kadar zaman alabiliyor. ama şanzıman ısındıktan sonra sorun yaşamıyorum. araba yaşlı olduğu için normal diyorlar. fabrika çıkışı kadar olamaz tabiki :)

servis 2500 lira istemişti. 2 yıl garantili yolda falan kalırsan şanzımandan dolayı güney kutbunda da olsan gelip arabayı çekiyorlar.

yaptırdığım ustayı çok övmüşlerdi. özellikle şehir dışından müşteri aldıklarını falan söylemişlerdi.

arabayı verip iki günde alamazsınız. benim araba yaklaşık 1 ay sürdü. adamlar test ediyor. şöyle düşünün şanzımanı topluyorlar arabaya takıyorlar. şanzıman tamamen soğukken başlıyorlar sürmeye taki şanzıman tamamen ısınana kadar. sorun varsa tamamen soğumasını bekliyorlar oda zaten 3-4 saat oluyor. gün bitiyor ertesi güne sarkıyor.

1500 lira iyimser rakam diyebiliriz. işin içine beyinde girerse... beyin zaten çok hassas bir iş. yeni beyin almak zorunda kalırsanız falan durum kötü. çıkmacılarda muayyer şanzıman diye birşey var. otomatik şanzıman garantisi yok. söküp takıyorlar bir tur atıyorsunuz çalışırsa basıp gidiyorsunuz. garantili verdikleride var fiyat fiyat... ama güvenilmez.

şanzımanınız 3 ileriyse benimkini vereyim  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öztürk oto şazıman 3122781048. adımı verin derdim ama hatırlamayabilirler 1,5 yıl oldu. ama 90 model mazda 323 beyaz gözleri açılan. bayada uğraştırmış sizi o arkadaştan aldık numaranızı derseniz o zaman hatırlarlar. :D adamların kapısında yatıyordum nerdeyse :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

olmaz o iş. düze çevirilmez. olsa da dikiş tutturulmaz...

düze çevirip kullanan ve çok memnun olanlar var. forumda da çevirmiş olanlar var. kasa aynı kasa. pedal yerleri mevcut. vites alanı aynı. teknik olarak bir açıklaması varsa bizi bilgilendirebilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

91 model 323hb ben yaptırdım,otomatikten manuale.çokta memnunum.servis anlar normal bir tamirci anlamaz.sonuçta kendi şanzımanı şimdi daha az yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik şanzımanın düze çevrilmesi!!!

323 1.5 familia kullanıyorum. arabamı seviyorumda. otomatik şanızmanda bir sorun olduğu kesin. gittiğim servisler otomatik şanzıman diyince hemen bir yerlere yönleniriyor. En son bir servisteki yetkili 5 yaşını aşmış otomatik vites arabalrın çoğunda sorun olduğunu boşuna tamir masrafları çıkarmamamı onun yerine araba nerde tırak orda bırak dediğinde şanımanı düze çevirsem daha iyi olacağını söyledi.

bu durum hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar???

slm kesinlikle at şanzuman revizyon işine girin yaptırın diger türlü işin içinden çıkmassınız  tesisat motor beyni kulaklar şanzuman volant debriyaj sistemi merkezi falan iç vites tertibatı konsul falan derken vs vs işçilik parçalar sisiz baya üzer takriben takriben 1500 ytl ye at şanzuman bakımı  biter  ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...