Jump to content

2010 Mazda3'e Turbo Takılabilir mi ?

hakanbirol
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

burda amaç yazdıkların değil zaten kullanımı daha keyifli bir aile otomobili yapmak drift yapacak yaşı geçeli çok oldu benim açımdan :D

daha keyifli olacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz...başka aracınız var mı bilmiyorum, sürekli kullandığınız aracınıza böyle bir uygulama yapmayın, çok kötü bir fikir olacaktır. kaputun altındaki parçaların yeri değişecek, elektrik tesisatı yerinden oynayacak, kaportada delikler açılacak, bunların hepsinin problemsiz olacağını kesinlikle düşünmeyin. çocuğunuzla çıktığınız pazar gezisinde ailenizi inanın yolda bırakmak istemezsiniz.

keyif istiyorsanız, mazda3+turbo masrafları parasına yüksek beygirli bir bmw alın. 

O kadar VW, Audi, Honda, Nissan, Mitsubishi, GM, Chrysler, Ford vs modelini neden yaptılar peki?

1.8 Turbo GTI Golf'ün, A4 serisinin, bilumum Saabların, 220 Hp, 5 silindir Volvo motorunun, Ford'un Yamaha'ya yaptırdığı muhteşem çift girişli 220 Hp V6 motorun, hep önden çekişli araçlar, ya da önden çekiş sistemleri için olduğunu biliyor musun?

ABD'de 200 Hp altında "aile arabası" yok gibi nerede ise..

3.8 V6 motorlar dahi 200 Hp.

araç üreticileri araçları dizayn unsurlarına göre, her parçasını üretebilme yeteneğine sahipler. motor turbo olacaksa, alaşımını, su kanallarını, motorun düşük kompresyon oranını zaten üretimde uyguluyorlar. volvo'nun 5 silindirli motoru zaten kendisi turboludur ama mazda3'ün 1.6 motoru atmosferiktir ve siz turbo yapacaksanız var olan herşeyi değiştirmek, delmek ve hareket ettirmek zorundasınız.

200hp yaklaşık olarak ön çeker bir aracın başedebileceği maksimum güçtür. bu güce 100hp için dizayn edilmiş bir araçla sahip olmak istemem, virajda kafadan kaymak istemem.

bahsettiğiniz araç üreticileri o 200hp'nin bağlanacak en iyi yerin ön aks olmadığını hepimizden daha iyi biliyorlar (bu beygirde ön çeker araç üretilmesinin tek sebebi, ön çeker üretmenin ucuz olmasıdır) ve markalarına ait övündükleri gerçek performans araçlarını arkadan itişli yada dört çeker yapıyorlar. bakınız rx8, honda s2000 hatta reno clio 3.0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim derdimiz sadece hızlı ve güçlü arabalara binmek değil. Biz arabalarımızı seviyoruz ve eldeki imkanlar dahilinde biraz daha iyileştirme yaparak mevcut araçlarımızı kullanıyoruz. Arabayı sadece bir ulaşım aracı olarak görmek ve arabasını severek kullanmak birbirinden çok farklı hislerdir. Siz performans istiyorsanız BMW, Volvo, Subaru alırsınız, ben de önden çekişli 310hp gücünde Honda'yla gezmeye devam ederim. Subaru'dan BMW'den güzel benim meleğim. Ben onu kullanırken her vitrin camından yansımasını gördüğümde mest oluyorum. Gece balkondan uzun uzun bakıp yeni yeni projeler üretecek kadar çok seviyorum. Mazda 3'e turbo taktıracak arkadaşım da arabasını seviyor, MX-5'e SC takan Hakan Abi de arabasını seviyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selamlar,

ben su anda komple bakımda olan 626 2000 mazdaya turbo uygulaması ve yağ sovutma sistemi uygulama aşamasındayım,

ama 2010 model bir aracın sistemi ile oynamak yanlış gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selamlar,

ben su anda komple bakımda olan 626 2000 mazdaya turbo uygulaması ve yağ sovutma sistemi uygulama aşamasındayım,

ama 2010 model bir aracın sistemi ile oynamak yanlış gibi

Bu uygulamayı yapmak için 10 sene beklemek neyi değiştiriyor?

Yani, "yanlış gibi" olan bir uygulama, nasıl 10 sene sonra kabul edilebilir hale geliyor?

Burada anlatmak istediğim, garanti koşullarının ihlali değil, teknik yaklaşım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

özür dilrim, arcınızın hem garntili olması sebebiyle bırde aynı performans olmaz

turbo uygulamalı araclar(fabrikasyon) motor iç parcaları farklıdır yani piston sekman sibop yuvaları vs..

ancak siz düsük model bulun 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

arkadaşlar ben 626 mazdaya turbo uygulaması yapım aşamasında turboyu amerikadan aldım yaklaşık bin tl maloluyor tabi bunun yanında yağ soğutma da oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

arkadaşlar ben 626 mazdaya turbo uygulaması yapım aşamasında turboyu amerikadan aldım yaklaşık bin tl maloluyor tabi bunun yanında yağ soğutma da oluyor

sadece turbo denen salyangozu alınca iş bitiyormu???
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşım selamlar tabiki  iş bitmiyor bir cok tadilat işi var iki radyatör arasına tek parca olarak hava ve yağ soğutma yapılıyor taşıyıcılar özel hava filiresi yani işi cok

ama motor yeni yapılıyor piston sekman yine amerikadan geliyor o kadarda pahalı değil kargolar biraz tuzlu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

arkadaşım selamlar tabiki  iş bitmiyor bir cok tadilat işi var iki radyatör arasına tek parca olarak hava ve yağ soğutma yapılıyor taşıyıcılar özel hava filiresi yani işi cok

ama motor yeni yapılıyor piston sekman yine amerikadan geliyor o kadarda pahalı değil kargolar biraz tuzlu

evet kargo felaket tutuyor bazı ürünlerde 30 dolarlık mala 120 dolar kargo ödediğimi bilirim,kolay gelsin sonucu sabırsızlıkla bekliyoruz
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben rx-8' e greedy'nın orjınal turbo kıtını monte ettım , tabı chıp'de var 0.8 bar'da ve dyno'da ise 420 ps güc veriyordu , fakat bu bizi kesmedı ince bi ayar ile barı 1.0'a cıkardık dynoda 480 ps verdı , bırıncı vıtesde kalkıosun 3 veya 4 sanıyede 1 bıtıyor , 2'ye alıyosun dırek arac yaann , 3'e alıyosun aynı yaan , 4 yann , 5 yann , 6 yann , kadran 280 , 1 depo ile tam gaz 200 km , ve bıtırıcı olay blow-off'dan cıkan cufff sesı ve ozel yapım komple eksozsun vıtes gecıslerınde pat pat patlaması ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Nos'u takmışsınız. Hayırlı olsun :)

Proje arabası ne alemde, sen gördün mü hiç yakın zamanda?

sor bakim projenin başındaki adam görmüşmü ki yakın zamanda... :D :D :D son parça bekleniyor kanada dan :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

bence takılamaz turbo, piston çıkar, yatak sarar, kuraklık olur, gün gelir, devran döner :D  takan mı var yoksa, aklından şüphe ederim  :egy:

piston sündürür dememişin :2funny: :2funny: :2funny:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...