Jump to content
Burak

Mazda Motor Corp. Başkanı Takashi Yamanouchi’nin Mesajı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Burak

“Bu yıl, Cenevre Showu tarihimizde yepyeni bir döneme girdiğimiz için Mazda açısından önemli bir olaydır. Geleceğimizin ilk somut vizyonunu ortaya koyuyoruz: yeni SKYACTIV teknolojilerimizi yeni tasarım temamızla “KODO-Canlı Hareket”i birleştiren yeni nesil ürünlerimize bakış. Umarım Mazda’nın tüm müşterilerine çarpıcı çevre performansı sağlayan sürüş zevki sunmak amacıyla girişimlerde bulunduğu gerçeğini görürsünüz. 

Mazda standı etrafında dolaştıkça SKYACTIV benzinli motor, SKYACTIV-D temiz dizel motor ve yüksek verimli SKYACTIV-Drive ve SKYACTIV-MT şanzıman da içeren yeni SKYACTIV teknoloji ailemizin bağımsız sunumlarını da görebilirsiniz. SKYACTIVE, sürüş zevkini çevre ve güvenlik performansıyla açık bir şekilde birleştiren tüm Mazda yeni teknolojilerini kapsayan geniş çaplı bir terimdir.  Mazda’nın mühendisleri en üst verim arayışlarında bir dizi teknolojik gelişimi elde etmek amacıyla “gökyüzü sınırımızdır”(“sky’s the limit” ) yaklaşımını geliştirdiler. Sonuç olarak, Mazda’nın SKYACTIV motorları dünyanın en iyi basınç oranlarını sağlamaktadırlar ve SKYACTIV şanzımanları son derece verimlidir, aynı zamanda SKYACTIV kaporta ve şasilerin çok kapsamlı ağırlık azaltımı söz konusudur. Bu teknolojiler yoluyla, teknoloji gelişimdeki Mazda filosunun evrensel yakıt ekonomisini 2015’e kadar %30 geliştirmeyi amaçlayan Sürdürülebilir Zoom-Zoom uzun dönem vizyonumuzu başaracağımızdan eminiz. Bunu takiben, yeni SKYACTIV modelleri sürekli olarak bu yıldan itibaren evrensel pazarlarda tanıtılacaktır.

Mazda tasarımı hareketi ifade etmenin yeni yolları üzerine odaklanmıştır ve şimdi bu arayışı bir sonraki aşamaya taşımaktayız. Gelecek Mazda araçları için yeni tasarım temamız “KODO – Canlı Hareket" olarak adlandırılmaktadır. Bu, heyecan veren ve ruhu harekete geçiren anlamını taşır. KODO yoluyla, ani güç, güzellik ve hayvanlar dünyasında görülebilecek gerilimi ifade etmeye çalışıyoruz. Mazda SHINARI konsept aracı KODO’nun ilk defa ifade edilişidir.

SHINARI’den sonra yeni KODO tasarım ve SKYACTIV teknolojilerini birleştiren Mazda MINAGI konsept aracı gelmektedir. Böylece bu, Mazda’nın gelecek yeni nesil ürünlerinden neler bekleneceğinin bir göstergesi olmuştur. SKYACTIV teknolojileri ve KODO tasarımının tümü ile, Mazda MİNAGI SUV’lar için yeni ihtimalleri ortaya çıkarmaktadır: bu, çarpıcı bir performans ile duygusal tasarımı birleştiren şehir içi kullanıcıları için eşsiz bir SUV olmuştur.

Tüm müşterilerimize ekonomik fiyatlarla göze çarpan bir çevre, güvenlik performansı ve sürüş zevkini harmanlayan gelecek nesil ürünleri sunabilmek amacıyla Mazda’nın Temel Yapı Taşı Stratejilerini geliştirmekteyiz. Bu plan bir aracın ana becerilerini birleştiren ve elektrikli araçların aşama aşama tanıtımıyla çoğalan yeni teknolojilerden önce gelmektedir. Mazda’nın zaten pek çok pazarda var olan “i-stop" rölanti durma sistemini takiben, AR-GE çalışmalarımızı yeni hybrid teknolojilerini ve takılabilir hybrid ve elektrikli araçların tanıtımıyla hızlandırıyoruz. Şuna inanıyoruz ki; Temel İlke Stratejimiz küresel CO2 emisyonunu azaltmaya katkıda bulunmanın en iyi yoludur.

Mazda 90. yıl dönümünü geçen yıl kutladı. Uzun tarihimiz boyunca, Mazda geleneksel düşünce tarzını değiştiriyor ve rotary motordaki başarımız ve başka hiçbir Japon araç üreticisinin başaramadığı 1991'deki Le Mans 24 saat yarışlarındaki başarımız gibi atılımları gerçekleştirerek engelleri ortadan kaldırmaya devam ediyor.  Bugün bu atılım ruhu firmamızda hala yaşatılmaktadır. Ürün geliştirme, AR-GE, planlama, üretim, satış ve pazarlamada geniş çaplı yenilikleri daha önce yaptıklarımızdan daha geniş bir alanda uygulamaya odaklanıyoruz.

2011 Mazda için kesinlikle unutulmaz bir yıl olacak çünkü devrimsel yeni nesil ürünlerimizi müşterilerimize sunmaya başlıyoruz. Etrafımızdaki değişiklikler baş döndürücü bir hızla gerçekleşse de, zaman ne getirirse getirsin, Mazda araçlarımızı gören, süren ve hissedenlerin heyecanlanmasını sağlamaya devam edecektir. Sürüş zevki, araç üretimi felsefemizin altında yatan fikirdi ve bu hiçbir zaman değişmeyecektir. Geleceğin güçlüklerini aşmak için geliştikçe, Mazda insanlar ve araçlar için sürdürülebilir bir gelecek için çalışmaya devam edecektir. Eminiz ki, göreceğimiz çok daha fazla atılımlar olacaktır.

Takashi Yamanouchi

Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan ve CEO:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
hagakure

Paylaşım için teşekkürler.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
pikapika

Takılabilir hybrid ile neyi kastediyor acaba.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
unutulmayanlar

güzel haber umarım motor konusunda çok farklı şeyler gelirse insanlar vay be der...bu arada bende takaşi foruma selam gönderdi zannetmiştim :D  bizi çok seviyy

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...