Jump to content

Osram Night Breaker Plus serisi çıktı.

M626
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sizlerin önerisiyle baktığım night breaker serisini araştırırken yeni bir gelişme gördüm paylaşmak istedim

Osram Night Breaker ampul serisini geliştirerek Night Breaker Plus serisini çıkardı.

Plus serisinin en önemli farkı önceki NB serisi ampullerden +%50 fazla ömre sahip olması. (Önceki NB serisi 200 saat ömre sahipti)

Ayrıca geliştirilen yeni filaman dizaynı, değiştirilen duy yapısı ile bağlantı kalitesi de artırılmış. H4 ve H7 tipi ampullerin duylarında altın kaplama kullanılmış.

H1, H3, H4, H7, H11 tiplerinde üretilen NBP'nin renk ısısı 3200K.

Bunun dışında NBP serisi de yine standart ampullere göre,

+%90'a kadar fazla ışık

+%10'a kadar fazla beyazlık

+35 mt.ye kadar uzun menzil sağlıyor.

Not: Alıntıdır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben aldıktan sonra öğrendim Plus çıktığını. Kullandıklarımın ömürleri bitince plusa geçerim düye düşünüyorum ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Ben aldıktan sonra öğrendim Plus çıktığını. Kullandıklarımın ömürleri bitince plusa geçerim düye düşünüyorum ;)

hacım zenondan iyimi bunlar???
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Xenondan iyi diyemeyiz ama normal ampulden iyi. H1 Xenonlarda çok sallanma olduğu için değiştirdim ben yoksa biliyorsun görünüşü de görüşü de güzeldi benim arabada..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

biliyorsun görünüşü de görüşü de güzeldi benim arabada..

onun için sordum zaten,bu ara yaşlandım sanırım xenon lardan memnun değilim ya da xenonlar karardı :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Plus olmayanlar Mazda'dan sipariş edilebiliyor. Ben 40 TL ye almıştım EVO dan. Belki plusları da vardır veya gelir ;)

Plus olmayanları bayağı ethediyorlardı, Plus olan almak lazım herhalde artık... Bakalım bir, sağol Bülent, servise de soralım bir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bülent derken ? :D

Telefonla konuşurken dikkatim dağılmış yavf... Kusura kalma patron, Teşekkür derim... Bülent' e ayrıca tekekkür ederim bi ara.. :P Bu teşekkür patronundu?? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cıkıs tarıhı NBP lerın mart ayı yazıyordu bı yerde fıyatlarıda eskı serıyle aynı olcakmıs sanırım o serının yerıne geldıgı ıcın baska yenı gelısmeler oldukca burdan yıne bıldırırım mazdaclubtr tarafından baya bı kullanılıyor sanırım aslında osramla ıletısıme gecıp sıte kullanıcılarına ozel bı ındırım yapsalar herkes cok sevınır sanırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

300 saat çok az değil mi? ben genelde akşamları kullanıyorum aracı günde 2 saat kullansam 5 ayda bir ampül değiştirmek zorunda kalabilirim, ayrıca farlar otomatik yandığı için yeteri kadar aydınlık olmadığında gündüzleri de yanabiliyor farlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

300 saat çok az değil mi? ben genelde akşamları kullanıyorum aracı günde 2 saat kullansam 5 ayda bir ampül değiştirmek zorunda kalabilirim, ayrıca farlar otomatik yandığı için yeteri kadar aydınlık olmadığında gündüzleri de yanabiliyor farlar.

eğer dediğin gibiyse evet çok kısa. acaba 300 değilde o 3000 olabilir mi ?

forumlara ve osram'ın sitesine baktım ama ampül ömrü konusunda net bir bilgi bulamadım.

Yazılmadığına göre bu rakamlar doğru gibime geliyor. Bendeki philips xenon ampul ömürlerine baktım 3000 saatten fazla yazmış

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az gibi görünüyor ama internette ben de daha detaylı bir bilgi bulamadım. Sadece eskisinden 320 iken yenisinde %50 daha iyi diyen bir ibare buldum ne kadar doğru bilmiyorum ama kutusunun üzerinde diğer ampüllere göre ömrünün %50 olduğu yazıyordu. Plus ile %50 geliştirildi ise O zaman normal ampülün %75 ömrü kadar ömrü var demektir yazılanları doğru kabul edersek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi ben kullandım. Yaz başında takmıştım, yaz sonunda sırayla patladılar. Ama gece uzun yolda çok çok iyi diyebilirim. Çok kuvvetli. Bence bu sebepden dolayı çok güçlü olduğundan ömürü kısa.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...