Jump to content

Lider Tablosu


Popüler İçerikler

Showing content with the highest reputation since 09-06-2020 in İletiler

 1. 6 points
  Mazda_Ozan

  Ben Geldim ve Gidiyorum

  Çok geçmiş olsun. Bunun tamamen toplumun şu anki durumuyla alakası olduğunu düşünenlerdenim. Benzer kişilikler hangi mesleği icra ederse etsin, kişilere zarar verecektir. Şu an alıcı kişinin iki tane sorumluluğu var ve önemli. Birincisi aracı yorumlara bakarak, referanslı, TSE onaylı ekspere göstermek ve hasar geçmişini, km geçmişini sorgulamak(Bazı eksperlerde paket içinde hepsi satın alınabiliyor.). İkincisi de aracın satışa engel birşeyi yoksa (haciz,rehin,mtv borcu, muayene, sigorta vs.) noterde araç satış sözleşmesi hazırlandıktan sonra , ödemeyi açıklamaya plaka yazarak, internet bankacılığıyla ruhsat sahibi kim ise onun banka hesabına göndermek. Bunları yapan kişi kolay kolay üzülmez, her zaman hakkını arayabilir ve bir zarar varsa buradan en azıyla sıyrılabilir. İkinci el motorlu araç satıcısı olarak tavsiyemdir.
 2. 4 points
  Akü işi biraz çetrefilli... Şarj dinamosunun regülatörünün neye göre çalıştığı belli değil. (En azından bizim açımızdan parametrelerini bilmiyoruz) Benim araçtaki 150 Amperlik mesela. Aküm 70 Amper. Akü belirli bir değerin üzerinde boşalmaya başladığında sulu tip 6 hücreli aküler için yaklaşık 12,40V altına inmesi sülfatlaşma başlangıcı ve bunun devamında kapasite kaybı ile sonuçlanacak sürecin başlangıcı olarak kabul ediliyor. (Bu arada bu ölçüm için akünün en az 1 saat boşta dinlenmiş halde ve kutup başı boşta iken yapılması gerekiyor. Araca bağlı yapılan ölçümler yanıltıyor.) Kendi aracım için konuşayım; 70 amper aküye bağlı, ses sistemi vs de olmayan, tüm aydınlatma grubu led olan bir aracın günlük 1 saat kullanımla aküsünün hiç bu değerlere düşmemesi gerekiyor. Yani rahatlıkla en üst perdeden dolumu yapması gerekiyor. Ama rolantide içerideki ledlerde regülatörden gelen frekanslı gerilimi hissedebiliyorum. @Tarahumara nın dediği gibi tüketim, emisyon vs için motora olabildiğince az yüklenecek şekilde dizayn edildiği kesin. Kaldı ki benim aracım eski nesil, yenilerde durum daha sıkı tutulmuştur. @Mehmet Özdemir in dediği gibi aküsüz sistemin sağlıklı olması ve uzun süre kullanılabilmesi zaten pek mümkün değil. Akü her durum için dengeleyici ve gecikmelerde destekleyici konumda. Regülatör 13,7-14,4 V (Modeline göre değişiyor) sabit gerilim verse de akım talebine göre çıkış akımı hiç bir zaman sabit değil. (Aküyü koruma ve sülfatlaşmayı önleme için belirli durumlarda bir frekansla şarj sağlıyor. Tam DC değil.) Araçtan gelen akım talebine göre çıkış akımını arttırıyor. Ama bunun bir gecikme süresi var, bu durumda da akü devreye giriyor. Farları açtınız regülatör talebi görüp cevap verene kadar geçen gecikme süresinde akü her daim hazır. Bu ani yük girip çıkmalarında tüm yük aküde, akü olmasa zaten dinamo içerisindeki regülatör çok uzun süre dayanamaz. (Çok hızlı tepki veren, cpu destekli vs bir sistemi yok. Gecikme ve kademeli güç arttırımı/düşümü konusundaki tepki süresi bundan kaynaklı) Tam emin olmamakla birlikte belirli kademelerde akım kapılarını açıyordur diye tahmin ediyorum. Misal dinamo 10 A yüklüyken bir grup aktif, bu grup 10-20 Amper aralığına kadar desteği sağlayabiliyor, 21. Amperden itibaren diğer kademe açılıyor gibi. Akü de kendi başına zaten sıcaklığa göre değişik değerler veren bir yapıda. Kimyasal yapısı gereği hava sıcaklığına göre kapasitesi değişiyor zaten. Evde akü şarjı yaptığımda bayağı incelemiştim. Aküyü en azından senede 1 kere redresör şarjına almak ve sülfatlaşmayı gidermek kesinlikle ömrünü uzatmada büyük etken. Bir de bir daha akü alırsam EFB akü düşünüyorum. Fiyat olarak çok fark olmasa da şarj çevrim ömürleri daha yüksek. Aradaki ortalama 100 TL fiyat farkına değer. AGM ler EFB ye göre fiyat/performans olarak biraz düşük kalıyor. En azından benim aracım gibi start stop olmayan araçlar için gereksiz maliyet.
 3. 3 points
  İlhan

  Satılık 2015 Mazda 3 Power Sense Deri 37.000 km

  Ömer'cim hayırlısı olsun kardeşim. 2011'den beri forumdayım, iddia ediyorum forumda satılığa çıkan en temiz Mazda senin guzu diyebilirim. Aracı temizletirken daha doğrusu temizlerken demeliydim o nasıl biz özen, titizliktir kaç kez şahit olmuşumdur. Alacak kişiye şimdiden hayırlı olsun. Çok şanslı olacağı hiç şüphesiz.
 4. 2 points
  AKayhan

  Kaloriferli Soba, Kuzine, Isıtma Sistemleri

  Yukaridaki firin/kuzine/soba kombinasyonlari ilgimi çekti. En azindan kisin mutfakta firin için ekstra enerji harcamaya gerek yok. Çok da güzel görünüyor. Eger kati yakit bulmak bir dert olmayacaksa bence iyi bir çözüm. Ben olsam baca borusunu mümkün oldugunca uzun tutmaya çalisirdim (Isi transferi için). Sobanin altina olabildigince yalitkan bir plaka koymakta yarar var. Veya ev tasarlanirken bu lokasyon özel olarak yalitilabilir. Ben de evin çatisina günes kollektörleri koymaya tamamen karsiyim. Hem görsel hem de islevsel açidan iyi degil. Günes kollektörleri kullanilacakta bence eve degil yere konmali. Camlar da bence önemli. Isicam markasinin Konfor isimli modeli var, içinde tek tarafta özel bir yalitim var. Yazin sogutma giderlerini ciddi azaltiyor. Öneririm. Evi yaparken kapali garaj gereksinimini gözardi etmemeli. Kapali garajdan bahsedince de yatay açilan kapi sistemleri kullanmakta yarar var, bunlar çok yaygin. Uzaktan kumandali da olabilir, manuel de. Sizin tercihiniz. Veya önce manuel yapip gerekirse sonra uzaktan kumanda eklenebilir. Aklima gelen ufak dokunuslar, mutfakta çöp ögütücü, herbir odanin herbir duvarinda bol elektrik prizleri (prizler bizde hep gereginden az konuyor, benim evimde de öyle. Devamli olarak uzatma kablosu almak gerekiyor. Halbuki priz çok ucuz, her odaya bol bol koymak gerekir). ABD'de garaja konan merkezi vakum sistemleri var. Garajdan her odaya duvar içinden borular konuyor. Oda duvarinda elektrik prizi gibi basit soketler var. Siz sadece spiral boruyu duvara sokuyorsunuz, o kadar. Ses ve toz yok. Çok kullanisli. Sanirim Türkiye'de hala yok. Topik basligini biraz astim, kusura bakmayin. Ev deyince her insan biraz hayal gücünü çalistiriyor.
 5. 2 points
  Lupara

  Satılık 2015 Mazda 3 Power Sense Deri 37.000 km

  Böylece @BahtsizWampir arkadaşımızın sıkıntısı bitti. Güzel bir araç aldı. Güle güle binsin. Bu saçma piyasada size şans ve sabır diliyorum.
 6. 2 points
  Desene pandoranın kutusunu açtım Battı balık yan gider Banner ile @tansu87 nun ne gibi bir ilişkisi var ?
 7. 2 points
  ibrasoft

  3. Nesil Mazda3 Düşük Voltajlı Akü - Şanzımanda Titreşim İlişkisi

  Aman abi dur ilk defa duydum falan deme şimdi Tansu tanıtım moduna geçer. Firmanın fason üretim yaptığı üretici listesiyle gelir Aküde dünya lideri. Banner! Taktıktan sonra; +5Hp, +10Nm, %8 daha düşük yakıt tüketimi, %2 daha geniş hacim (bundan emin değilim akü yuvasında boşluk oluştuğu için olabilir ) Banner! Aracınıza değer katar! Kızmıyorsun değil mi Tansu
 8. 2 points
  Leanback

  Mazda 3 1.5 Skyactiv / Dizel mi Benzinli mi?

  Bunun sebebi kullanılan balatanın tipi ile alakalı büyük ihtimalle. Balata tozunun yanması kötü birşey değil, çünkü aşırı balata tozu saçılımı sıcak frenlerde rotor-kaliper içlerinde veya disk merkezinde birikebiliyor. Ancak BMW'de Mazda da yüksek hızda ve arka arkaya fren zayıflıkları ile ünlü özellikle BMW. İki marka da ilk frenlerde ve dozlamada çok başarılı, sonraki frenlerde cortluyorlar, bu yüzden aşırı ısınma ile de ilgisi olabilir çıkan kıvılcımın. Videoya gelince, gidiş hayal kırıklığı ne yazık ki, 1430kg araç ağırlığı da etkiliyor. Eski Mazda 3 2.0 165 Sky-G modelle kıyaslayım dedim 60-160kmh hızlanmayı, eskisi 15.5sn'de alırken, yenisi tam 18sn, az buz fark değil. Emisyonlar ve ekonomi süper ama motorun ümüğü epey sıkılmış.
 9. 2 points
  Canuck

  Turbo Mazda 3

  Turkiye'ye muhtemelen gelmez ama Mazda Amerika 8 Temmuz'da turbo motorlu Mazda 3'u tanitacagini acikladi.
 10. 2 points
  m2hamid

  Mazda 3 1.5 Skyactiv / Dizel mi Benzinli mi?

  Analiziniz güzel olmuş elinize sağlık Bende bir katkı sunmak istiyorum, benzer vites aralığı durumu başka Japon grubu araçlarında da mevcut, hemde benzinli Mazda 6'nın oranlarına rahmet okutacak düzeyde En bilinen örneği ülkemizde de en bilinen Japon grubu araçlar olan FD6 ve FB7 kasa kodlu 2006-2015 arası Honda Civic'ler Civic'e bakınca Mazda'nın şanzımanı motor hacmine göre fena değil Aşağıda Civic'in otomatik şanzımanın oranlarına bakın, 3. viteste 170 km yapabiliyor (reelde de denendi yapabiliyor) Bu şanzıman oranları yüzünden manuellerinde hızlanma değeri manuelde 9.5 sn. iken otomatiklerde 12.5 sn. oluyor. Aslında bu saçma oranların temel nedeni Honda için birçok model ailesinde ufak modifiyelerle aynı şanzımanın kullanımıdır (muhtemelen Mazda içinde durum benzer). Bildiğim kadarı ile bu şanzıman Dünya'da 1.8 ile 2.4 lt arasındaki motor yelpazesinde uzun süre kullandı (1.6 lt. kullanımı Türkiye ve birkaç ülke ile sınırlı). Ülkemizde bu şanzımanın avantajı 1.6 lt.lik Civic motor bu şanzımanı pek yoramadığı için gerçekten uzun ömürlü oldu. 2015 sonrası ise Honda'da Mazda gibi teknolojik değişimlere göre CVT ve daha fazla vitesli şanzımanlara yöneldi. Hocam yoksa senin araçta mı 3. viteste 170 yapıyor
 11. 2 points
  Lupara

  Bu Araç Alınır mı? VII - Ortak Konu

  İcimde nasil kalmissa habire eski 626 ve 323 lere bakiyorum. Aksilik yakinlarda hic ilan dusmuyor. Yoksa kasintiyi giderecegim. Asagidaki araci bilen bakan/bakabilecek olan var mi? otomatik mazda İlan No: 831150311 https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-otomatik-mazda-831150311/detay Ek olarak asagidaki gorseli ekleyeyim.
 12. 2 points
  ozgur35

  Mazda 3 1.5 Skyactiv / Dizel mi Benzinli mi?

  Benzinli arabada uzun yolda yokusu gordun mu yokusa girmeden hizini +15 artir bitti gitti sikinti olmaz.
 13. 2 points
  amirbey

  2015 Mazda 6 İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

  Mazda 6'da iyileştirmeler yapmaya devam ediyorum. Mazda 3 2017 ile Mazda 6 2015'in orta konsolunun bire bir aynı ölçülerde olduğunu yukarıdaki ürünü sipariş vererek görmüş oldum. (Sitede Mazda 6 için isimlendirilmiş ürünler de vardı ancak en iyi fiyat ve teslimat süresi bu satıcıda olduğundan bu ürünü aldım) Orta konsolda, multimedya tuşlarının olduğu kısımda ufak tefek çizikler vardı ve gözüme batıyordu sürekli. Vites çevresindeki plastikte de vardı buna benzer ufak çizikler ancak ürün Çin'den geleceği için önce bir tanesini sipariş vermek istedim. Hem uyum anlamında emin olmak hem de ürünün kalitesini görmek açısından. 10 USD fiyat ve 15 TL de PTT maliyeti karşılığında yaklaşık 20 günde geldi ürün. Sticker tarzı birşey değil kesinlikle. Alüminyum benzeri gayet iş görür bir metal. Altında çift taraflı 3M bandı firma tarafından yapıştırılmış ve çok iyi paketlenmiş şekilde elime ulaştı. Konsoldaki yüzeyi güzelce temizleyip uygulamayı yaptım ve sonuç gayet iyi. İkinci parçayı da sipariş edip orta konsoldaki çizik vb. görüntülerden tamamen kurtulmayı düşünüyorum. Trim anlamında Çinli satıcılarda genelde Alüminyum görünümlü ve carbonfiber görünümlü malzemeler var. Ben aracın kendi orijinal trimleri ile bütünlüğü bozmaması için bu modeli tercih ettim.
 14. 2 points
  Renegade

  Ankara Yetkili Servis Önerisi

  Mazda bu ülkede yerli sağlam ve güçlü sermayeli bir distiribitör bulması gerek. Mazda da servis ve yetkili satıcı bulmak mesele, reklam yok, organizasyon yok, kısaca işletmecilik ruhu olmayınca, koskoca başkentte bir tane satıcı kalmadı olmaz böyle bir şey. Taaa...,Belçikadan Bu koca ülkede bu işleri yürütemez. Kilima veya buzdolabı satmıyor bu yerler. Bizim insanımız parayı zor kazanıyor, sağlam ve güvenilir işletmeler arıyor ve satın alıyor. Devamına bakıyor. Ayrıca bu ülke insanı ikinci eli sermaye olarak biriktiyor, satarsam kar etmiş olurmuyum diye sürekli arayışta. Almanya gibi yılda 40-60 bin euro milli gelirimiz yok ki, 3-5 yılda yeni araç alalım. Mazda bu işi ciddi düşünmeli, bizim ülkemiz mazdayı seviyor, fakat kurumsallık sorunu, ikinci el, servis ağı, reklamsızlık vb. gibi sorunlarından dolayı soğuk bakıyor. Mazdayı yeni aldığımda birazda yaşı ilerlemiş ağabeyim bu araç H harfi yazan araçlardanmı demişti. İşte o markanın tanınırlığı burada net ortaya çıkıyor. Hatta ülke insanın büyük bölümü H yi japon firması biliyor. Ülkede bir avuç mazda sever, kurtuluş savaşı veriyor sanki.
 15. 1 point
  Tarahumara

  Satılık 2015 Mazda 3 Power Sense Deri 37.000 km

  Evet, bir maceranın daha sonuna yaklaşıyoruz. Yeni bir Mazda modeline kavuşmak için aracımı satıyorum. İlgilenen olursa ilan linkini aşağıda bulabilirsiniz. Arabanın içinde ya da dışında çizik dahi yoktur. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-ozan-dan-emsalsiz-temizlikte-mazda-3-power-sense-extrali-836927158/detay
 16. 1 point
  szahiddemir

  Alınık 3. Nesil Mazda3 HB Power - Power Sense

  İyi dilekleriniz için teşekkürler.
 17. 1 point
  Fırtına61

  Mazda 323 Familia Debriyaj Seti

  teşekkür ediyorum.
 18. 1 point
  Tarahumara

  3. Nesil Mazda 3 Akü Tavsiyeleri

  4 yıl 36.000 km kullanmış oldum. bence kullanabilirsiniz. sonuçta akücüye gittiğimde adam jelatini çıkarıp araca taktı o kadar. 2019 sonu üretimiydi akü yanlış hatırlamıyorsam.
 19. 1 point
  Tarahumara

  Satılık 2015 Mazda 3 Power Sense Deri 37.000 km

  Teşekkürler. Bir üst segmente geçmeyi düşünüyorum kısmet olursa.
 20. 1 point
  Mehmet Özdemir

  3. Nesil Mazda3 Düşük Voltajlı Akü - Şanzımanda Titreşim İlişkisi

  o iş öyle olmaz maalesef, akü çıktıktan sonra rolantide idare edebilirsiniz, belki 10 - 20 km gidersin ama şarj sistemini eline alırsın. online ups'ler gibi düşünebilirsiniz sistemi; şarj dinamosu akünüzü besler ama araçtaki yük için gerekli tertemiz dc gerilimi hep aküden alırsınız. ekleme: orijinal şarj dinamonuzu çıkarıp, kamyonlarda kullanılan şarj dinamolarından falan takarsanız belki
 21. 1 point
  İlhan

  1. Nesil Mazda 6 Sağa çekme

  Açmadın bir özel servis, gelemiyoruz sana.
 22. 1 point
  Erman27

  Mazda 323 1.8 Fren Sertleşmesi ve Emme Manifoldu Vakum Azlığı

  Arkadaslar mrb Bugün Westen house geldi 1990 ile 1996 arası uymuyor daha küçük işin garibi tps sensörünün fişi cektık fren düzeldi gibi usta Westen house sağlam dedi şuan fren tutuyor stop etmede bitti biyerden hava alıyor ama bulamıyorummmm
 23. 1 point
  dba

  Satılık 1991 Model Mazda 626

  Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki linkteki aracım satılıktır. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-626-1991-model-1.6-benzin-lpgli-828244623/detay
 24. 1 point
  Erman27

  Mazda 323 1.8 Fren Sertleşmesi ve Emme Manifoldu Vakum Azlığı

  Evet var lantıslerde dede var
 25. 1 point
  Erman27

  Mazda 323 1.8 Familia Rolantide Dalgalanma, Yığılma, Titreme

  Rolantiyı benzine göre ayarlıyoruz benzinde 1 saat calısıyor benzin motoru teklemeye başlayınca araba saçmalıyor lpg geçiyorsun saçmalama devam ediyor tabi benzin basıncı yeterli olmadığı için boğaz kelebeği ayarı rolanti ona göre ayarlıyorduk tps sensörü hepsi farklı oluyor
 26. 1 point
  Lupara

  Mazda 323 1.8 Familia Rolantide Dalgalanma, Yığılma, Titreme

  Çözümü de yazdığınız için teşekkürler. Aracınızı iyi günlerde kazasız belasız kullanın.
 27. 1 point
  Burak

  Satılık 3. Nesil Mazda 3

  Linki ilk mesaja da ekledim. Hayırlısı olsun Hasan. Daha iyileri nasip olur inşallah.
 28. 1 point
  Ali

  Satılık 3. Nesil Mazda 3

  Hayırlı satışlar.
 29. 1 point
  Arabalar

  RX-8 İç mekan modifiyesi :] Yazık günah

  73 Mach 1
 30. 1 point
  zoptrik

  RX-8 İç mekan modifiyesi :] Yazık günah

  Bu arabada sadece şase rx8 kalmış. Şanzıman motor iç mekan herşey değişmiş. Ben olsam o göğüsü de sökerim. Temiz 50 kilosu var.
 31. 1 point
  Arabalar

  Araç Fiyat Tespiti Hakkında

  Bu işlerde pazarlık payını kesinlikle hesaba katın bence umarım problemler kısa sürede problem olmaktan çıkar
 32. 1 point
  Burak

  3. Nesil Mazda 3 Bakım Fiyatları

  Ben geçen sene değiştirmiştim onları. Bildiğin tükenmiş okeye dönüyordu. O metal parçası ve çıkartdığı ses olmasa diski de yerdik
 33. 1 point
  m2hamid

  Mazda3 Fren Problemi

  Bu fren sorunu benzer şekillerde başka Japon araçlarında da mevcut, FD6 Honda Civic (2006-2012) otomatiklerde de subap ayarı bozulmaya başladığında soğukta gaz verilmeden yapılan ilk kalkışta benzer fren tutmama problemleri oluşuyor, motor ısındıktan sonra sorun kalmıyor. Muhtemelen Mazda3 gibi subap ayarı bozulduğunda soğuk motor düşten güçtüğü ve ilk anda westing-house'a yeterli gücü sağlayamadığı için görülüyor, civiclerin subap ayarı manuel olduğu için ayarlama ile tekrardan normale dönüyor, eski FD6mda da subap ayarı sonrası bu durumla karşılaşmamıştım. Civic'in daha sonraki jenerasyonlarında fren westing-house hortumunda yapılan modifiye ile bu sorun giderildi diye servis belirtmişti.
 34. 1 point
  Mutlu Tekir

  Mazda3 Fren Problemi

  Haklısın bu noktada. Adem ustanın önerdiği balata disk sonrasında hiç sorun yaşamamıştım. Ya da en güzeli orijinalini almak. Sattım kurtuldum şimdi rahatım çok şükür. Ama eski anıları görünce hala burukluk oluyor.
 35. 1 point
  Katil Balina

  Mazda 3 1.5 Skyactiv / Dizel mi Benzinli mi?

  yanlış biliyorsam düzeltilsin, mx-5'te kullanılan motor ile 3'te kullanılan motor aynı değil mi? birinde 130 beygir üretebiliyorsa bizimkilerde de üretsin kardeşim:)) valla bi 10 beygir benim için çok sey fark eder, o tam olacakken olmamışlık hissini giderebilir. yakıtta çok sey fark edeceğini düşünmüyorum, hatta pozitif etkisi bile olabilir. yazılımla falan olacaksa hemen olsun lütfen.
 36. 1 point
  Leanback

  Mazda 3 1.5 Skyactiv / Dizel mi Benzinli mi?

  Zaten diğer ülkelerde motor hacmini bile yazmıyorlar, Mazda 3 G122, G150, D175 vb gibi isimlendirmeler. Performans-Hp/tork-tüketim-emisyona bakıyor pazar. Audi BMW Mercedes Volvo Jaguar aklınıza hangi marka gelirse hemen hepsi için de geçerli aynı durum 30 TDI, 40 TDI, 50 TDI, D180, D240, 330i, 340, vs vs hiçbir veri motor hacmini göstermiyor çünkü buna bağlı bir vergilendirme kalmadığı için artık model isminde belirtmenin anlamı da kalmadı. Fakat bizde durum hala 80'ler 90'lar kafası, değişeceği de yok ne yazık ki. Bu durumda büyük markalar BMW gibi Mercedes gibi abuk motorlar ayarlamaya çalışıyor alelacele, ya da Mazda gibi farklı yöntem izleyen küçük üreticiler mağdur durumda kalıyor. 1.5 Sky hybrid kombosu gelmesi imkansız gibi. Hybrid motorun tamamen atkinson çevrimi çalışması lazım ve günümüz için 1.5lt full atkinson demek 70-80hp gibi bir güç demek. En az 1.8-2.0lt olmalı. Bu hacimlere Ötv'de ufak bir destek var bizde ama bu kez de Mtv'den giriyor. Vergi sisteminin sıfırdan ele alınıp modernize edilmesi şart. 1.5lt'ye ancak 24v mild-hybrid gelebilir, onun da pek esprisi yok, markaların emisyon standartlarının çevresinden dolaşmak için uydurduğu bir ara çözüm. Müşteriyle pek ilgisi yok.
 37. 1 point
  Lupara

  1991 Mazda 626 2.0 hb hakkında Bilgi

  Hemsehri sayiliriz Demirtas'tanim de tam olsun. Antalyada o arabanin parcasini bulmak sikinti olmaz. Bakim malzemeleri, alt takim zaten problem degil. Benim bildigim o aracta bakilacak seyler rolanti duzgun mu, on konsolda catlak var mi? Ben de o arabalara bakiyorum, baktigim seyler bunlar.
 38. 1 point
  doganayomer

  Ahşap Drone Kit

  Eyvallah, evde ki bilgisayar montaj programını desteklemiyor, iş yerinde ki bilgisayarda yapmam lazım, uçuşunu güzelce çekip hemen montajlayacağım.
 39. 1 point
  Arabalar

  100 bin Km Üstü, Hasarlı Mazda3 Alınır mı?

  Km ve yaşa göre kronik bir problem yok 100 bin km üstü benzinli ve sıradan kaporta işlemli bir 3 nesil mazda3 ü fiyat avantajı varsa inceleterek alabilirsiniz
 40. 1 point
  AKayhan

  Subwoofer olmadan duzgun ses almak

  Ben sizin yerinizde olsam mevcut sistemdeki hiçbir seyi degistirmezdim. Subwoofer'a alisan biri dogal olarak subwoofer'i çikarinca bir eksiklik hissedebilir. Sizin yaptiginiz, yani bagajda yer varsa subwoofer kullanip yer yoksa almak, mantikli bir çözüm. Bir audio sistemdeki en önemli elemanlar hoparlörlerdir. Hoparlör deyince de bunu en iyi yapanlar Amerikalilardir. Siz de Amerikan speaker kullaniyorsunuz. Bunlar varken yeni bir hoparlör almak para kaybindan baska birsey degildir. Ayrica 3 yollu bir speaker illa 2 yolludan daha iyidir diye bir kural yoktur. Burada "quality/quantity" meselesi var. Çok hoparlör illla iyi hoparlördür, demek degildir. Örnegin, Amerikan mali iyi bir 2-way speaker, daha ucuz bir 3-way speakerdan iyidir. Size önerim cihazin ton kontrollerini asiri artirmamanizdir. Yani araçta subwoofer yok diye bas kontrolunu açmayin. Olabildigince ortada kullanmaya bakin çünkü dogal olan ses budur.
 41. 1 point
  Burak

  Ahşap Drone Kit

  Keyifli görünüyor lakin insan uçarken çekilmiş videdosunu arıyor Ellerine sağlık
 42. 1 point
  quiteguide

  2. Nesil Mazda 3 LPG Nedeniyle 2. Kez Subap Değişimi

  Sağol Özgür, bakalım tetikler kaç km ateş edecek.
 43. 1 point
  ozgur35

  2. Nesil Mazda 3 LPG Nedeniyle 2. Kez Subap Değişimi

  Hayirli ugurlu olsun
 44. 1 point
  Mutlu Tekir

  3. Nesil Mazda 3 Sol Ön Taraftan Gelen Ses

  Arka balatalarda oynamasını engelleyen yay bulunuyor muydu abi? Gerçi orjinal balatada bu yayın olmaması imkansız. Ben de bir kez değiştiğimde arkadan balata oynama sesi geliyordu, ama fren yapınca kesiliyordu. Bosch yan sanayi ürünleri o zaman bıraktım.
 45. 1 point
  ozgur35

  Bu Araç Alınır mı? VII - Ortak Konu

  Suan icin cok fazla ama seneye 140 a vurur
 46. 1 point
  Leanback

  Yeni araç alımı ve ekspertiz

  Ancak bunun bakım aralıklarının ortalarında yağ ışığı yakması, yani 1lt hatta üzerinde yağ eksiltmesi düzeyinde olmaması lazım. Vw grubu veya başka modern turbo-direkt enjeksiyon motorlardaki yağ eksiltmesi eski büyük turbolu port enjeksiyon motorlar gibi değildi bir dönem, sakin kullanımda bile epey bir yağ tüketimi vardı. Audi'lerde segmanlardaki çok ince yağ kanalları, düşük sürtünmeli segmanın dizayn hataları vb gibi sorunlar da oldu. Bu yağ tüketimi aşırı yoğun çalışan Pcv'nin de etkisiyle emme valfi üstlerinde ve bujilerde yoğun kurum birikimine yol açtı. Şimdi teknoloji olgunlaştığı ve yağlar da iyice optimize edildiği için (kobay müşteriler sağolsun) eskisi gibi bu sorunlar yok. Şuanda yağ tüketimi normal durmunda bu tarz motorların, önceden gereğinden fazla idi.
 47. 1 point
  paarthurnax

  Yıl 2020 Hala Mazda 323

  merhabalar. her otomobil müdaviminin mutlaka takılıp kaldığı bir otomobil vardır. bu bir 323 olur, clio williams olur, golf gti olur, 70 model bir mercedes olur hiç farketmez. bana göre her araç alınır. yeter ki alan kişi o aracı ne için aldığını bilsin. bu tür araçları günlük kullanıcı mentalitesi ile almaya kalkarsanız bir çok farklı ses sizin sağlıklı düşünmenizi engelleyecektir. şayet bu sizin tek aracınız değilse ya da günlük olarak otomobil kullanma gibi bir zorunluluğunuz yoksa, aracın kondisyonu ne olursa olsun bence her araç alınabilir. ister 3 haftada ister 3 yılda aracın eksiklerini giderirsiniz ve maceranızın sonunda hayalinizi süsleyen, takıntı haline gelmiş o aracın müzelik hali ile başbaşa kalırsınız. sadece binmek istiyorum diyorsanız satıcı ile aracın kondisyonunu ve olası masraflarını öğrenir ve hesaplarsınız. fiyat ve masraflar sizin için uygunsa neden alınmasın.
 48. 1 point
  Zealot

  Mazda 6 GG Facelift Oksijen Sensörü

  ford un sensörü takma. aliexpressten 5 fişli sensörü alıp dene. olacaktır. bu şekilde daha önce denedik ve çözüme ulaştık
 49. 1 point
  cenk501923

  Android Auto Navigasyon ve İnce Ayarlar

  Ya işten hiç bakamadım ne buraya ne arabaya hiç aklıma gelmemişti orda ayarı olacağı yarın ilk fırsatta deneyeceğim teşekkür ederim @Burak
 50. 1 point
  serifdurdu35

  Mazda 3 Sunroof Sorunu

  Aynen dediğin gibi kırılmış. Yapıştırdım bende. Ama dediğin gibi plastik çerez gibi kırılıyor dökerken. Dikkatli olmak lazım
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...