Jump to content
 • MazdaClubTR
  MazdaClubTR

  Kulüpler nedir, nasıl oluşturulur, nasıl üye olunur ?

  IPS 4.2 sürümü ile sitemize yeni bir kavram gelmiş oldu. Kulüpler...

  Sitede Mazda, otomotiv ve genel olarak araçlarla ilgili bir çok konuyu kendi forum ve alt bölümlerde tartışıyoruz ama bunun yanında bir çok sohbet konumuz da mevcut. Bu konuları daha da özelleştirebileceğimiz küçük topluluklar kurabilmek ve birlik olabilmek amacı ile Mazda ve otomotiv dışındaki konularda kulüpler kurulmasına karar verdik.

  4 çeşit kulüp oluşturulabiliyor ;

  • Herkese Açık - Bu kulüpler herkesin içeriğini görebileceği ve katılmadan katkı sağlayabileceği kulüplerdir. Kulüp içerikleri ziyaretçilere de açıktır ama üye olmadıkları için katkı sağlayamazlar.
  • Açık - Bu kulüpler herkesin görebileceği ama sadece üyelerin katkı sağlayabileceği kulüplerdir. Kulüp içerikleri ziyaretçilere de açıktır ama üye olmadıkları için katkı sağlayamazlar.
  • Kapalı - Bu kulüpler Kulüpler Dizininde görünebilen, kulüp sahibi veya liderinin onayı ile dahil olunabilen ve  sadece üyelerin içeriğine erişebileceği kulüplerdir. Ziyaretçiler sadece üye listesini görebilir.
  • Özel - Kulüpler Dizininde görünmeyen ve sadece davet ile katılabilinen kulüplerdir. Ziyaretçiler ve üyeler bu kulüpleri göremezler.

  Sitemizde oluşturulmak istenen her kulüp yönetim onayından geçmektedir. Bu sebeple bir kulüp oluşturmadan önce yönetim ile konuşup onay almanızda fayda vardır.

  Kulüplerde 3 ünvan bulunmaktadır.

  • Kulüp Sahibi - Kulübü ilk oluşturan kişi
  • Kulüp Lideri - Kulübü yöneten kişi ( veya kişiler )
  • Kulüp Üyeleri

  Kulüpler Kulüpler Dizini linkine tıkladığınızda sağ üst köşede çıkan Bir Kulüp Başlat seçeneği ile oluşturulabilir. Bu aşamadan sonra yapılacak işlem kulüp ismini, tipini, tanımını girip bir simgesi varsa bunu yüklemekten ibarettir.

  Bundan sonra talebiniz değerlendirilip uygun ise onaylanacaktır.

  Var olan kulüplere katılmak için ise kulüp sayfasındaki Kulübe Katıl seçeneğini kullanmanız yeterlidir. Eğer Açık veya Herkese Açık bir kulüp ise hemen üyesi olurken Kapalı Kulüp ise Kulüp Sahibi veya Kulüp Liderinin onayı ile kulüp üyeliğiniz gerçekleşecektir.

  Hatırlatmak isteriz ki Herkese Açık tipindeki kulüpler dışındaki tüm kulüplerde var olan konulara cevap yazabilmeniz için kulübe yukarıda belirtildiği şekilde üye olmanız / katılmanız gerekmektedir.

  • Beğen 1  Kullanıcı Yorumları

  Tavsiye Edilen Yorumlar

  Henüz görüntülenecek bir yorum yok


×
×
 • Yeni Oluştur...