Jump to content
 • MazdaClubTR
  MazdaClubTR

  Üye haritası nedir, nasıl kullanılır ?

  Evet, kayıt olurken nerede yaşadığımız bilgisini sizden istiyoruz ve bunlar mesajlarda profil alanımızda görünüyor ama bu bilgileri bir harita üzerinde topluca görmek çok daha kullanışlı olacaktır diye düşündük ve sisteme Üye Haritası isimli bir uygulamayı ekledik.

  Bu uygulama ile arzu eden üyelerimiz bulundukları şehir, semt ve hatta sokak ( ne kadar detaya inmek istediklerini kendilerine bağlı ) bilgisini girip gerektiğinde yakınındaki üyeleri görebilir, bu vesile ile tanışma görüşme fırsatını elde edebilir. 

  Sistemi kullanmak ise oldukça basit. Üye Haritası linkinden veya ana menüde Forum -> Üye Haritası ndan eriştiğiniz uygulamada sağ üst köşede Konum Ekle diyerek konumunuzu yazmaya başlayabilir, bu arada çıkan seçeneklerden birini seçebilirsiniz.

  MazdaClubTR-Snip36.JPG

  Eğer burada dilediğiniz konumu bulamadıysanız harita üzerinde bulunduğunuz noktayı sağ tık -> Yaklaştır  özelliğini (veya farenizde varsa kaydırma tekerleğini ileri iterek ) kullanarak bulup yine sağ tık ile Konum Ekle diyerek konum ekleyebilirsiniz.

  MazdaClubTR-Snip37.JPG

  Üyelerimizin çoğunluğu Türkiye'de olduğu için harita ilk açıldığında Türkiye odak noktası olarak gösterilmektedir. Türkiye dışında bulunan üyelerimiz haritada sağ tık -> Uzaklaştır diyerek (veya farenizde varsa kaydırma tekerleğini geri çekerek ) kendi bulundukları ülke ve şehiri seçebilirler.

  Konum eklemek bu kadar kolay, bundan sonra dilerseniz haritanın sağ üst köşesindeki seçenekleri kullanarak üye gruplarını filtreleyebilir veya harita tipini değiştirebilirsiniz.

  MazdaClubTR-Snip38.JPG

  Sonrasında ise haritada dilediğiniz kadar Yakınlaştır - Uzaklaştır seçeneklerini kullanarak gezinebilirsiniz.

  MazdaClubTR-Snip39.JPG

  Gizlilik politikalarımız gereği bu uygulamaya sadece kendisini kurallara uygun bir şekilde tanıtan üyelerimiz görüp kullanabilmektedir.

   

   
  Kullanıcı Yorumları

  Tavsiye Edilen Yorumlar

  Henüz görüntülenecek bir yorum yok


×
×
 • Yeni Oluştur...