Jump to content
Mücahit

En sorunsuz otomobil anketi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Burak

99 - 2002 model arası bir araştırma ;) o zman zten ikiside yoktu

Haa iyi ya.. Mesajın başlığını görmemişim, içim rahatladı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bülenterguvan

Umarım 12. sıradaki Tombak sınıfıdır.

Bence değil abi bir önceki kasasıdır :D tombak bi şanzuman daha yaptırtır sana :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda_Ozan

Bence değil abi bir önceki kasasıdır :D tombak bi şanzuman daha yaptırtır sana :D

herkes 626 nın ne kadr iyi ve sorunsuz bir araç oldugunu biliyor keşke almadan önce şanzımanı servise gösterseydiniz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhan

Merak etme, bir daha bişey olursa Adem evden alıp yapıp getirecekmiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sskirici

ewt mazda cogu alman arabasından italyan arabasından kalıteli 93model 626 98mondeoyu kırk kere cebınden cıkartır ancak motoru  ve yuruyen kalıtesı ıcın rahatlık konfor iç mekankonusuyorum  sadece saglamdır almanlar ıtalyan arabalarında oda yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murdock

ben daha yeni aldım arabayı umarım bu anketteki gibidir :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kado

ben daha yeni aldım arabayı umarım bu anketteki gibidir :D

bozulsa bile garantiden değiştirisin :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murdock

bozulsa bile garantiden değiştirisin :D

bu garanti ile ilgili bana biraz bilgi verebilirmisin ne kadar süre ve neleri kapsıyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kado

bu garanti ile ilgili bana biraz bilgi verebilirmisin ne kadar süre ve neleri kapsıyor?

benim hiç garantili arabam olmadı :D o yüzden pek bişey diyemeyeceğim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali

garantinin süresi 3 yıl benim bildiğim kadarıyla arabanın herşeyini kapsıyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G

kullanıcı hatası hariç arabada doğan bütün problemleri kapsar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murdock

kullanıcı hatasınıda kasko karşılıo zaten güzel o zaman :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest AloneJaguara

vay be ne mutlu mazdacılara..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hunny

VeilSide sana tıkırdamayan,hakkında en kötü marka denen bir araba söylüyorum:Fiat Stilo

maz14 kardeş haklı..çünkü o markada tıkırdayacak hiç bir detay yokki...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
teccol

EN DAYANIKLI VE SORUNSUZ MOTORA SAHİP OTOMOBİL: MAZDA

İngiltere' de " WhatCar" dergisinin 200 bin araç üzerinde yaptığı araştırmada MAZDA en az arıza yapan otomobiller listesinde ilk sırada yer aldı. Özellikle ikinci el otomobiller arasında 200 bin araç üzerinde ve 22 marka arasında yapılan araştırmada Mazda en az arızayla birinci sırada bulunuyor. Arıza ihtimali çok düşük olarak belirlenen Mazda Otomobilleri " dayanıklılık" ve "tamir masrafı" olarak iki ayrı bölümde incelendi ve sonuç Mazda''nın önderliği ile sonuçlandı.

İngiltere'nin en iyi otomobil dergilerinden WhatCar yaptığı araştırmada Mazda Otomobilleri ile ilgili olarak " Eğer kilometrelerce eziyetsiz bir motor arıyorsanız daha fazla bakmayın. Çünkü birçok ünlü markalar bile Mazda'nın 100 araçta 17 garanti isteği rekorunu yakalayamadı. Küçük Mazda 323 yüksek performans elde etmesine rağmen bütün araçların performansı da çok iyiydi. Spor otomobil alıcıları isearaştırmamızda en güvenli araba seçilen MX-5 'in tekerlekleri üstünde rahat olabilirler." cümlelerine yer veriyor.

Dayanıklı ve problem yaratmayan bir otomobil sahibi olmak istiyorsanız Mazda' da çok daha fazlası var... Estetik ve gücün birleşimi Mazda Otomobilleri en güvenli yolculukları gösterişi zerafeti kaliteyikonforu üstün performansı ve doğa ile mükemmel uyumu yaşamayı garanti ediyor.

22 marka arasında yapılan araştırma tablosu

Arıza İhtimali

1. Mazda %17

2. Mercedes %25

3. Toyota %26

4. Honda %27

5. Mitsubishi %29

6. Volvo %30

7. Nissan %33

8. Fiat %34

9. Audi %35

10.Ford %36

11.BMW %37

12.Peugeot %37

13.Subaru %37

14.Hyundai %38

15.Rover %39

16.Volkswagen %40

17.Opel %43

18.Renault %48

19.Saab %48

20.Citroen %50

21.Land Rover %53

22.Alfa Romeo %54

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Wukill

Bunu okumuştum gerçekten gurur kaynagı bu yazı mazda sahipleri için :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhan

Eski bir araştırma... Defalarca verildi burda, bilginiz olsun...

Yaklaşık 275 kere :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKurt

Arkadaşlar belki birçoğunuz biliyordunuz belki ama ben yeni öğrendim,çok hoşuma gitiği için paylaşmak istedim

DIŞ HABERLER SERVİSİ

İngiltere'de ikinci el otomobiller üzerinde yapılan bir araştırma, en dayanıklı ve sorunsuz motora sahip otomobillerin Japonlar tarafından üretildiğini ortaya koydu. Görüntü açısından "şık" olan İtalyan otomobilleri ise dayanıklılık bakımından sınıfta kaldı. "What Car?" (Hangi Otomobil) adlı derginin, 200 binden fazla araç üzerinde yaptırdığı analiz sonuçları, "Dayanıklılık" ve "Tamir Masrafı" olarak iki ayrı listede okuyuculara sunuldu.

İtalyanlar problemli 22 mark arasında, "Dayanıklılık" listesinde Japon malı Mazda en az arızayla birinci sırada yer alırken, ikinciliği Alman yapımı Mercedes - Benz kazandı. Mercedes'i sırasıyla Toyota, Honda ve Mitsubishi gibi Japon markaları izledi. Bu listede İtalyan Alfa Romeo, 100 araçta toplam 54 arıza başvurusuyla son sırada yer aldı.

Tamiri ucuz Tamir masraflarının düşüklüğü açısından Avrupa'da üretilen otomobiller daha avantajlı çıktı. İtalyan Fiat, arıza başına ortalama masrafı gösteren listede düşük maliyet bakımından birinci oldu.

En az arıza yapanlar...ARIZA İHTİMALİ 1.Mazda yüzde 17

2. Mercedesyüzde 25

3.Toyotayüzde 26

4.Hondayüzde 27

5.Mitsubishiyüzde 29

6.Volvoyüzde 30

7.Nissanyüzde 33

8.Fiatyüzde 34

9.Audiyüzde 35

10.Fordyüzde 36

11.BMWyüzde 37

12.Peugeotyüzde 37

13.Subaruyüzde 37

14.Hyundaiyüzde 38

15.Roveryüzde 39

16.Volkswagenyüzde40

17. Opelyüzde 43

18.Renaultyüzde 48

19.Saabyüzde 48

20.Citroenyüzde 50

21.Land Roveryüzde 53

22.Alfa Romeoyüzde 54

37688_951d0fa2ac299d1785eb1acae6c8b9687df91a45.txt

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...