Jump to content
MazdaClubTR

Frankfurt Otomobil Fuarından - 2012 Mazda CX-5

Tavsiye Edilen Mesajlar

pikapika

2,000 cc 165 bg benzinli için 130 gram inanılmaz bir değer. 160 bglik tiguan'ın  178 gram, nissan qashqai'nin 1.6 117 bg motoru ile 144 gram, hatta ve hatta dizel bmw x1 2.0d'nin 164 gram ürettiğini düşünürsek:) 

bravo mazdaya...

Keşke vergi sistemimiz emisyona göre olsaydı. O zaman peynir ekmek gibi değilse de kaşarlı tost gibi satılırdı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhan

Keşke vergi sistemimiz emisyona göre olsaydı. O zaman peynir ekmek gibi değilse de kaşarlı tost gibi satılırdı.

Şu ana kadarki arabaları alanlara, özellikle rx sahiplerine söyleme bunu. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

CX-5 e dişli bir rakip geliyor. Subaru XV... Görünüş olmasa bile motor ve şansıman seçeneği ciddi pay alabilecek gibi. 1.6 benzinli CVT şanzıman seçeneği mevcut.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhan

Çok iddialı durmasa da, iş yapar gibi görünüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Bu arada arkadaşlar Mazda'dan bilgi aldım . CX-5 başlangıç fiyatı olarak 80.000 TL nin altında bir fiyatla başlayacak ama donanım ve özelliklere göre fiyat yükselecek ( 2.0 benzinli, 2.2 dizel mt, 2.2 dizel automatic ve 4x4 gibi )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Dizel otomatik aynı zamanda 4x4 olacak bültende yazıldığına göre..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MuRDoC_111

ama zaten genelde boş getirmiyorlar araçları.. baz modeller gelmiyor, dolu olan modeli getirip şanzıman ve motora göre fiyat belirliyorlar.. görelim bakalım ne yapacaklar..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti

büyük hacı yazmış madem, dolu modeller 90'ın altından başlayacak. 120 yi bulacağını sanmıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhan

100 bine dizel AT 4x4 olur o zaman.

Çok da absürt olmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti

parası olana güzel de, ben şinari istiyorum :) mümkünse vernelsiz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emregc

Rakiplerin baz modellerinin bugünkü fiyatlarına bakıp bi tahmin yürütürsek

Chevrolet Captiva 2.O CRD 150 hp AT 4x4  :70.928 TL

Ford Kuga 2.0 CRD  140 hp AT 4x4            : 84.710 TL

Hyundai ix35 2.0 CRD  184 hp AT 4x4        : 91.850 TL

Subaru Forester 2.0 CRD 147 hp MT 4x4    : 92.225 TL

VW Tiguan 2.0 CRD 140 hp AT 4x4            : 96.595 TL

Kia Sportage 2.0 CRD 184 hp AT 4x4        :104.000 TL

Toyota Rav4 2.2 CRD 150 hp MT 4x4          :104.000 TL

Audi Q5        2.0 CRD 170 hp AT 4x4        :150.500 TL

CX5 in dizel AT 4x4  ünün fiyatı 95.000 TL civarında olsa iyi rekabet eder gibi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Arkadaşlar,

Bültenden CX-5 in özelliklerine ait bilgileri sizinle paylaşayım.

post-1-14169528494_thumb.jpg

post-1-141695284944_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

2. resimin altındaki yazı önemli. Bu veriler Avrupa özelliklerinin bir özeti. Pazara göre değişebileceği belirtiliyor.

Görülen o ki 2.2 yüksek güç , AT ve AWD seçeneği modelin en üst donanımını temsil ediyor. Fiyat yüksek olabilir . İçinde sunulacak donanımı da dikkate almak gerekir fiyatları karşılaştırırken.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
olcay

Açıklanan veriler çok ilgi çekici.Bu verilere göre fiyatını gerçekten çok merak ediyorum.Ve rakip bulmakta zorlandım aslında.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti

özellikler çok güzel duruyor. benzinli 200 tork, dizel 420 mis :)

q5 3.0 da 500 tork var ve 240.000 liracık :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
pikapika

Arkadaşlar,

Bültenden CX-5 in özelliklerine ait bilgileri sizinle paylaşayım.

Burak abi, veriler harika. Benim gibi anti dizelciler için, 2.0 Gasoline verileri ilerisi için oldukça umut verici olmuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Videolardaki iki modelin jantları birbirinden farklı.. Mavi çok güzel duruyor ve konsepte yakın bir çekicilikte olmuş bence

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Burak abi, veriler harika. Benim gibi anti dizelciler için, 2.0 Gasoline verileri ilerisi için oldukça umut verici olmuş.

Evet veriler çok güzel mavi çok hoşuma gitti benim :) Bakalım ne kadardan satışa sunulacak.. Fİyat ve donanımları bir görelim ama ben iyi bir satış yakalayacağını düşünüyorum. Belki de umuyorum diyim ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...