Jump to content
Guest onur_66

Lastik Yarıldıktan Sonra Meydana Çıkan Ses (89-94)

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest onur_66

herkeze selamlar bende şuan 94 model 323 hb var arabamı çok seviyorum ama onun dilinden anlamıyorum. yaklaşık 1-2 ay önce memlekete izne gittim ve izin dönüşü kayseriden 50 km ilerde sol ön tekerim yarıldı. yeni bir teker taktırdım ancak yola devam etmemden 3-4 saat sora arabadan tak tak diye sesler duymaya başladım 2-3 gün sonra bu ses iyice yükselmeye başladı. 40-50 km hız yaptıktan sonra bu ses çok fena çıkıyor bir türlü anlam veremedim. sanki teker döndükce bir şeyler çarpıyormuş gibi oluyo sizce bunun nedeni ne olabilir. şimdiden ilgilenenlere çok teşekkür ederim.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
tunahan0707

öncelikle geçmiş olsun hocam.teker yarıldığında hızınız kaçtı ?daha dğorusu durana kadar bayağı bir cantta gittiniz mi?Bu durum amortisörlere,aks kafasına,viraj lastiklerine yani hareketle ilgili mekanizmalardan birine zarar vermiştir mutlaka...Bence aracınızı fazla hız yapmadan hemen bir ustaya gösterin.İleride daha büyük sorunlar yaşamamanız için...selamlar.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Guest onur_66

fazla hızlı değildim yaklaşık 100 km/h ile giidyordum. zaten teker yarılınca direksiyon kendi kendine dönmeye başladı. böyle olunca 20-25 metre kadar ilerde durdum. ancak daha sonra istetmeyi takdim ancak böyle bir ses yokdu teker değiştikten sonra gelmeye başladı.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×