Jump to content

Mazda CX-5 Test ve İzlenimler

emregc
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dun bir oto dergisinde mart ayina ait bir anket gordum. Rusya'da her yas grubundan (bay/bayan) alinan istatistige gore ; " 40.000 Dolar ustu crossover/SUV almak isteseniz tercihiniz ne olur?" sorunsunun cevabi:

1- KIA Sportage

2- KIA Sorento

3-Range Rover Evogue

4-Mazda CX5 

5-Hyundai IX35

Not olarak demislerki : Mazda CX5 henuz yeni oldugu ve Skyactive teknoloji tam olarak bilinmedigi icin 4. sirada yer aldigini ve onumuzdeki 3 ay icerisinde ilk 2 de olacagini dusunuyoruz.Ayrica not dusmusler cx5 e oy verenlerin %67 si bayanlarmis.

Hemen ardindan benim cx5 i goren,kullanan en yakin Turk arkadasim aradi ve full Kia Sportage aldim dedi.Neden Mazda degil ? soruma " Ne bileyim yaa , bayan arabasi gibi abi cussesi ve ozellikle burnu" dedi .. Bahsettigim arkadas Jaguar X-Type'inin yanina ikinci arac olarak aldi Sportage'i ve otomotiv konusunda gayet bilgili ve arastirmacidir. Ya siz ne dusunuyorsunuz ? )))))

Not: Ben de gorunusunu pek begenmesem de sirf skyactive teknoloji ve daha cok esim kullanacagi icin satin aldim. Simdilik memnunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

WOW, sonunda  dünya rekortmeni yerli yakıt ile giden CX-5 ler görüyoruz, birde araçlara izlenimlerini sormak lazım,  acaba memnun kaldılar mı bu lüksten  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Perşembe günü tüm izlenimlerimi yazacağım... Halen test aşamasındayız... :)

Sen resimleri canlı canlı aktardın yani :D Tanıdıklara selamlar o zaman :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaç paraydı ?  :krrsz:

fiyat bilgisi 18 Nisan'da. bize de bilgi vermiyorlar.. Dizel 2.5 ay sonra. Benzinli AT olanı Mazda6 'dan ucuz olmayacağı kesin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teste bir iki numunelik kokoş sınıfı bayen da katılsın mutlaka, göremediğimiz detayları fark edip önlem aldırabilirler :) ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fiyat bilgisi 18 Nisan'da. bize de bilgi vermiyorlar.. Dizel 2.5 ay sonra. Benzinli AT olanı Mazda6 'dan ucuz olmayacağı kesin...

Hadi hayırlısı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan bey nihayet perşembe gününe geldik, izlenimlerinizi bekliyoruz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kusura bakmayın, yazmakta geciktim...

Aracı kullandık, ilk izlenimler gayet olumlu, malzeme kalitesi ve hissi çok üst düzeyde. Bu aracı kesinlikle piyasada ki C veya D segmenti SUV ler ile kıyaslamak haksızlık olur. Çıtayı birkaç gümlek büyütmüş araç. Kullanma imkanı bulduğum araç 2.0lt Benzinli 6AT idi. Motor sıkıntısız, bu aracı çok rahatlıkla her devirde taşıyor. Skyactiv teknolojisinin farkını ne kadar çok kullanırsak o kadar çok anlayacağız. Yaptığımız yakıt testlerinde sürat ve kullanıma hiç dikkat etmeden 8lt/100km tüketim yakaladık ki bu rakam gerçekten çok iyi düzeyde. çünkü araç otomatik ve 2.0lt benzinli motoruyla gayet atak. şanzuman konusunda ise bu güne kadar bildiğiniz herşeyi unutun... D veya M modunda farketmeksizin tamamen pürüzsüz geçişler sağlıyor. aracı kullananın bile vites geçişini anlaması mümkün değil. bence bugüne kadar yapılmış en iyi AT bu araçta... laf olsun diye söylemiyorum, ben bu araç neden vites değiştirmiyor diyorum kendime. meğer değişiyormuş, gösterge tablosunu takip edince anlaşılıyor sadece...

bem şanzuman konusunda tek rahatsız eden, araç vites küçültsenizde kompresyona binmiyor. ama bu şanzumandan çok motorla ilgili bir konu. performans kaybı neredeyse sıfır bit şanzuman, hızlanmaları düz vites gibi doğrusal...

kabin ferah, arka baş mesafesi bugüne kadar bindiğim tüm c ve d suvlardan iyi...

bagaj çok enteresan güzellikler içeriyor. bugüne kadar alışık olmadığımız tarzda pratiklikler mevcut...

ama asıl olay araç elektroniğinde ve güzenlik ekipmanlarında olmuş. şerit izleme çok başarılı (RVM Değil) tabi ayrıca RVM de var. şeritlerden taşınca taşılan yönden sanki yollardaki bantların üstünden geçiyormuşsunuz gibi ses geliyor. geri kamera, navigasyon, RVM gibi özellikler de aracın olmazsa olmazı... çarpışma engelleyici frenleme sistemi şahane. i-stop kusursuz... bir ara bu aracın gerçek olamayacağını bile düşündüm... i-stop aracı tekrar göz kırpma süresinde çalıştırıyor. dünya rekoru olmasının hakkını verir gibi. öte yandan araaç stop halindeyken klima, kalorifer, ses sistemi gibi şeyler aynı performansla çalışmaya devam ediyor... 4x4 sistemi otomatik geçiyor ama bir cümleyle anlatacak kadar basit değil. silecek sistemi, ESP, dış ısı sensörü gibi 40 farklı yerden topladığı verilere göre komplike bir şekilde karar veriyor sistem... gerçekten uzun zamandan sonra bende satınalma isteği doğuran bir araç...

bana göre araçta tek eksik hafızalı koltuk. o da ne kadar lazımsa... benden şimdilik bu kadar, merak eden arkadaşlar 18 haftasından sonra bayilerde bu araçları inceleyebilirler...

fiyatlar daha açıklanmadı ancak inşallah alınabilir bir fiyatta olması skyactiv in açılış galası olan bu aracın ölü doğmasını engeller...

bu tüketim ve performans değerleri gerçekse (ki biz gördük) bu araçta dizele gerek yok. tabi dizelin fiyatını da karşılaştırmak lazım...

http://youtu.be/R6NTz2lkeoA

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

okan'ım seni baya etkilemiş ki baya yazım hatası yapmışsın :) harfler birbirine girmiş :) gelsin de test edelim bakalım . bende bayıldım araca ama bizi aşıyor şuan .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

okan'ım seni baya etkilemiş ki baya yazım hatası yapmışsın :) harfler birbirine girmiş :) gelsin de test edelim bakalım . bende bayıldım araca ama bizi aşıyor şuan .

valla kusura bakma Fatih'cim... HeyeJan yaptım... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...