Jump to content

Mercedes’in En Genç Modeli

Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 87
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fotifoti

10

• İlhan

11

• Onur

19

• mtutun

14

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Mustafa Abi , Ilhan :)

Kangoo'm vardi. 1 sene kullandim canavar gibiydi :) ama simdi bir kangoo dusunuyorum bir de mercedes a180 :) konduramiyorum.

Mustafa abi, dedigin alet bekar olsam tamam da ben aile adamiyim :) ha cok zengin olur hanima 1 araba kendime 1 araba alirim olursa tamam ama su anda oyle bu lux yok...

:) sen soruma cevap ver neden engelledin beni

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili dostum,

RX8 zaten bir aile spor otomobili. O yüzden 4 kapı, 4 koltuk ve yeterince bagaj var. Ama tüketim ve bakım konularında haklısın. Merak etme, ben senin yerine RX sürme cefasına katlanırım. Sonuçta birilerinin forum adına bunu yapması gerek.

Bu arada A180 almayı düşünüp zengin olduğumda 2 araba aldigımda ne demek? A180 yerine 2 adet Mazda 3 alındıgina göre, zenginsin demektir... Mazda 3 ve A180? Yani Renault motoru mu? Peugeot motoru mu?

Honda Civic HB 1.6 dizel 120 bg Nisan'da geliyor... Honda motoruyla...

Bu arada sen engelli değilsin, mesajlara forum ortamında cevap vermek ve sınırlı sürede bulunabildiğim forumda yazı ve konulara herkesi dahil etmek için, kişisel mesajı tamamen engellemiştim. Ayarları değiştirip, tekrar serbest bıraktım.

Mustafa Abi , Ilhan :)

Kangoo'm vardi. 1 sene kullandim canavar gibiydi :) ama simdi bir kangoo dusunuyorum bir de mercedes a180 :) konduramiyorum.

Mustafa abi, dedigin alet bekar olsam tamam da ben aile adamiyim :) ha cok zengin olur hanima 1 araba kendime 1 araba alirim olursa tamam ama su anda oyle bu lux yok...

:) sen soruma cevap ver neden engelledin beni

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili dostum,

RX8 zaten bir aile spor otomobili. O yüzden 4 kapı, 4 koltuk ve yeterince bagaj var. Ama tüketim ve bakım konularında haklısın. Merak etme, ben senin yerine RX sürme cefasına katlanırım. Sonuçta birilerinin forum adına bunu yapması gerek.

Bu arada A180 almayı düşünüp zengin olduğumda 2 araba aldigımda ne demek? A180 yerine 2 adet Mazda 3 alındıgina göre, zenginsin demektir... Mazda 3 ve A180? Yani Renault motoru mu? Peugeot motoru mu?

Honda Civic HB 1.6 dizel 120 bg Nisan'da geliyor... Honda motoruyla...

Bu arada sen engelli değilsin, mesajlara forum ortamında cevap vermek ve sınırlı sürede bulunabildiğim forumda yazı ve konulara herkesi dahil etmek için, kişisel mesajı tamamen engellemiştim. Ayarları değiştirip, tekrar serbest bıraktım.

seviyoruz seni abi :) seni sevmeyen olsun (o ve u noktali) :)

a180 75 milyar benim mazda 57 milyar :) 2 tane etmiyo :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alemsin Valla Mustafa abi :) bende hücuma katılayım :D

Onur, araç alma. Yeni kasa Mazda 3 bekle :P

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alemsin Valla Mustafa abi :) bende hücuma katılayım :D

Onur, araç alma. Yeni kasa Mazda 3 bekle :P

2013 icinde 1.6 veya 1.5 dizel otomatik gelecek %100 bilsem beklerim ama yok... daha alet yok. cikacak da gelecek de 2014 sonu ancak. o zamana kadar ocagimda incir tarlasi cikacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zor iş zor :D subaru xv mı ne çıkmış . O nasıl? Baktın mı ?

baktim :) ayni terane

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aklından bir sayı tut adındaki roman aklıma geldi... Sen herkesi engellemişsin, onur sadece kendisi zannederek üzerine alınmış...

Bir daha güldüm.

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aklından bir sayı tut adındaki roman aklıma geldi... Sen herkesi engellemişsin, onur sadece kendisi zannederek üzerine alınmış...

Bir daha güldüm.

:tey:

kalbimi kiriyosun amirim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yabancıların en sevdiğim huylarından biri, otomobil maliyetlerini sadece satın alma fiyatına göre değil, sahip olmayı düşündükleri süre içerisindeki tüm maliyetleri ile hesaplamalarıdır. Mercedes için ödeyeceğin bakım maliyetleri, sigorta maliyetlerini de hesapladığında göreceksin kaç Mazda 3 ettiğini. Örneğin Mazda'da 300-400 TL olan periyodik bakıma 2-3 katı ödediğinde göreceğim ben seni.

Beni sevmeyenler yaşasın! Hatta yaşasın beni sevmeyenler... Sevenlerden de Allah razı olsun, bu uzun yaşamaktan daha önemli!

seviyoruz seni abi :) seni sevmeyen olsun (o ve u noktali) :)

a180 75 milyar benim mazda 57 milyar :) 2 tane etmiyo :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yabancıların en sevdiğim huylarından biri, otomobil maliyetlerini sadece satın alma fiyatına göre değil, sahip olmayı düşündükleri süre içerisindeki tüm maliyetleri ile hesaplamalarıdır. Mercedes için ödeyeceğin bakım maliyetleri, sigorta maliyetlerini de hesapladığında göreceksin kaç Mazda 3 ettiğini. Örneğin Mazda'da 300-400 TL olan periyodik bakıma 2-3 katı ödediğinde göreceğim ben seni.

Beni sevmeyenler yaşasın! Hatta yaşasın beni sevmeyenler... Sevenlerden de Allah razı olsun, bu uzun yaşamaktan daha önemli!

o acidan bakarsan %100 haklisin. bakim, (bir kere dizel) peridyodik yukselecek, sigorta, kasko etc etc etc... overall baktigin zaman 2 ye katlayacak.. murat 124 alam ben tup taktirip :_

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni Mazda 3 harika bir otomobil olacak,

Forumdaki tüm Mazda 3 sahipleri otomobillerini yenisiyle değiştirmek isteyecek,

Bir anda piyasaya çok sayıda Mazda 3  2.el olarak verilince, fiyatlar dibe vuracak,

Bugünkü Mazda 3 sahipleri bu durumdan çok rahatsız olarak başka markalara yönlenecekler,

Kendilerinden dip fiyatlarla Mazda 3'leri yepyeni ve Mazda'yı tanımayan bir kitle alacak,

Mazda 3'leri yeni alanlar, bu kadar ucuza aldıkları kaliteye inanamayıp, Mazda hayranı olacaklar,

Mazda'nın imajı ucuza yüksek kaliteli otomobiller satan bir marka olarak yer edecek,

Eskilerin çoğu küsüp, forumu da terk edecek,

Yeniler foruma üye olacaklar,

Eskilerin yaşadığı geçmiş problemleri bilinmediği için daha az şikayet olacak,

Mazda 3'lerle mutlu mesut yaşayan yeniler 2018'de piyasaya çıkan yeni Mazda 3 ile araçlarını değişmek isteyecek,

O zaman yeniler anlayacak ki, Mazda ucuza kaliteli otomobiller satan bir marka değil, kaliteli otomobiller satan bir marka,

Moralleri bozulacak ve araçlarını yok pahasına satıp, başka markalara geçecekler,

Onlardan artık 10 yaş civarına gelmiş Mazda 3'leri alan genç ve belkide ilk defa otomobille tanışan kitle, ödedikleri fiyata aldıkları kaliteye ve sorunsuzluğa şaşıracak,

VW'nin 2019 Jetta'da ilk defa bizde sloganıyla tanıttığı EBMA sisteminin, 10 yaşındaki Mazda 3'lerinde olduğunu şaşkınlıkla izleyecekler,

Bu sırada Mazda'dan firar eden ilk nesil, geçtikleri diğer markalarda mutluluktan inim inim inleyecekler!

2023'de piyasaya çıkan Cumhuriyetin 100.yılına özel yeni Mazda 33 akıllarını iyice çelecek ve Mazda özlemine daha fazla dayanamayıp, geri gelecekler,

Geldiklerinde forumun halen elinde baston bilgisayarcı Burak tarafından yönetilmekte olduğunu hayretle görecekler,

Ben ise mtutun rumuzuyla Rotary renesis motor hakkında teknik makaleler yazmaya devam ediyor olacağım, tek farkla, artık Abi yerine Amca olarak hitap ediliyor olacak bana,

Veli emekli olacak, Sapanca'da aldığı toprak üzerinde organik biber işi yapacak ve 2012 skyactiv Mazda CX5 kullanacak,

Onur 2012 Mazda 3 sürüyor olmaya ve forumda 'alacak araç bulamıyorum, delireceğim abi, 2023 Mercedes Z serisinde de mi Röno motoru var yahu?' diye yazmaya devam ediyor olacak,

Ben kendisine 'tamam Onur cezan bitti artık, sana yeni çıkan 2013 model Mazda 69'u tavsiye ediyorum' diyeceğim, (hayır Veli, o düşündüğün şey değil, modelin adı bu. ben ne yapayım, ben mi isim veriyorum Mazda modellerine...)

İlhan, Hollanda'ya göçmüş 2 Türk'ün kurduğu ve kendilerine sürekli söylenen 'şansınız yok' cümlesinden esinlenerek, sansyong ismini verdikleri, daha sonra da başarılı olunca Korelilere sattıkları markanın Koramasondakorsango isimli SUV aracını kullanıyor olacak,

Ama arada sırada biz eski forum üyelerini ziyarete gelecek ve Crispy Krem'den karamelli donut getirecek,

Nihayet ilk nesil 2023 model Mazda 33'lerini alacak ve tekrar foruma dönecek,

Eskiden kalma alışkanlıkla, hidrojen yakıtlı Mazda 33'e LPG olur mu? tartışması açılacak,

Forumdaki gençler 'dinazorlar dışarı' tepkisinde bulunacak, çünkü LPG artık çevre düşmanı bir yakıt konumuna düşmüş olacak,

Eskiler ve yeniler diye forum ikiye bölünecek ve çok ciddi tartışmalar çıkacak,

Burak, Mazda Türkiye'nin 2023 kış servis kampanyasını forumda yayınlayarak tansiyonu düşürmeye çalışacak,

Yeniler söylenen hiçbir şeyi kabul etmeyince eskilerden yana tavır alacak ve şimdi özgürüm, rahatça konuşabilirim diyecek,

Tartışmaları çatışmalar izleyecek,

2023 yılında %50 oyla seçilmiş çiçeği burnunda Başbakanımız Sn. Erdoğan 'Bütün bu çatışmalar 1940'larda uygulanan hatalı CHP politikaları sebeplidir' diyecek,

Bu arada yeni Maya takviminin 21 Aralık 2023'de sona erdiğini öğrenen ve 2024 Mazda 66 için kapora veren müşteriler de isyan edecek,

Bütün bu karışıklıklar organik biber gazı ihtiyacını patlatınca, Veli 88 köşe olacak. Ve Türkiye'deki ilk 16 rotorlu hidrojen yakıtlı Genesiz motorlu Mazda RX88'i alacak,

Neyse uzatmayayım, 2022 ve sonrası Mazda için çok hareketli ve eğlenceli olacak arkadaşlar sıkın dişinizi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

....

Onur 2012 Mazda 3 sürüyor olmaya ve forumda 'alacak araç bulamıyorum, delireceğim abi, 2023 Mercedes Z serisinde de mi Röno motoru var yahu?' diye yazmaya devam ediyor olacak,

....

süper olmuş :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabi, sen şimdi bunların olmayacağını düşünüyorsun, Veli. Eh! 2023'teki toplantımızda Allah ömür verirse konuşuruz. Eğer yukarıdakilerden biri bile olmasın, söz tantuni ısmarlayacağım. Üstelik ben öyle yedik de geldik, ya da ya gidecektik te, yol üstü değildi falan demem. Söz verdim mi yaparım...

Abi harikasın, Allah huzurunu ve neşeni daim eylesin...

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında onur 2023'ü beklemeden bizim gibi Lpg taksa sorunu kalmaz ama o zaman da böyle muhabbet çıkmaz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabi, sen şimdi bunların olmayacağını düşünüyorsun, Veli. Eh! 2023'teki toplantımızda Allah ömür verirse konuşuruz. Eğer yukarıdakilerden biri bile olmasın, söz tantuni ısmarlayacağım. Üstelik ben öyle yedik de geldik, ya da ya gidecektik te, yol üstü değildi falan demem. Söz verdim mi yaparım...

Abi senin muhabbetinin içeriğinden ziyade muhabbeti edenin SEN olduğunu bilmek beni keyiflendiriyor, bilgilendiriyor... Sonsuz teşekkürler.

:hi:

İnşallah bir yerlerde nasip olur da; tekrar yüz yüze muhabbet eder, engin tecrübe ve fikirlerinden keyif alırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında onur 2023'ü beklemeden bizim gibi Lpg taksa sorunu kalmaz ama o zaman da böyle muhabbet çıkmaz :D

2023e kadar Türkiye sağlam kalsında....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...