Jump to content

LPG Yenileme

miskinn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sıkıntılarınızın sebebi Atiker değil tamamen ustalardır. Ayar yapamadıklarından hava girişine bant takarlar zaten. O taraflarda da iyi bir usta nasıl nerede bulursunuz hiç bilmiyorum. Ankaraya yolunuz düşse belki kiti değiştirmek zorunda bile kalmazsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mutlu bey. Yanitiniz için çok teşekkürler. Ankara da dediğimiz ayarı kim yapar. Bana adres ve telefonunu verirseniz sevinirim. Malum yaz tatilinde de oralara yolumuz düşebilir. Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

44 dakika önce, armagedon1976 :

Mutlu bey. Yanitiniz için çok teşekkürler. Ankara da dediğimiz ayarı kim yapar. Bana adres ve telefonunu verirseniz sevinirim. Malum yaz tatilinde de oralara yolumuz düşebilir. Saygılar.

Ankara'da Atiker için ben Quattro Garage Bekir beye gitmiştim. Şaşmazlar Sanayi Sitesinde. Yol ayarı konusunda çok iyi. Atiker yanında Prins de takmakta. Her montaj sonrası söylemeden yol ayarına çıkıyorlar. Ama sizin araç karbüratörlü olduğu için nasıl yapılır hiç fikrim yok. Yine yönlendirdiğim karbüratörlü aracıyla gidip memnun ayrılan birini de gördüm forumlarda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Otogarın çapraz köşesinde (adliyeye doğru olan) cengiz&cesur usta var uygun bir zamanınızda gidip bizzat fikir almanızı öneririm. 

Bu ayar tutmama nasıl oluyor araç nasıl tepki veriyor ayrıntılı anlatırsanız burada yorumlayabiliriz. 

Tekrar geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

karbürotörlu araçlarda LPG başlı başına sıkıntı, en önemli sorun hava-yakıt dengesini yakalamak, Reno flaş aracımda taktırmıştım, iki yıl zor sabrettim söktüm attım, yokuş yukarı çıkarken sürekli benzine alıyordum, yoksa eski BMC yüklü kamyon gidişi oluyordu. Çok iyi bir usta bulmanız gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zoptrik kardeşim cevabın için teşekkürler. Bu Cengiz- cesur usta hangi şehirdedir. Ayrıca hepinize teşekkürler cevabınız için. Zoptrik kardeş rölanti problemini çözdük. mesele benzin kesicideymiş. kirli benzinden kaynaklı olarak gaza hafif benzin karışıyormuş. ustamiz 2000 devirde gazı sabitleyip benzin kesicinin bir hortumunu söktü kontrol etti sorun ortaya çıktı. Şimdiki problemimiz sabahları neredeyse çalışmıyor. Benzinle çalıştırıp öyle gaza geçiyorum. Al başına bir bela daha off offf. Yahu dostlar galiba bu bantlı gaz ayarı benim de ayarımı bozdu. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cengiz Cesur usta Gaziantep te. Sabahları çalışmama olayı LPG regülatöründen kaynaklı. Sebebi bantla ayar değil ayarın kendisi sanırım. Görmeden bir şey demek zor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bu arada sevgili arkadaşlar izninizle bir konu da daha bilginize başvurmak istiyorum. Benim araç 1990 model Mazda 626 1.6 CC aracta  ATİKER karbüratörlü regülatör var. Sorum şu: bizim araca en uyumlu regülatör markası hangisidir? Saygılar... Lütfen cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar sizden bir ricam olacak. Ne olur şu benim karbüratörlü Mazda 626 'ıma  uygun LPG beyni hangisidir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Daha doğrusu en uyumlu olan LPG beyinleri hangileridir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, armagedon1976 :

Arkadaşlar sizden bir ricam olacak. Ne olur şu benim karbüratörlü Mazda 626 'ıma  uygun LPG beyni hangisidir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Daha doğrusu en uyumlu olan LPG beyinleri hangileridir.

Karbüratörlü araç deneyimim yok, ama aracın üstünde hangi kit varsa onun regülatörünü kullanınız. Oluşan sorunlar da regülatörden çok usta kaynaklı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...