Jump to content

Yakıt Sorunu (93) 323 Sedan

mirac
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, 93 model sedan 323'üm var.

Fakat yakıt konusunda çok dertliyim..

Aracım benzinli, ortalama kilometrede 45 kuruş falan yakıyor. 1 sene içerisinde arabamı değiştirmeyi düşündüğüm için de Lpg taktırmak istemiyorum..

Aynı araca sahip arkadaşlar ne kadar yaktığı konusunda bilgi verirse çok sevinirim..

Bir de yakıtı düşürmek için tavsiyeleriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bak kardeş benim arabam otovites 3 ileri  vede şehirler arası yolda 100 mk de 9-10 ltr lpg tüketiyor şehir içi bu tüketim 15ltr lpg 'ye kadar çıkıyor bazen ,sizin aracınız galiba manuel şehir içi vede şehir dışı karışık olarak düşünsek tüketiminiz benzin olarak normal, sıfır arabalar bile bu standartta 8-9 ltr tüketiyorlar maliyet olarak fazla gelebilir çünkü benzin pahalı bir yakıt türü. siz aracınız tüm bilgilerini bir yazın önce km kaçta, bakımları tamammı, motor tamir görmüşmü, parça değişimi olmuşmu bunları bilmek gerek yani araç hakkında ayrıntılı bir açıklama yapman gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracım 138000 km'de, 135000 km'de  iken ben aldım.

Araçta tamir değişen vs. bir parça yok. Aldığımda yağı yeni değişmişti, eski sahibi arabaya gerçekten iyi bakan güvendiğim birisiydi. Ben sadece bujileri yeniledim. Lastikler de iyi durumda.

Aracım manuel vites ve söylediğim yakıt şehir içindeki yakıttır. Bana çok aşırı yakıyor gibi geldi, ford transit kamyonetim var onunla aynı yakıt parasını veriyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yakıt değerin şehir içi tüketimse bence az bile yakıyor, hemen hemen 100 km de 10 ltr bence çok ideal benzin kullanan bir araç için .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben yakıt durumunun iyi olduğunu düşünsem de birkaç öneride bulunmak isterim, yakıtı en fazla ateşleme sistemi problemleri artırır, öncelikle buji ve buji kablolarınden emin olmalısın bende 323 kitapçığı var buji NGK olmalı buji kablolaları orjinal olmalı  , 323 lerin distiribütör tırnakları vede tevzi makarasının kesinlikle oksitlemiş vede çapak tutmuş olmaması gerek ,temizlenip kontak spreyli sıkılabilir, hava filtren orjinal olmalı serviste 20 tl dir fiyatı, benzin filtren gene orjinal olmalı ,yani hem ateşleme hemde yakıt- hava elemanları orjinal olmalı , sübap ayarların iyi olmalı. zaten bujilerden başka değişen yoksa sorun yok zaten yakıtında iyi dediğim gibi. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

1992 323 hb glx 2. sahibiyim 9aydır kullanıyorum aracı benzinli 18,08,2012 tarihinde kastamonuya gittim ortalama hız 90-110 benzin fiyatı 4,57tl 600km yol yaptığımda çeyrek depo benzin vardı araçta hiç 2ci 3cü vites istemedi araç normal değerler nedir bu araçta paspasına kadar orjinal bir araç seviyorum mazdayı :egy: lpg düşünmüyorum artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

arkadaşlar merhaba 1993 model 323 hb otomatik şanzıman aracım var.

Çok fazla yakıyor gibi geliyor.

Aracım lpg'li şehir içinde km'de 40-45 krş arası lgp yakıyor biraz fazla geldi bana yoksa normalmidir (lpg lt fiyatı 2,60 krş).  60 TL'Lik gazla 150 km yol anca yapıyorum. halbuki bakımlarını yeni yaptırdım buji kablalarına kadar değiştirip hepsini orjinal kullanmaya dikkat ettim.

Otomatik şanzıman 323 kuullananların görüşlerini merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şehir içi kriterleri değişkenlik gösterdiği için bişey diyemem ama aracın yakıtını deneyecekseniz boş depoya 10 tl gaz bırakın km yi sıfırlayın hiç gaz kesmeden vede 3000 deviri geçmeden ne kadar km yaptıysa sizin gerçek keriteriniz budur onun dışında yorum yapmak mümkün değil. otomatik olması şehir içi belki fazla yaktırabilir ama önemli olan standart şehir dışı tüketimdir. ben lpg nin ltresi 2.43 iken 10 tl ile bitlise gidip geldim iki kez stop edip çalıştırdım bitlis şehir içinde bir tur attım sonra tatvana döndüm 50 km yol yapmıştım. yani 20 krş yaktı ama şu an lpg 2.96 bu fiyattan sadece 35 km falan yapabilirim yani bizim araçalarımız 1 ltr lpg ile şehir dışı 11,12 km yapabiliyosa bu çok iyi bir değerdir. şehir içide duruma bağlı 100 kmde 15 ltr yi geçebilir. ve bu lpg fiyatlarında bu çok normal. inan bu tüketimi çoğu aracın manueli tüketiyor.

bakımlarla alakalı bilgiler vede yakıt tasarrufu için önerilenler 323 bölümünde mevcut konulara bakarsanız sorularınızın cevabını bulacağınıza eminim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

arkadaşlar merhaba 1993 model 323 hb otomatik şanzıman aracım var.

Çok fazla yakıyor gibi geliyor.

Aracım lpg'li şehir içinde km'de 40-45 krş arası lgp yakıyor biraz fazla geldi bana yoksa normalmidir (lpg lt fiyatı 2,60 krş).  60 TL'Lik gazla 150 km yol anca yapıyorum. halbuki bakımlarını yeni yaptırdım buji kablalarına kadar değiştirip hepsini orjinal kullanmaya dikkat ettim.

Otomatik şanzıman 323 kuullananların görüşlerini merak ediyorum.

Aynı sorunu yaşıyorum. 1992 Sedan 323 kullanıyorum. Yakıt değerlerimiz birebir aynı. Hava filtresi yeniydi ama yine de temizleyip tekrar taktım lpg ayarı yaptırdım sonuç değişmedi. Bujileri de iki ay önce değiştirmiştim NGK idi. Çözüm bulan paylaşsın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

seferihisarlı mazdacı

Km de litre fiyatı 2.70 şu an 0.225 yakıyor ama aracım manuel

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...