Jump to content

Yağ Müşürü Nerede? (89-94)


Tavsiye Edilen Mesajlar

  • 4 ay sonra ...

arkadaşlar benim aracımın ilk çalıştırmadan önce kontağı açtığımda yağ lambası yanmıyor arada bir yanıp bazen yanmıyor, yağ müşürünün oksitlendiği kanaatindeyim ama müşürün yerini bulamıyorum bilen arkadaşımız varsa yerini tarif etmesini istiyorum.

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş
  • 4 hafta sonra ...
  • 7 yıl sonra ...

Peki yağ müşürünün sağlam olduğu yani sağlıklı çalıştığı nasıl anlaşılır ?

Normalde yağ lambam kontağı açtığımda yanıyor fakat yağı kontrol ettim.L ye kadar gelmiş.L nin dahada altındamı yanıyor lamba ?

Belkide müşür sağlıklı değildir.bunu nasıl anlarız ?

İyi Çalışmalar.

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ müşürü yagın seviyesine göre degil yağ basıncına göre yanar yani yağın öyle eksilecekki arada bir sistemde boşluk olacak , yağ müşürü bu durumda işlevseldir yani ufak tefek yağ eksilmelerinde yanmayabilir. Yağ müşürü motorun altındadır ya kanaldan yada aracı lifte kaldırıp bakmalısnız lakin ben sorunlu olduğunu düşünmüyorum çünkü arabanın ömrü kadar ömrü vardır o müşürlerin.

  • Teşekkürler 1
Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün Kablosunu Çektim Çalıştırdım Aracı Lamba Yanmadı.Fakat Kablo Takılı İken Kontak Açıkken Yanıyor.Normalde Kablo Çıkıkkende Yanmıyor Sanırım Lamba.

Peki Birde Şöyle Denesem Kablo Takıkken Yağ Müşürünü Söksem.O Zaman Lamba Yanması Lazım Diye Düşünüyorum Böylece Müşür Sağlam Olduğu Anlaşılır.Bilmiyorum Yanlışmı Düşünüyorum.

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş
  • 1 ay sonra ...
×
×
  • Yeni Oluştur...