Jump to content
Abdullah GÜNDÜZ

Performans Düşüklüğü- Yüksek Yakıt Tüketimi ve Tekleme

Tavsiye Edilen Mesajlar

SalihÇakmakçı

Şimdi V kayışı=Volant kayışı değil mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhun29

arkadaşlarım çok sağolun ayınlatıcı bilgiler için. v kayışı nasıl bi ses yapar acaba? önemli olan bu..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G

Şimdi V kayışı=Volant kayışı değil mi?

Serviste V kayışı dediler, yani açıklamasını sormadım :) Bu konuya okko ( Okan Bey) en iyi cevabı verecek sanırım.

Bir ara (2-3 yıl oluyor ) sitede onun tartışmasını yapmıştık sanırım. 90 binde değişen kayış hangisi diye fakat konuyu bulamadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

V kayışı ile ilgili benim de bir konum vardı ( 2004 Mazda6 ) . Orada söylemiş olmam lazım, kayış degil bağlı olduğu kasnaklardan biri ses yapıyordu değiştirmiştim .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
domestos

Eski sistemlerden kalma bir deyimdir V kayışı, yoksa şimdiki kayışlar V şeklinde değil... Olmasına da imkan yok kasnaklar o şekilde değil... Kuş serilerinde hala var isteyen bakabilir kayışın şekline...

Motorda bulunan devirdaim, klima, şarj vb. donanımların çalışmasını sağlayan kayışlara V kayışı deniliyor bildiğim kadarıyla...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Volant kayışı diye bir şey yok mu? Benim bildiğim trigierden ayrı ( Bizde trigier zaten zincirli) bir de volant kayışı var ve yukarıda da yazdığım gibi 100 binde değişir. Gürkan kardeş bak daha önce bir arkadaş 100 binde yaptırdıklarını yazmış da altına yorum yapmışsın. Orada V kayışı değişimi yaptığını yazıyor.

http://www.mazdaclubtr.com/23142/100-000-km-de-yaptiklarim/

Volant kayışını değiştirdim ben geçen yıl mazda yetkili serviste, Trigieri değil. V kayışı da deniyor bildiğim kadarıyla. Yanlışım varsa düzeltsin bilen arakadaşlar.

o bahsedilen kayış V kayışı deniyosa mevcut motora bağlı diğer ekpmanları öndüren kayıştır, trigerle alakası yoktur eğer teriger zincir ise zaten kolay kolay değişemz arabanın ömrüne denktir o zincirlerin ömrü tabii arıza hariç.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Serviste V kayışı dediler, yani açıklamasını sormadım :) Bu konuya okko ( Okan Bey) en iyi cevabı verecek sanırım.

Bir ara (2-3 yıl oluyor ) sitede onun tartışmasını yapmıştık sanırım. 90 binde değişen kayış hangisi diye fakat konuyu bulamadım.

bak kardeş sana şöle ifade edeyim o tip kayışların vede trigeri kayış olan araçların değişim zamanları eğer orjinal mazda parçası kullanılmış ise 100.000 dir yok yan sanayi kullanılmış ise 50.000 dir. zaman olarakta gene 4 yıldır yani 4 yılı devirmiş bir araç km si ne olursa olsun bu kayışları yenilemelidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhun29

arkadaşlar subap bakımı ile ilgili bilgileri paylaşacağımı söylemiştim. ustamdan aldığım bilgileri siz değerli mazdacı kardeşlerime ve abilerime sunuyorum. değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Zincir Tk.(Gergi, 2 tane palet)

Motor conta tk

Emme Subap tk

Egzos subap tk

Subap Kaydı

bu parçaların tamamı 1250 lira

100 lira işçilik

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
atsızbey

bu parçaları nereden temin ettiniz işçilik çok uygunmuş usta akrabanız falan mı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhun29

bu parçaları nereden temin ettiniz işçilik çok uygunmuş usta akrabanız falan mı

usta benim 5 yıldır tanıdığım bi arkadaşım. işçilik nispeten uygun sayılabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...