Jump to content

Mazda Yaz Bakım Kampanyası 25 Mayıs - 25 Haziran

MazdaClubTR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dün bakıma gittim.

Yağ(Mobil)

Bir conta adını hatırlamıyorum.

Yağ filtresi

Hava filtresi

200 TL tuttu.İlk defa bakıma gidiyorum nasıl,neden yapılanlar listesi sizdekiler gibi kabarık değil.

Ayrıca dört balatanın da 3-5 bin gidebileceğini söylediler.Acaba indirimden alıp bitince değiştirsem mi?(300 TL)

Mazda yetkili servislerinde  Mobil yağ kullanılabiliyormu ? Bunu bilmiyordum sadece Dexelia kullanılıyor diye biliyordum. Bu müşterinin isteğine göre değişken bir hizmetmi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 123
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

22

• İlhan

26

• domestos

10

• alpergazel

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

valla ben elazığda gittiğim serviste dexelia yağ adına hiç birşey görmedim, hondanın kendi yağlarını gördüm tabii .  hava filtresi de ford a ait bir kutudan çıkmıştı  :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda yetkili servislerinde  Mobil yağ kullanılabiliyormu ? Bunu bilmiyordum sadece Dexelia kullanılıyor diye biliyordum. Bu müşterinin isteğine göre değişken bir hizmetmi ?

Yağ tercihimi sormadılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dexelia yağı Total üretiyor sanırım. Forumda bir sayfada o şekilde bilgiye ulaşmıştım. İkinci seçenek olarakta Mobil. Bu güne kadarki kullandığım otomobillerde hep Castrol yağı tercih etmiştim.

Peki şimdi sizce Dexelia'mı, Mobil yağmı ? Haziran ortası bende servise gideceğim 6 aylık bakım için.

Tecrübe ve bilgi sahibi arkadaşların tavsiyelerini paylaşmasını rica ederim. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İndirimi sadece Dexelia da yapıyorlar diye biliyorum. Ben Dexelia çıktığından beri onu kullanıyorum , onaylı yağ ya ondan :)

Daha önce Castrol kullanırdı servis ben ciddi bir fark olduğunu çok düşünmüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak Bey,yazdıklarım konusunda yardımcı olur musunuz,bakım yaptıran arkaaşların listesi genelde kabarık oluyor ama benim bakım listem hiç de öyle değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

daha önceden hiç servise gitmediğim ve gerçekten bilmediğim için soruyorum;bu kampanya garantisi dolmamış veya yüksel model diyebileceğimiz araçlar için mi yoksa benıim 94 model emektara da varmı?? ???

muayenesi geldi ve ufak tefek problemleri var,iyi bir fırsat olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İndirimi sadece Dexelia da yapıyorlar diye biliyorum. Ben Dexelia çıktığından beri onu kullanıyorum , onaylı yağ ya ondan :)

Daha önce Castrol kullanırdı servis ben ciddi bir fark olduğunu çok düşünmüyorum

Mesaj alınmıştır teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

daha önceden hiç servise gitmediğim ve gerçekten bilmediğim için soruyorum;bu kampanya garantisi dolmamış veya yüksel model diyebileceğimiz araçlar için mi yoksa benıim 94 model emektara da varmı?? ???

muayenesi geldi ve ufak tefek problemleri var,iyi bir fırsat olabilir

Yaşına bakılmaksızın tüm araçlar için. Daha doğrusu yaş ile ilgili hiçbir vurgu yok broşürlerde ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mesaj alınmıştır teşekkürler :)

Benim araca daha dexellia yağ kullanmak nasipi olmadı.3 kez serviste bakıma girdi aracım hep shell in yağını kullandılar.Genel anlamda bir fark olmadığı söylendi hep.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi'de Shell'mi eklendi yağ çeşidine. Mobil, Dexelia (Total) şimdide Shell çıktı. Ben bu konuda, bu güne kadar yanlış bilgi sahibiymişim diye kendimi sorgular oldum.

Renault kullanıyordum yetkili servislerde sadece Elf Kullanılıyordu.

Honda kullanırken yetkili servislerde sadece Castrol kullanılıyordu.

Şimdi söz konusu Mazda yetkili servisleri, ama 3 değişik marka adı bahsediliyor. Bana biraz garip geldi. Genelde hep otomobil firmalarının önerdiği ve kullandığı tek marka yağ oluyor diye biliyordum.

Ben servise gidecek olursam, hem forumdaki önerilere istinaden, hemde Mazda'nın kendi sitesinde Dexelia yağı önermesinden dolayı, tercihim bu markadan yana olacaktır.

Konu Mazda yaz kampanyasından çıkıp Mazda yağ çeşitlerine doğru saptı biraz ama kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan bu çok garip bir durum değil. Eğer merkez özellikle bir şart getirmez ise servisler kendi antlaşmalı oldukları şirketlerin yağlarını kullanır.

Renault - Elf çok normal zira ikisi de Fransız firması. İllaki vardır bir ortaklıkları. ( Ferrari - Shell örneğinde olduğu gibi )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaşına bakılmaksızın tüm araçlar için. Daha doğrusu yaş ile ilgili hiçbir vurgu yok broşürlerde ;)

@Burak,teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...