Jump to content

S40 Focus Jetta Mazda 3 ?

caylak05

Tavsiye Edilen Mesajlar

orta yaş değil.... emekliliğine kadar tofaş ve türevleri ile gezip, çoluk çoçuğunu iş güç sahibi yapıp emeklilik ikramiyesi ile şu ahir ömründe iyi bir arabaya bindiğini zanneden ileri yaşlı emekli arabası

Doğru bir tespit olabilir ama bana göre acımasız bir tespit... Jetta bu gibi değerlendirmeleri hak edecek hiç bir özelliğe veya kariyere sahip değil.

Beğenilmeyebilir, sebepleri mutlaka vardır ama bu nitelemeyi hak edecek bir araç ve marka değil bence...

Konuya dönecek olursak;

Bir kaç detay için 25-30 bin lira fazla vermek bana hiç mantıklı gelmiyor... Tabi bu paralar çuvalla kazanılıyorsa iş değişir...

:geyik:

Sana ne kardeşim de denilebilir bu noktada, saygı duyarım...

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 42
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Ne Focus, ne Jetta, nede Mazda 3. Saydıklarımdan hiç birisini almayacaksınız. Aradan bir kaç yıl geçtikten sonra, açmış olduğunuz konuya baktıkça nostalji yaşayacaksınız.

Sizin otomobiliniz Opel Astra, başka bir arayışa girmenize bence lüzumda yok. Çünkü aracınız 2011 model 1,3 dizel. Hem yakıt hem vergi avantajı var.

Aracınızın Km'si çoktur, yada çok sorun problem çıkarıyordur. Yada benim için son ihtimal, otomobil zevki uğruna, harcayacak kadar paranız vardır. O zaman sizi anlarım. 180-200 Km hızlardan bahsetmişsiniz, sırf bu hıza ulaşmak için otomobil değiştirilirmi ? bence değiştirilmez. Nerdeki hangi yolda bu hıza ulaşacaksınız, hadi ulaştınız kaç dakika o hızda gidebileceksiniz. Bence gül gibi otomobiliniz var, şu anki arayışınızda bence lüks kalıyor. Tabiki zevk sizin, para sizin, kararı verecek olan sizsiniz. Ne diyeyim Allah gönlünüze göre versin. Ama bence otomobilnize kıyamayacaksınız :) Otomobili değiştirme mevzusu burada yazıldığı, çizildiği ile kalacak. Kalın sağlıcakla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne Focus, ne Jetta, nede Mazda 3. Saydıklarımdan hiç birisini almayacaksınız. Aradan bir kaç yıl geçtikten sonra, açmış olduğunuz konuya baktıkça nostalji yaşayacaksınız.

Sizin otomobiliniz Opel Astra, başka bir arayışa girmenize bence lüzumda yok. Çünkü aracınız 2011 model 1,3 dizel. Hem yakıt hem vergi avantajı var.

Aracınızın Km'si çoktur, yada çok sorun problem çıkarıyordur. Yada benim için son ihtimal, otomobil zevki uğruna, harcayacak kadar paranız vardır. O zaman sizi anlarım. 180-200 Km hızlardan bahsetmişsiniz, sırf bu hıza ulaşmak için otomobil değiştirilirmi ? bence değiştirilmez. Nerdeki hangi yolda bu hıza ulaşacaksınız, hadi ulaştınız kaç dakika o hızda gidebileceksiniz. Bence gül gibi otomobiliniz var, şu anki arayışınızda bence lüks kalıyor. Tabiki zevk sizin, para sizin, kararı verecek olan sizsiniz. Ne diyeyim Allah gönlünüze göre versin. Ama bence otomobilnize kıyamayacaksınız :) Otomobili değiştirme mevzusu burada yazıldığı, çizildiği ile kalacak. Kalın sağlıcakla.

yok zaten 180-200 her zaman sürecek değilim ben sadece arabam ağır kalıyor yokuşta da çekmiyor ondan şikayetçiyim yoksa herhangi bir sorun yok.. beklentilerimi daha çok karşılayan hem daha estetik hem de biraz daha seri atik bi araba bakıyorum.. otomobile kıyma durumu da yok büyük ihtimalle mazdanın yeni skyactiv motoru bekleyip onu alırım.. bunu da abime vercem zaten satma veya kıymama gibi bi durum yok yani.. tabiki illaki alacağım bi şi diye de yok hoşuma giden bi model olursa alırım ama..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu da bi fikir... Mazda sahibi olmadan opel kullanmış olsaydım ben de bu fikir üzerinde ısrar edebilirdim belki...

8:)

Mazda kullanmadığım fikrine nereden kapıldınız onu anlayamadım,2,5 sene Mazda 3 kullandım,forumu biraz inceleseydiniz keşke.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Profilinizdeki imzanızda "2012 Opel Astra Classic lll Hb 1.6 16 V Essentia+Konfor Paket Easytronic" yazıyor. Haliylede forumda böyle his oluşturmanız, çok normal diye düşünüyorum. Forumda Mazda harici, başka marka araç sahibi üyede oldukça çok. Birde konulara mesaj yazmadan evvel. Daha önce yazılan mesajların, sahibinin profilini incelemeye kalkarsa üyeler, iş uzarda uzar. İmzanız sadece önyargı oluşturmuş durumda.

Bence asıl garip durum sizin Mazda 3'den sonra Opel Astra Classic'e geçmeniz. :) Genelde Mazda kullanıcıları, markanın tutkunu olurlar. Kısa sürede sizide inşallah bir Mazda sahibi olarak tekrar görmek isteriz. İki model aracı en iyi kıyaslama yapacak kişi sizsiniz. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhancım, insanlar herzaman her istediklerine sahip olamıyorlar. Bende 60 liralara çıkabilseydimde bir imp. dizel 3 alabilseydim. Ama dizel olarak şu anda pamıkla idare edeceğim.

Belkde mecbur değil de sadece opele de sahip olmak istemiştir arkadaş. Sonuçta görünüşte güzel duruyor Allah için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhancım, insanlar herzaman her istediklerine sahip olamıyorlar. Bende 60 liralara çıkabilseydimde bir imp. dizel 3 alabilseydim. Ama dizel olarak şu anda pamıkla idare edeceğim.

Belkde mecbur değil de sadece opele de sahip olmak istemiştir arkadaş. Sonuçta görünüşte güzel duruyor Allah için.

Bende aynı fikirdeyim Gökhan abicim, bir kaç mesaj yukarıda hatta yazdım konuyu açan arkadaşa, 2011 model 1,3 dizel gül gibi arabanız var, şu anda araba almanız bence lüks diye.

Benim bu son yazdığım mesaj "Murat Özkan" kullanıcı içindi. (Mazda kullanmadığım fikrine nereden kapıldınız onu anlayamadım,2,5 sene Mazda 3 kullandım,forumu biraz inceleseydiniz keşke.) diye yazmış. İmza profilinde 2012 Opel Astra Classic lll Hb 1.6 16 V Essentia+Konfor Paket Easytronic yazıncada kafalarda böyle bir önyargı oluşmuş diye yazdım.

Yoksa elbetteki hayat koşulları gereği, her zaman her istediğimizi yapamıyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaş donanımlı konforlu ve süratli bir araç bakıyor. anladığım kadarıyla parayla ilgili bir sıkıntısı da yok gibi, yerinde olsam c sınıfı araç yerine d sınıfı bir araç bakarım. aradığın her şey onlarda fazlasıyla var. durum müsait olsa ve sıfır araç alacak olsam tereddütsüz yine mazda 6 alırım  :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

"Bence asıl garip durum sizin Mazda 3'den sonra Opel Astra Classic'e geçmeniz." diye yazmamın sebebi işin esprisi sonrasında da Mazda 3 sahibi olmasını diledim. Yoksa herkes istediği ve dilediği araca biner elbet. Benimkisi iyi niyet dileğinden öte bişiy değildi yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda kullanmadığım fikrine nereden kapıldınız onu anlayamadım,2,5 sene Mazda 3 kullandım,forumu biraz inceleseydiniz keşke.

Özür dilerim...

Siz Mazda'yı kullandıktan sonra başka bir araca geçiş yapıyorsanız bu genelleme dışında kalır... Kalmış...

Daha fazla bir şey söyleyerek konuyu farklı yerlere taşımak istemem. Sizin tercihiniz saygı duyarım.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaş donanımlı konforlu ve süratli bir araç bakıyor. anladığım kadarıyla parayla ilgili bir sıkıntısı da yok gibi, yerinde olsam c sınıfı araç yerine d sınıfı bir araç bakarım. aradığın her şey onlarda fazlasıyla var. durum müsait olsa ve sıfır araç alacak olsam tereddütsüz yine mazda 6 alırım  :hi:

En baştan beri bu görüşü anlatmaya çalışmıştım... Üzerine kalan parayla konfor,kalite, güvenlik yaşanır,  ayrıca yakıt ve MTV ödenir...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Maalesefki maalesef, bu tip karşılaştırma soruları insanların arasının ısınmasına sebep olmuştur her zaman.

Çünkü ana temanın "Zevkler ve renkler tartışılmaz" olduğu göz ardı edilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Maalesefki maalesef, bu tip karşılaştırma soruları insanların arasının ısınmasına sebep olmuştur her zaman.

Çünkü ana temanın "Zevkler ve renkler tartışılmaz" olduğu göz ardı edilir.

Zevklerini ve renklerini insan tartışmaya açarsa, mutlaka birileri ortamını bulur tartışır... Böyle de göz ardı edilemeyecek bir gerçek var ama...

:P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Isınmaya ve ısıtmaya gerek yok arkadaşlar, zaten yeterince sıcak hava :) Bazen üsluptan dolayı, bazen yanlış anlaşılmaktan dolayı, yada kişi düşüncesini yanlış ifade ettiği için. Yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Herkes birşey söyler ve önerir, ama son sözü konunun sahibi söyler.

Bu konunun temel amacı zaten, yaşanan tecrübeleri ve tavsiyeleri almak. Isımmayada elektriklenmeyede lüzum yok :)

İyi forumlar herkese.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

Kısa vade kullanacaksan focus,orta vade jetta,uzun vade mazda tavsiye ederim..

Biraz fanatiklik olacak ama;

İnsan ömrünün kaç vakte kadar olduğu belli olmadığı için ben her daim Mazda diyorum...

8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım konun sahibi "caylak05" arkadaş aracını değiştirmekten vazgeçmiş olsa gerek. Çünkü 31 Temmuz 2012, 14:53:12'den bu yana kendisi foruma uğramamış.

Şu sıralarda da hep konuyla özdeşleşen birşeyler söylemek içimden geliyor.

"Zenginin parası züğürdün çenesini yorar" :)

Çok kasmaya gerek yok arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...