Jump to content
kumsaati14

Park Sensörü Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

07ds671

direksiyonun sol tarafındaki ön konsolda park sensörü düğmesi var. Muhtemelen kapalı konumdadır. Bende aracı yeni aldığımda, çalışmıyor diye paniklemiştim :)

sol tarafta 4 dugme yeri mevcut ama benimkinin 3 tanesi bosta bir tanesi dolu oda dsc dugmesi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kindness

sol tarafta 4 dugme yeri mevcut ama benimkinin 3 tanesi bosta bir tanesi dolu oda dsc dugmesi

Park sensörü düğmesi o 4 düğmenin hemen sağında, daha büyük şekilde üzerinde "P" harfi yazıyor. Ama Touring modelinde park sensörü bulunmaya bilir emin değilim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

Geri vites park sensörünün bipp öten cihaz aracın neresınde torpidonun arkasında mı dıkız aynasının arkasındakı kutuda mı acaba  Bazen normal ötüyor bazen kısık ötüyor kerata

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Sol dizin oralarda diye hatırlıyorum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide
59 dakika önce, ozgur35 :

Geri vites park sensörünün bipp öten cihaz aracın neresınde torpidonun arkasında mı dıkız aynasının arkasındakı kutuda mı acaba  Bazen normal ötüyor bazen kısık ötüyor kerata

Torpidonun arkasında sağ köşede ufak bir kutu.

Hvac actuatoru değiştirmek için onu da sökmek gerekmişti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35
Bir saat önce, quiteguide :

Torpidonun arkasında sağ köşede ufak bir kutu.

Hvac actuatoru değiştirmek için onu da sökmek gerekmişti.

Torpidoyu komple sökücem o zaman, hafta sonu bakıyım Bu kutu büyük mü nasıl bir şey hoparlöre mı benzıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide
4 dakika önce, ozgur35 :

Torpidoyu komple sökücem o zaman, hafta sonu bakıyım Bu kutu büyük mü nasıl bir şey hoparlöre mı benzıyor

Evet sökmeden ulaşamazsınız.

10x7x3 cm felan boyutunda.

Daire şeklinde delikler var üzerinde, hoparlör de içerisindedir. 

Soketine dikkat et, çıkartırken elinde kalmasın, tuhaf bir soketi var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35
Bir saat önce, quiteguide :

Evet sökmeden ulaşamazsınız.

10x7x3 cm felan boyutunda.

Daire şeklinde delikler var üzerinde, hoparlör de içerisindedir. 

Soketine dikkat et, çıkartırken elinde kalmasın, tuhaf bir soketi var.

Çok sağolun dikkat ederım sökerken. Kamerayla fotolayıp atarım buraya yarın öbür gün  ihtiyacı olan bakar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

Genellıkle müzık açmam araç içinde Ankara'ya İstanbul'a giderım radyo bıle açmam müziksiz kullanırım hep. Son zamanlarda müzık acıyorum galiba park sensöru müzık açınca kendını kısıyor. Bana öyle geldı yenı fark ettım. Komple söktüm üstü tozdu temızledım taktım yerıne cihaz çalışıyor sıkıntısı yok. Sesin bazen kısık bazen normal olması, galıba kısık oldugu zamanlar teybın açık olması olabılır. Yalnış bılgı de vermıyım belkı de hoparlör hep tozdu temızlenınce kendıne geldı

DSC05513.JPG

DSC05516.JPG

DSC05518.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

Sensor sesını az daha yükseltmek ıstedım kutunun tırnakları açınca orda beyaz bı vıda var. Vıda orta dereceydı onu max a aldom ses baya arttı minde de denedım baya kısılıyor. Max aldom kapadım cıhazı :D Beyaz vıda kutunun içinde 

15623475853472800293095116503550.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...