Jump to content

Lantis açık hava filitresi

lantisİO1416949288
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba. Arkadaşlar lantisimin hava filitre kazanı kırıldı. Yenisini bulamıyorum. Açık hava filitresi önerdiler. Bu konuda bilgisi olan avantajları ve sakıncaları hakkında malumat verebilirse memnun olurum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba. Arkadaşlar lantisimin hava filitre kazanı kırıldı. Yenisini bulamıyorum. Açık hava filitresi önerdiler. Bu konuda bilgisi olan avantajları ve sakıncaları hakkında malumat verebilirse memnun olurum...

merhaba benim hava filtrem sağlam ama sesini merak ettiğim için heveslendim bi ara taktırmak için gittim aksesuarcıya.2-3 çeşit denedik harika sesler elde ettik fakat gaz basıncı düşük olunca yada hava basıncı fazla gelince LPG den benzine atıyordu sürekli 1.sorun bu. 2.sorun kesinlikle hava akışmetresini bozacağı söylendi servis tarafından ve çok pahalı bir parça olduğu için tavsiye edilmedi.bende vazgeçtim bilginize.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beyinli araçlarda, akışmetrenin beyine gönderdiği değer arttığı için yakıtıda fazla göndererek yakıt tüketiminin arttığı söyleniyor. ayrıca hava akışmetresinin söylendiği gibi bozulma olasılığı yüksek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
Guest sistempro

bendeki lantisde de açık hava filtresi mevcut.

bende tek nokta lovato var. simulator bozulmadan önce, 0,25 yakıyordu.

simulator bozulunca 0,30 yakmaya başladı. yani çok yaktığını söyleyemeyiz. ama bazı lantis kullanıcıların 0,20 krş yaktığını biliyorum. açık hava filtresi olmayanlar herhalde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bendeki lantisde de açık hava filtresi mevcut.

bende tek nokta lovato var. simulator bozulmadan önce, 0,25 yakıyordu.

simulator bozulunca 0,30 yakmaya başladı. yani çok yaktığını söyleyemeyiz. ama bazı lantis kullanıcıların 0,20 krş yaktığını biliyorum. açık hava filtresi olmayanlar herhalde...

Yüzde elli yakıt farkı size göre çok değilse zaten sorununuz yok demektir.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
Guest sistempro

sonuç ne oldu. bende de açık hava filtresi var.ustalar açık hava filtresi tavsiye etmiyorlar. zaten bu filitreler sportif amaçlı diyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bi daha sölüyorum aracınız orjinal fitre kabını takın içine orjinal filtresini alınız ben öğlen arası aracınızın kullanması gereken buji kodunuda yazacam, şu an o bilgi notları aracımda anca öğlen arası çıkıp alabilirim , bunları tedarik edip takınız , sonra gene duruma göre davranırız ama sonuçta probleminizi çözsede çözmesede bu parçalar size avantaj sağlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

ben bu sabah açık hava filtresini söktürüp, orjinalini taktırdım. araç kendine geldi. boğaz kelebeği tıkanmış, onu açtı serkan usta. orjinal hava filtre kutusunu da taktı araç düzene girdi şu anda. açık hava filtresini tavsiye etmem. ayrıca her türlü aracın hava filtresi nette mevcut. çıkma yan sanayi vs.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

iyice bir araştırman gerek, sahibinden.com da epey var, değişik marka vede kalitede, bakmanı öneriyorum ama monte ederken 323 ün orjinal bagaj kaplamasını delme sakın bir döşemecide oraya göre sonta veya mukavvadan kaplama yaptırıp onun üzerine monte et, orjinali kalsın. önerim bu,  kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

ßenim 98 model lantis aracımda hava filtresi kutusunu açıp gaz verdiğimde kutunun içerisinde uğultu sesi geliyor. boğaz kelebeğini felan temizlettim ses halen devam ediyor. Muhtemelen bi yerde kaçak var . Motor hava alıyor ama bi türlü çözüm bulamadım. Bilgisi olan arkadaşlar varmı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın Myhell hava filtresinin kapağı  açık iken zaten hava alır vede uğuldar , kapalı ede filtre içindeyken durum nedir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

konuyu ayıktırmak gibi olmasın diyecem ama öyle olacak  ^-^

evet arkadaşlar özel metal hava filtresi yaptırdım ve yakıt artmadı. bende hayret ettim   O0 uğultu felan da yok. 

fotolarını eklerim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...