Jump to content
Selman

Chery geliyor..

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest uyumsuzelement

Anlamaz Abi bu tıfıllar babanın halinden,cebinden  :) para makinası babalar bunlara göre  :geyik:

babamatik :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

bugun mermerler deydim. chery lerin tico mudur nedir rav4 görünümlü jeepleri 2 gün önce gelmiş galeriye. fiyatları 35 40 bin ytl arası  :ohmy:

Erman Sen de Merbilden çıkmıyon :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhan

Terioslara yetişemez kalitede. Çeri kiiim Terios kim?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Chery şimdi de fabrika kurmayı planlıyormuş Mermerler ile. Bugün Gaste'nin manşetinde vardı haber.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest uyumsuzelement

Chery şimdi de fabrika kurmayı planlıyormuş Mermerler ile. Bugün Gaste'nin manşetinde vardı haber.

hah çin malı zaten dandikti bide mremerlerin parmagı degerse  dandik ötesi olur bence aracın adını cherry den dandikus a çevirsinler :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

mazdada bir ara planlıyordu fabrıka kurmayı... demekki< mermerlerin aldığı her distrübütörlük için bu söylenti çıkıyor.. 2 ihtimal var, haberler doğru, yada fabrika kuaracak kadar ciddiyiz köklüyüz gibi göstermeye çalışıyorlar kendilerini... artık hiç bir şeylerine inanmıyorum bu adamların ben... son geçirdikleri zamlardan sonra...

Chery burada stratejik yaklaşıyor anladığım kadarı ile. Haberde Türkiye ye Avrupa ya geçiş için köprü olarak kullanmaktan bahsediliyor. Mantık doğru ama Mermerler ile olur mu onda şüphem var..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Doğrudur.. Aynı hikaye ise o zaman dikkate almamak gerek. Yalnız Gaste'nin manşetine çıkarak iyi reklam yaptıkları kesin :) Mazda'nın da gelişi bence görkemli olmalı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selman

Geçen gün okudum ismi saklı bir otomobil firması İbo'ya 5 milyon dolar önermiş reklam için...:)

Acaba diyorum Chery olmasın?

Sonra da korkarım diyorum, Mazda olmasın...:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest uyumsuzelement

Geçen gün okudum ismi saklı bir otomobil firması İbo'ya 5 milyon dolar önermiş reklam için...:)

o firma mazdaysa indirimli ibo cdlerini satışa sunarız hemen forum olarak :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhan

:D Sen çok yaşa abi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mücahit

Reklamın çıktığı gün satlık ilanı veririm  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emredeler

Van-tu-tiri-foroooo der Rx-8'le kalkış yapar İbo :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kado

bir an mazdadan soğuduğumu hissettim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Dünya devi Sakarya'yı seçti binlerce kişiye iş fırsatı doğdu

Türkiye'de fabrika kurmak için yer arayan Çin'in otomotiv devi Chery, üretim üssü olarak Sakarya'yı seçti. Mermerler Otomotiv Chery Genel Müdürü Oğuz Eken, fabrika için düşündükleri yerin Sakarya'nın Karasu İlçesi olduğunu söyledi. Eken, arazi temin çalışmalarının sürdüğünü muhtemelen 2009'da fabrikanın temelinin atılacağını kaydetti. Cery Sakarya Bayii Bül Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bülbül'ü ziyaret eden Eken, Türkiye'de Chery fabrikası için üç yer belirlediklerini belirterek, “Bunların içinde Bursa'da vardı. Ancak Bursayı çeşitli sebeplerden dolayı eledik. Geriye Kırklareli ve Sakarya kalmıştı. Fabrika sahasının kurulacağı yerde deniz taşımacılığının önemli olması sebebiyle fabrikayı Karasu'ya kurma kararı aldık. Bu ayın sonunda temel atılması için tarih belirleyeceğiz. Karasu'da liman olması bize bu bölgeye yöneltti. Ayrıca Sakarya kara, hava ve demiryolu taşımacılığının geçiş güzergahı üzerinde. Tercihimizde Sakarya bu sebeple ağır bastı” diye konuştu.

Mermerler Otomotiv ile birlikte Türkiye'de otomobil fabrikası kurmaya hazırlanan Chery Grup, 1997 yılında kuruldu. Grubun Çin'de 2 motor, 3 otomobil, 1 boya ve 1 şanzıman fabrikası bulunuyor. Çin pazarında 4. sırada yer alan şirket, yılda 700 bin otomobil satıyor. Ukrayna, Rusya, Mısır ve Suriye gibi ülkelerde montaja dayalı üretimi bulunuyor.

Yeni dönemde Avrupa ve ABD piyasası için daha yüksek standartta otomobiller üretmeye hazırlanan Chery, Türkiye'yi Avrupa'ya açılmak için büyük bir fırsat olarak görüyor.

Türkiye'de Fiat ve Renault'dan daha yerli bir marka olmayı hedefleyen Çinli otomotiv şirketi, Anadolu'daki üretim tesislerini Avrupa'ya ihracat üssü şeklinde planlıyor. Son dönemde otomotivde önemli gelişme kaydeden Çin'in 2015'de 18 milyonluk araç satış rakamına ulaşarak, ABD'yi geride bırakılacağı ileri sürülüyor

Cihan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest mustafa_g

Karasu mu?

hmmmmmmmmm...

iş değişikliği mi yapsam nedir :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest uyumsuzelement

Karasu mu?

hmmmmmmmmm...

cherry cherry lady yerine artık şarkıyı cherry cherry Musti diye söleriz bizde :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest mustafa_g

şaka şaka...

bu lavuk çinlilerle mermertaşlar bi tabak pilav parasına adam çalıştırmaya kalkışırlar kesin :sopa:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Karasu mu?

hmmmmmmmmm...

Benim de aklıma ilk sen geldin :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest uyumsuzelement

şaka şaka...

bu lavuk çinlilerle mermertaşlar bi tabak pilav parasına adam çalıştırmaya kalkışırlar kesin :sopa:

yok i para verirler hele ilk açıldıgında... bi araştır derim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest mustafa_g

yok i para verirler hele ilk açıldıgında... bi araştır derim :D

hiç sanmam.

toyota, ford,hyundai, honda fabrikalarındaki çalışanların durumundan daha iyi şartlar sağlamazlar. oradaki çalışanlar da köle izaura'dan farksızlar :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...