Jump to content
Selman

Chery geliyor..

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selman

Çinli oto Chery 10 bin dolar

İngiltere onay verdi. Mermerler, Çinli otoyu yaz sonunda ithal edecek. Diğer dört Chery araç ise yolda

23.04.2007

Mermerler Otomotiv Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Mermer, “Fiyat üzerinde çalışıyoruz. Başlangıç modelimiz 10 bin dolar, 4x4 aracımız Tiggo ise 20 bin dolar civarında olacak” dedi.

Türk tüketiciler yaz aylarının sonlarına doğru ilk Çinli otomobil markası ile tanışacak. Chery’nin Türkiye distribütörlüğünü alan Mermerler Otomotiv, 2008 model yılı olarak araçları ithal etmeye başlıyor. Chery, büyük önem verdiği Avrupa pazarına Türkiye ile ‘merhaba’ demiş olacak.

Uzun süredir AB standartlarını karşılayıp karşılamayacağı tartışılan Çinli araçlar, nihayet vizeyi aldı. Chery’nin Alia modeli, İngiliz hükümetinin otomobillere sertifika veren resmi kuruluşu VCA’dan “Avrupa Birliği’ne uygundur” belgesi almayı başaran ilk araç oldu. Türkiye’ye gelecek diğer dört Chery modelinin testleri ise devam ediyor.

Mermerler Otomotiv Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Mermer, “Nihayet Chery’nin AB standartlarına uygunluğu ispatlandı. İngiltere’den aldığımız onay Türkiye’de de geçerli olacak. İlk Çinli otomobil 2008 model olarak Ağustos sonrasında Türkiye’de satılmaya başlayacak” diye konuştu. Mermer, gelecek modellerin fiyatları üzerinde çalışıldığını belirterek, şunları söyledi:

“Hangi marka olursa olsun Çin otomobili fiyat konusunda avantajlı olmak zorunda. Türkiye çapında anket yaptırdık ’fiyat ne olmalı’ diye. Başlangıç modeli küçük modellerde 10 bin dolar (13 bin 400 YTL) civarında olacak. Çin’de 10 bin dolara satılan 4x4 modeli Tiggo’yu ise Türkiye’deki yüksek vergiler nedeniyle yaklaşık 20 bin dolar (26 bin 800 YTL) seviyesinde satmayı planlıyoruz. Ağustos ayı gibi satışa başlayacağız. 1 yıllık dönemde 5 bin araç satmayı hedefliyoruz.”

1.200 bayilik başvurusu

Chery bayiliğini alabilmek için şu ana kadar bin 200 başvuru aldıklarını belirten Mermer, “2006 Kasım’daki Auto Show’dan bugüne markaya büyük bir ilgi var. 45 bayi düşünüyoruz. Ağırlık Anadolu ve Karadeniz bölgesi olacak. Ancak önceliği satış sonrası teşkilatının kurulmasına ayırdık. Farklı markalara sahip gruplar da Chery’nin satış sonrasıyla ilgileniyor. Şimdiden 25 servisle anlaştık” dedi.

Cherry Cherry Lady şarkısıyla tanıtacak

Mermerler Otomotiv, Chery’nin Türkiye’de daha fazla kitleler tarafından tanınması için farklı bir strateji uygulayacak. Suzuki’nin Swift’i pazara sunarken “Let’s Twist” şarkısını reklam jinglı olarak radyolarda çalmasından esinlenen şirket, Modern Talking’in 80’li yıllarda tüm dünyada meşhur olan Cherry Cherry Lady parçasını kullanmak istiyor. Şarkının lisans haklarını almak için çalıştıklarını söyleyen Murat Mermer, “Cherry Cherry Lady ile Chery daha bilinir hale gelecek” diye konuştu.

Türkiye’de tesis kurmak için düğmeye bastı

10 yıllık geçmişi olmasına karşın Çin’in en büyük yerli otomobil üreticisi olan ve 2010’da tüm dünyada 1 milyon adetlik üretime ulaşmayı hedefleyen Chery, Türkiye’de yatırıma hazırlanıyor. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın ’Otomotivde Türkiye’ye 2-3 yeni oyuncu daha çekmek için masa altında teşvik veririz’ açıklamasının ardından Çinli Chery yatırım için düğmeye bastı. Chery Başkanı Yin Tongyao, “Türkiye’de yatırım için fizibilite çalışmalarına başladık. Eninde sonunda Türkiye’de yatırım yapacağız. Bizim önceliğimiz önce Türkiye sonra Avrupa” dedi. Tongyao, şöyle devam etti: “Mermerler Grubu’yla fizibilite çalışmalarına başladık. Türkiye’nin asıl önemi Avrupa ve Asya arasında köprü olması. Ülkeniz 70 milyonluk nüfusu ve 700 bin adetlik büyüyen oto pazarıyla bizi cezbediyor. Türkiye’ye inanıyoruz ve büyümek istiyoruz.”

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
OveRMinD

Biz değil, alan kullananlar ölecek... Bari giderken yanlarında birilerini götürmeseler...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mücahit

Cherry Cherry Lady şarkısıyla tanıtacak

Tanıtım şarkısı arabadan daha çok ilgi çekeceğe benziyor

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

Bugün cep tlf ma gelen bir mesajı yazayım size..

Değerli CHERY dostu, (külli yalan :) ), Türkiyenin en tanınmış otomotiv basınının, Shangai Otoshow ve CHERY fabrikasıyla ilgili izlenimlerini bugünkü Sabah, Hürriyet, Vatan, Aksam, Milliyet, Posta, Zaman gazeteleri ve otohaber dergisinden takip edebilirsiniz. Saygılarımızla... 212 2745550

Bu telefon kime ait bilen var mı ? Ayrıca ben nereden CHERY dostu oluyormuşum ?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mücahit

Demek sen Mazda dostu değilmişin ha Chery lemi anlaştın bize bunu nasıl yaparsın  ;D:jedi:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

Telefonunu vermiycektin Burak servise....

Abi şirket telefonu nasıl olsa elbet birgün gidecek :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mücahit

Bende bıktım o servis mesajlarından Opelden,Toyotadan,Voswosdan hala geliyor mesaj

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

Benim de kendi telefonuma geliyor. Eski tecrübesiz günlerimizde vermiştim.. Nasıl kurtulacaz bilmiyorum.. :(

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

25.000 e verebilirler  ;D

O fiyata Mazda 3 var. Niye Chery alalım ki ?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Uygar

2138250c.jpg

iyi bari bagaja kadar göçüyor dedikleri biraz abartıymış  :tey:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Superas

İyi bari kapı çarpışmadan sonra rahat açılır.  :eek: :eek: :eek:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
MuRDoC_111

iyi bari çarptıgı yere zarar vermiyor hiç olmazsa :P_

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...