Jump to content

Mazda 323(Lantis) Rölanti Sorunu

qx55qx
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sorunumu benzin pompasını değiştirerek çözdük.

Ayrıca sabah motor ısınmadan araç lpg ye geçiyordu ve stop ediyordu.

Bunuda Lpg nin ısı sensörünü değiştirerek çözdük.

Artık keyifle kullanıyorum aracı :) .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 50
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• NoooFearrrr

6

• domestos

7

• qx55qx

5

• Badilcan

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun, bilgilendirme için teşekkürler Onur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun...

burda yazılan sorunları okurken  gözüm korkmuyor değil aslında  daha yeni aldığım aracımın geçmişte ne kadar özenli kullanıldığınıda bilmediğimden bu sorunlar beni bulursa ne yaparım diye şimdiden notlarımı alıyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun...

burda yazılan sorunları okurken  gözüm korkmuyor değil aslında  daha yeni aldığım aracımın geçmişte ne kadar özenli kullanıldığınıda bilmediğimden bu sorunlar beni bulursa ne yaparım diye şimdiden notlarımı alıyorum :)

Aracın varsa dert bitmez, önemli olan dertlerin çözümünü bulmak... Erkan'ın dediği gibi, sen burada olduğun sürece biz buradayız, yardımcı olmaya çalışırız... Ayrıca; İstanbul gibi bir yerde çok sorun olacağını sanmam... Adem usta var kapı gibi... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...
  • 5 hafta sonra ...

arkadaşlar benzer sorunu bütün mazdacı arkadaşlar yaşıyor benim arabada yok cok şükür ama arkadaşımın mazdasında aynı sıkıntı var iyi bir mazda ustası araç sibop yakmış veya rölanti sensörü arızalı dedi aracın çekişinde problem olmadığı için sibop değil dedi sensör arızası varmış bu durum enjeksiyonlu araçlarda sürekli oluyormuş bu parçayı en uygun nerden bulabilirim usta 500 tlyi gözden çıkar dedi yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

merhaba, lantis kullanan arkadaşlar bu soruma illa ki cevap vereceklerdir benim 98 model 1.8 lantisim var aracımda rölanti sorunu var ama klimayı açınca rölanti düşüyor yükseliyor tekrar düşüyor ve dengesiz çalışıyor. lantis kullanan arkadaşlar bendeki gibi sorunu olanlar nasıl bir çözüm yolu buldunuz aracınıza bana da bir çözüm yolu söylerseniz memnun olurum...

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Rolanti sorunu benzin ve LPG de aynıysa muhtemelen emme manifoldunuz kirlidir. O da kelebeği kirletir. Kelebeği ne kadar yıkatırsanız bir süre sonra tekrar aynı problem olacaktır. Aynısı başıma geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...