Jump to content
kurdalegon

Kullanılmış Lastik Takılır mı?

Tavsiye Edilen Mesajlar

kurdalegon

Merhaba

Benim 2009 model Mazda3 sedan touring aracım var. Aracımı satın aldığımda lastikleri Turanza ER30' du. Bir süre sonra ön lastiklerden biri balon yaptı ve ön lastikleri Turanza ER300 ile değiştirdim. Çıkan lastiklerden sağlam olanı da arkalara yedek olur diye sakladım. Daha sonra ER300 ön lastiklerden bir tanesi yine balon yaptı ve ben yine her iki ön lastiği ER300 ile değiştirdim, çıkanlardan sağlam olanı sakladım, arkalara dokunmadım. Şimdi arka lastiklere baktığımda artık çatlamaların başladığını gördüğüm için değiştirmek istiyorum ve sorumu soruyorum. Arkalara önceden çıkan ER30 ve ER300' ü takarsam sizce bir sorun olur mu? Her iki lastiğide yaklaşık aynı süre kullandım ve kilometre olarak daha kullanılabilir durumdalar.

Cevap veren herkese teşekkürler...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
İlhan

Yaşamış olduğunuz büyük talihsizlik. Ben bu güne kadar başıma böyle birşey gelmediği için 4 lastiği aynı anda değiştirdim. Yol tutuşu ve güvenliği açısından Lastiklerin marka model ve desen yapısının aynı olması taraftarıyım. Şimdi önler Er-300 Turanza ama arkalar biri Er-30 diğeri ER-300 Turanza olacak. Bence siz bir Er-300 Turanza daha alın, kalan Er-30 Lastiğide yedek lastik yapın.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
İlhan

Bu arada balon yapan lastikler için garanti başvurunuz olmadımı. Ben bahsi geçen lastikleri çok uzun yıllar hem Megane II hemde Honda aracımda kullandım hiç ama hiç sıkıntı yaşamadım. Aynı şekilde 20 araçtan oluşan şirket araçlarımızda da kullandık aynı model lastikleri. Hiç ama bu şekilde balon yapma şikayeti ile karşılaşmadık. Er-300 lastikler yanakları çift katman kuvvetli lastiklerdir aslında.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...