Jump to content
arfyzr

Uygun Buji Seçimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

arfyzr

Arkadaşlar merhaba.1998 model 1.8 doch motor mazda familia araçım var.Başka belirtiyim problemim hem gazda hem benzınde yapıyor. Araçımda alt devirlerde tekleme vardı ustaya gittim usta biraz avansını kıstı ve FR 6K1 33 2 S bosch marka bujiyi söküp yerine champion adında RC7YCC kodlu bakır buji taktı ve  tekleme biraz azaldı.Ancak problemi tam çözmek için başka bir ustaya gittim Bu kez usta avansını ayarladı tekleme bayağı azaldı ancak bu seferde araç çekişten düştü.Lütfen tecrübeli arkadaşlar var ise yardım etsinler.

Bujiyi değiştirmeye gerek varmı.(internette araştırdım su an yanlış buji kullanıyorum)

Şimdiden teşekkürler

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
crazy

performans bujileri var ateşlemesi daha iyi boş vaktimde bende bakacam bizim modellere göre varmı tırnak sayısı fazla oldugu için daha çok ateşleme yapıyor fiyatı biraz yuksektir sanırım

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
arfyzr

Evet baktım değişik nedenlerde olabilir ama avansı kısınca düzeldi titreme şu an çok çok az yapıyor ama bu seferde araba çok hantallaştı valla şaşırdım ne yapacağımı...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
roadless_2

Bence sanayide bilgisiz ustalara kurcalattırıp huzuli parça değiştirmektense servisine götürüp baktırmak en güzeli biraz maliyeti fazla olur belki ama işin çözüldüğü zaman değdi dersin bilgisayara bağlayıp sensörleri kontrol ettirmende fayda var.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...