Jump to content
sonerkolcak

99 Mazda 323 GLX LPG önerisi

Tavsiye Edilen Mesajlar

sonerkolcak

Merhaba Arkadaşlar ,

sanırım benzin fiyatları arttıkça bu konu dönüp dolaşıp geri gelecek.Şu vakte kadar tekleme vs sorunları sebebi ile LPG istemiyordum ancak artık sanırım kaçış kalmadı.

Sorun yaşamadığınız hangi sıralı LPG sistemini nerede taktırmalıyım bilgi vermeniz rica sı ile?

Soner KOLCAK

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
roadless_2

Landi renzo kullanıcısıyım atikerin 900 lira oldugu zaman 1.600 liraya taktırmıştım.Çok memnunum fakat tek sıkıntısı enjektörleri çelik oldugu için çıkardığı enjektör sesi oda kaputu açtıgınız zaman rahatsız edici olur.Normal zamanda çok rahatsız etmiyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
curuf

99 1.5 glx sedan aracıma aldığım kişi Atiker sıralı sistem lpg taktırıp verdi (araç 1 aydır bende), yani lpg li ilk kullanıcısıyım aracın. Araç km de 0,1 lt gaz yakıyor 1 km civarında benzinden gaza geçiyor. Gaz takıldıktan ruhsata işlettikten sonra 400 km yol yaptı. Ancak 2800 devri bulduğunda tekleme, vuruntu,öksürme ne dersen de bi sıkıntı oluyor anlık. Sürücü hissediyor birde yanında dikkatli biri varsa o hissediyor. Araştırmalarıma göre her marka lpg sisteminde aynı sorun oluyormuş ama 2500 devirde ama 3000 devirde oluyormuş ve önüne geçememişler. Bakımlarını düzgün yaptırırsan yağ değişiminde buji,buji kablosu değiştirir arada bir (ayda yılda bir) sürekli benzinde kullanırsan yani motor yağlaması düzgün olduğu sürece sıkıntı olmaz diyorlar. Ama benim gibi arabamda öyle tekleme tükleme, hoplama zıplama olmasın diyorsan bilemedim ben onu...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...