Jump to content

Mazda 626 Buji Kablosu Tavsiyesi

kaangormek
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Düşük tırnak aralığı, Alt deviri iyileştirir, ama son sürati düşürebilir.

Amac teklemeyi ve boşa giden rolantideki yakiti yakmak ayrica 1-2 dereceden o kadar da kayip yok hocam video ve fotolarima bakmanızi öneririm

Oğuzhan ALTUĞ

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence tırnak aralığını 0.7 ye düşürmek 2.0 motor için ideal değil, ngk bkr5e taksaydın zaten tırnak aralığı 0.8 idi ,çok uygun olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Amac teklemeyi ve boşa giden rolantideki yakiti yakmak ayrica 1-2 dereceden o kadar da kayip yok hocam video ve fotolarima bakmanızi öneririm

Oğuzhan ALTUĞ

bence doğru bir hareket yapmışsınız. yerinizde olsam aynı bujiyi kullanırdım

maksimum güçte kayıp olsa bile bunu yapmaya değer çünkü pratik olarak bir binek araç ömrünün %99unda tam gaz'da & yüksek devirde kullanılmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence tırnak aralığını 0.7 ye düşürmek 2.0 motor için ideal değil, ngk bkr5e taksaydın zaten tırnak aralığı 0.8 idi ,çok uygun olurdu.

Teşekkür ederim cvplariniz icin , Gürhan abi 0,9 diye ölctum ben sentille o yüzden 0.7 ye düşürdüm arkadasin aracında 0.5 yaptık alt devir ve tüketimi değişti aracın[emoji4] bobin meselesini bi ayarlayabilsem duruma göre 1.1 ölçülü bile kullanabilirim

Oğuzhan ALTUĞ

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence de doğru hareket. Eline sağlık.

Gürhan abi BP6ES de BKR5E de 0.9 tırnak aralığına sahip. BKR5E-II in tırnak aralığı 1.1m karıştırıyor olmayasın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

BKR5E benim ölçümümde 0.8 çıktı , benim sentil de öle dandik bir sentil değil ,orjinal kalite bir sentil, 0,9 anca zorlayarak giriyor aralığa, diğer yazdığınız buji aralıkları doğrudur hemfikiriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi benim söylediklerim üreticinin verdiği bilgiler. Zaten bir aralık 0.9 ise 90 sentil zar zor ancak girer. Ben subapları ayarlarken de bu şekilde ayarlarım.

http://www.ngk.com/product.aspx?zpid=9307

specs => Plug Specifications => Gap: .036" (0.9mm)

Ayrıca bp6es 0.8mm aralığa sahipmiş aynı siteden ben de yeni öğrendim. Yanlışı düzeltelim. 

iyi forumlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun. Fiyat nedir? Niye değiştirdiniz? Memnun musunuz?

Tesekkur ederim eski kablolarda catlaklar olusmustu bujileri degistirdim onun icinde yeni kablo alayim dedim fiyat 40 tl madein usa yaziyor suan icin bir sikinti yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...