Jump to content

Mazda3 Rötuş İşlemi

razumuhin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Razumuhin,
öncelikle geçmiş olsun. Bahsettiğiniz çizik durumları bende de var. Daha önceki aracımda da bu tip sorunlarla karşılaşmıştım çeşitli küçük uygulamalarım olmuştu. Geçen günlerde bu tür ürünlere bakındım, fiyatlar ne alemde felan diye biraz göz gezdirip yorumları okumuştum..vs

Öncelikle videoda paylaştığınız ürüne bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Color N Drive diye bir markanın (bu konulara ilgiliyim ve daha önce bu markayı duymadım) Otomobil boya Rötüş seti. Çeşitli yorumlar ve uygulama rehber videoları ürünlerin açıklama kısımlarında mevcut. Fiyatı biraz tuzlu gibi gelmişti bana ama emin olmak için denemek lazım. İçerisindeki temizleme bezleri, cila ve diğer solüsyonlarla aslına fiyatı uygun olarak da değerlendirilebilir. Ya da deneyen ile görüşmek gerekli.

Çizik gidermek için ihtiyacınız olan en önemli şey kaliteli bir markanın Çizik Giderici Pasta ürünleri (pasta ve cila ayrı ürünler). Kaliteli markalar nelerdir derseniz Meguiars, Auto Gylm, Sonax ve Turtle Wax diyebilirim. Çizik gidericilerin bir kaç farklı versiyonu var. Kalın çizik giderici, İnce Çizik giderici ve Çizik giderici & Cila bir arada...

Daha önce Sonax'ın kalın çizik gidericisini kullandım, tırnağın hafifçe takıldığı bir çizikti ve el ile uyguladığımdan sonuç olarak tek seferlik denememde tamamen yok edememiştim. Biraz da zamanım kısıtlı olduğundan üzerine çok düşememiştim. Benim tavsiyem Videodaki ürünü deneyimleyen birisi var ise fikirlerine danışın, eğer yok ise Meguiars ürünlerini deneyebilirsiniz (turtle wax'ın cilasını kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım. Turtle wax'da tercih edilebilir). Biraz sabır gerektiren işlemler olduğu için 2-3  kat uygulamanız gerekebilir ama en kötü ihtimalle %60 verim alırsınız diyebilirim. Özellikle metalik olmayan (simli olmayan) boya yüzeylerine uygulamak ve iyi sonuçlar almak daha kolay oluyor.

Eğer elinizde uyduruk bile olsa bir polisaj makineniz varsa çok daha verimli bir çalışma olabilir. Yakın zamanda ben de bu tür bir uygulama için çizik giderici pasta alacağım sanırım. Deneyimlerimi forumda paylaşacağım. Aklıma geldikçe buraya da yazarım...

SpeedMazda tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ersin tekrar geçmiş olsun, tekrar kolay gelsin.

Senin zaten bu konuda açmış olduğun bir konun varmış. O konunun altında birleştirdim, yeni açmış olduğun konuyu. Bu güne kadar çok konu birleştirdim ama, bu türden ilk oldu benim için. :)

Forumda benzer bayağı bir konumuz var. Temel başlıklardan bir kaç örnek paylaşıyorum.

http://www.mazdaclubtr.com/topic/9710-mazda3-derin-%C3%A7izik-tamiri/

http://www.mazdaclubtr.com/topic/21903-%C5%9Fu-k%C3%BC%C3%A7%C3%BCk-%C3%A7izikler-i%C3%A7in-tavsiyeleriniz/

http://www.mazdaclubtr.com/topic/7316-%C3%A7izikler-i%C3%A7in-kalem/

http://www.mazdaclubtr.com/topic/14165-ta%C5%9F-vuru%C4%9Fu-g%C3%B6%C3%A7%C3%BCk-ve-%C3%A7izik/

http://www.mazdaclubtr.com/topic/14417-%C3%A7izik-i%C3%A7in-boya-onar%C4%B1m-at%C3%B6lyesi-tavsiyesi/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilhan teşekkür ederim konuları birleştirdiğin için.. bu konular  aynı mide hastalıkları gibi ne öldürüyor nede tam geçiyor.. o yüzden depreşip duruyor ve pek çok kişi çözüm arıyor :) @ speedmazda sanırım bu ürün senin bahsettiğin Meguiars, Auto Gylm, Sonax ve Turtle Wax gibi markalar kadar kaliteli değil ama sanırım alıp bir deniycem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilhan teşekkür ederim konuları birleştirdiğin için.. bu konular  aynı mide hastalıkları gibi ne öldürüyor nede tam geçiyor.. o yüzden depreşip duruyor ve pek çok kişi çözüm arıyor :) @ speedmazda sanırım bu ürün senin bahsettiğin Meguiars, Auto Gylm, Sonax ve Turtle Wax gibi markalar kadar kaliteli değil ama sanırım alıp bir deniycem.

Rica ederim Ersin. Dilersen konu başlığının adını da güncelleyebiliriz.

"Mazda 3 Çiziglere Rötüş İşlemler" şeklinde veya benzer bir şey..Yada senin belirleyeceğin bir başlıkla değiştirebiliriz diyeceğim ama..

Senin aracı satma zamanın gelmiş neredeyse. 2013 yılında konuyu açtığında, 4 sene binerim demişsin.:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işte 2013 den beri yaptıramadım şu çizikleri.. 

ya ilk aldığımda satarım dıyordum ama çok memnun kaldım yaa..

giitim birde hanıma 2. nesil aldım ama inanırmısın 1. neslin keyfi 2. nesilde yok.

son çıkan kasayı gittim inceledim power donanım olmuş 80 bin. içine bindiğimde 

kendi aracımdan 2 kat konfor, heyecan performans almadım.. ama fiyat farkı nerdeyse 2.5 kat 

deymez dite düşündüm. o yüzden elimdekine ufak ufak dokunuşlar yaparak yeni almış hissi uyandırmaya çalışıyorum kendime..

mesela bir mps aero arka tampon bir jant takımı vs fena olmaz.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işte 2013 den beri yaptıramadım şu çizikleri.. 

ya ilk aldığımda satarım dıyordum ama çok memnun kaldım yaa..

giitim birde hanıma 2. nesil aldım ama inanırmısın 1. neslin keyfi 2. nesilde yok.

son çıkan kasayı gittim inceledim power donanım olmuş 80 bin. içine bindiğimde 

kendi aracımdan 2 kat konfor, heyecan performans almadım.. ama fiyat farkı nerdeyse 2.5 kat 

deymez dite düşündüm. o yüzden elimdekine ufak ufak dokunuşlar yaparak yeni almış hissi uyandırmaya çalışıyorum kendime..

mesela bir mps aero arka tampon bir jant takımı vs fena olmaz.. :)

Konu ile alakası yok ama Eskişehir mini buluşması yapacağız sizleride aramızda görmek isteriz :) Konuyu yakın zamanda açacağız etkinlik bölümünde. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...