Jump to content

Çin malı Chery QQ- Euroncap çarpışma testi

NeBiAnd
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bunu zaten hep söyledik Avrupa araçlarına bir torpil var diye ama yukarıda paylaştığım ANCAP çünkü EURO NCAP de Chery testi henüz yok :)

Eskiden çok da önem vermiyorlarmış gerçekten de ne yıldızlara ne de test sonuçlarına. Son zamanlarda çok önem kazandı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunu zaten hep söyledik Avrupa araçlarına bir torpil var diye ama yukarıda paylaştığım ANCAP çünkü EURO NCAP de Chery testi henüz yok :)

Eskiden çok da önem vermiyorlarmış gerçekten de ne yıldızlara ne de test sonuçlarına. Son zamanlarda çok önem kazandı.

ya aynen, az önce verdiğim Opel ve Alfa ve BMW ve Mercedes' e bakın...2. elde hala tutulan alınan araçlar...

o BMW veya C serisine siz binmez misiniz? emniyetsiz bu der misiniz?

ben Ncap' in hiçbir vversiyonuna çok itibar etmiyorum...ki, bu chery' ler (tiggo ve kimo) o kadar da kötü gözükmüyor yılın 2011 olmasını göz önünde tutmazsak :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama yıl 2011 olmasını göz ardı edemeyiz. Her tarafta, her reklamda NCAP diye bağırıldığı düşünülürse bu görüntüler varken 2011 de bu aracaı alır mısın diye sorarsan almam derim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama yıl 2011 olmasını göz ardı edemeyiz. Her tarafta, her reklamda NCAP diye bağırıldığı düşünülürse bu görüntüler varken 2011 de bu aracaı alır mısın diye sorarsan almam derim :)

özellikle mmler getirirken  ;D ;D ;D ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla şaka bir yana bu araçları gözümüze gözümüze soktular :D İDO özelleşmeden deniz otobüslerinde sürekli 24 TV izletilirdi. Orada da sürekli reklamı dönerdi Chery'nin :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burada önemli bir başka nokta var, birçok yere yazdım, o yıldızlar sadece kendi sınıfı için geçerli, yani kendi sınıfından araçla çarpışırsa geçerli, çünkü her araç veya her sınıf için farklı ağırlıkla çarpıştırılıyor test araçları...

Bu bakımdan D sınıfında 2 yıldız almış 1800 kg.lık araç, A sınıfı 700 kg ama 5 yıldızlı araçla çarpışırsa ne olur bilinmez...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Burada önemli bir başka nokta var, birçok yere yazdım, o yıldızlar sadece kendi sınıfı için geçerli, yani kendi sınıfından araçla çarpışırsa geçerli, çünkü her araç veya her sınıf için farklı ağırlıkla çarpıştırılıyor test araçları...

Bu bakımdan D sınıfında 2 yıldız almış 1800 kg.lık araç, A sınıfı 700 kg ama 5 yıldızlı araçla çarpışırsa ne olur bilinmez...

Bu Görüşe kısmen katılmakla beraber , her araç kendi sınıfı içerisindeki bir araçla çarpıştığındaki durumu için yıldız almıyor görüşündeyim Abi, Yani Mazda 3 , Astra ile çarpışırsa 5 ama Mazda 6 ile çarpışırsa 4 yıldız diye bir kavram yok bence. Altta ilginç bir örnek var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu Görüşe kısmen katılmakla beraber , her araç kendi sınıfı içerisindeki bir araçla çarpıştığındaki durumu için yıldız almıyor görüşündeyim Abi, Yani Mazda 3 , Astra ile çarpışırsa 5 ama Mazda 6 ile çarpışırsa 4 yıldız diye bir kavram yok bence. Altta ilginç bir örnek var.

Hayır yanlış anlamışsın, aracın aldığı yıldız değişmiyor, 5 yıldızsa 5 yıldız, ama o yıldızı kendi ağırlığına eşit bir ağırlıkla çarpışarak alıyor, ben onu söylemek istedim, yani kendi sınıfı için 5 yıldız veya kendi sınıfı içinde 5 yıldız...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...